4. HNL: Vratari u glavnim ulogama na Podmurvicama, porečki Jadran nastavio s pobjedama

Subota, 12. rujna 2015. 19:13 Napisao/la  SC

Rezultati 3. kola: Lokomotiva - Grobničan 1:1, Funtana - Halubjan 1:1, Crikvenica - Naprijed 4:2, Lošinj - Nehaj 3:1, Rovinj - Orijent 1919 3:1, Otočac - Buje 2:1, Mladost - Vinodol 1:2, Rudar - Jadran 0:3

Međužupanijska liga NS Rijeka - 3. kolo

LOKOMOTIVA - GROBNIČAN 1:1

Igralište Robert Komen. Gledatelja 200

Sudac: Branko Vučinić (Rijeka)

Strijelci: 0:1 Conjar (44) 1:1 Bašić (56)

Žuti kartoni: Bašić (Čubelić, Šestan (Lokomotiva), Žarković, Babić (Grobničan)

LOKOMOTIVA: Stipanov, Brkljača, Alinčić (46 Leskur), Nemetz, Šolaja, Šestan, Bonicioli, Bašić, Popović, Čubelić (70 Fumić), Lacković (46 Kuši)

GROBNIČAN: Herman, Jovanović, Jukić, Miculinić (70 Lončar), Žeželj (46 Vukelić), Škarica (58 Žarković), Prtenjača, Babić, Conjar, Kurilić, Pičić

Lokomotiva i Grobničan podijelili su bodove na trećoj ovosezonskoj stepenici u Međužupanijskoj ligi. Prema prikazanome na Podmurvicama rezultat je sasvim objektivan, iako je u posljednje dvije minute susreta pobjeda mogla i na jednu i na drugu stranu. No, vratari - Herman s jedne odnosno Stipanov druge strane svojim su obranama rezultat ostavili na 1:1.

Igrao se posljednji napad utakmice kada je s polovice igrališta izveden slobodan udarac. Nakon gužve i nekoliko odbijanja lopta dolazi izvrsno poslužena za Dražena Pilčića. Njegov udarac škaricama zaustavlja Stipanov, zanimljivo je da do tada provjereni napadač nije bio niti u jednoj stopostotnoj prilici za postizanje zgoditka. Nekoliko desetaka sekundi ranije Patrik Bonicioli napravio je pravi nered u gostujućoj obrani, u prodoru s desne strane oslobodio se dvojice čuvara. Herman je tada uklizavanjem loptu odbio u korner.

Grobničani su svoju šansu za pobjedu imali u 83. minuti. Jovanović je s desne strane lijepo ubacio, na loptu su glavama krenuli i Pilčić i Prtenjača, ovaj potonji je pucao, direktno u Stipanova. Kroz veći dio drugog poluvremena igralo se u uspavanom ritmu, iako bio je primjetan pad u momčadi Dušana Gruevskog nakon što je dominirala kroz veći dio prvog poluvremena.

U pravo vrijeme stigao je vodeći pogodak za goste. Igrala se 44. minuta kada je s desne strane ponovno bio aktivan Jovanović. Bivši igrač Crikvenice ubacio je loptu na drugu stativu gdje je glavom do strijelca Conjara prenio Prtenjača. Okrunjena je tada bila dominacija gostiju iskazana kroz nekoliko ne pretjerano opasnih udaraca po obranu Lokomotive. S druge strane lijepo je Hermanove ruke zagrijao nekadašnji klupski kolega iz Orijenta, Vedran Čubelić u 18. minuti. Lokomotiva je mogla izjednačiti još za vrijeme prvog poluvremena, posljednju je priliku u izravnom duelu s vratarom Grobničana imao Popović, no pucao je u njega iz neposredne blizine.

Lokomotiva je kao i protiv Buja u prvom kolu u nastavak krenula samouvjerenije, lopta je dobila brzinu a igračima se prirodna boja vratila u igru. Rezultiralo je to pogotkom iz lijepe akcije koju je započeo Čubelić sjajnim podvaljivanjem lopte za Kušija. Ovaj je pak daje usamljenom Bašiću koji iz trka zabija za izjednačenje.

Grobničan je u čak tri navrata kroz drugo poluvrijeme morao spašavati svoja vrata ispucavanjem s gol-crte, sve u svemu - obje momčadi osvojile su po bod u izjednačenoj i na kraju tenzijama nabijenoj utakmici. (Patrik Mršnik)

FUNTANA - HALUBJAN 1:1

Igralište Funtane. Gledatelja 150

Sudac: Gabrijel Flegar (Rijeka)

Strijelci: 1:0 B. Gjurchinoski (5) 1:1 Štanfel (70)

Žuti kartoni: Radenović (Funtana), Mrvčić, Gatara (Halubjan)

FUNTANA: Lisjak, Radenović (86 Šegon), Pinčan, B. Gjurchinoski, Matika, Vuković, Popović (52 Fedotov), A. Gjurchinoski, Ljubas, Lajtman, Buršić

HALUBJAN: Bedenik, Brnčić, Šipura (73 Miočić), Miletić, Samardžija, Kinkela, Štimac (67 Radan), Gatara, Josipović, Šanjug, Mrvčić (46 Štanfel)

Iako je Halubjan ozbiljna momčad, domaći bod sigurno ne zadovoljava previše Lajtmanovu družinu. Kroz 90 minuta bili su bolji protivnik, ali su gosti uzeli ponuđeno.

Vrlo brzo su domaći stigli u vodstvo. Igrala se peta minuta kada je Buršić poslao loptu za Lajtmana, a ovaj idealno poslužio Bojana Gjurchinoskog koji sa pet metara postiže svoj treći ovosezonski pogodak.

Nakon pogotka domaćin nije stao, ali su strijelac i asistent prvog pogotka u dva navrata loše reagirali pred golom Bedenika. Lijepu prigodu je nogom promašio i Matika u 36. minuti nakon centaršuta Ljubasa.

Gol za poravnanje postignut je zbog nepažnje Pinčana koji je dao prekratku loptu Lisjaku, a agilni Dario Štanfel osujetio je njegovu namjeru i pogodio praznu mrežu za konačnih 1:1.

CRIKVENICA - NAPRIJED 4:2

Gradski stadion. Gledatelja 150

Sudac: Radovan Kristijan (Rovinjsko Selo)

Strijelci: 1:0 Butorac (3) 1:1 Pravdica (4) 2:1 Kuna (13) 3:1 Njegovan (37) 4:1 Butorac (43) 4:2 A. Petrović (74)

Žuti kartoni: Talić, Njegovan, Imamović, Gašparović (Crikvenica), Kružić, Dorčić (Naprijed)

CRIKVENICA: Srok, Mazzarolli, Gašparović, Vukelić, Smojver, Talić, Imamović (8 Firkelj), Butorac, Kuna, Njegovan (76 Murica), Lekaj

NAPRIJED: Ciani, Čop, Juraga (46 Dorčić), Matešković, Kružić, Radmanović (59 Škulić), Pravdica, Iskra, A. Petrović, E. Petrović (46 Jasprica), Ende

Dok su na svim terenima diljem regije igrači već napuštali svlačionice i ispijali zasluženo pićence, na Gradskom stadionu u Crikvenici se je još igralo. Prvo poluvrijeme kasnilo je na startu 19 minuta. (Pre)revnosna službena lica ustanovila su pogrešku u brojevima igrača uvedenim u zapisnik, te je slijedilo novo pisanje. Drugo poluvrijeme je pak kasnilo četiri minute, jer su isto tako revnosni dužnosnici, ovaj puta pomoćni suci, kopčali mrežu na zapadnom golu (jedna kvačica!).

U međuvremenu tribine su se ugodno popunile. Hreljani tradicionalno prate svoj Naprijed, koji je ovaj puta ostavio vrlo blijedi dojam, a bilo ih je u velikom broju. Domaći znatiželjnici, koji su se htjeli uvjeriti u priče o dobroj igri Kiraca, došli su na svoje. Vidjeli su jednu novu, lepršavu Crikvenicu.

Već u 2. minuti Butorac tuče glavom, a Ciani efektno izbija loptu ispod prečke u korner. Nakon kornera nova gužva pred gostujućim vratima, a iz drugog pokušaja, domaći kapetan Ivan Butorac donosi vodstvo - 1:0.

Radost je na tibinama trajala točno 57 sekundi. Pravdica je čvrsto krenuo prema domaćim vratima, obrana Crikvenice nije reagirala žustro i odlučno, lopta se je izmigoljila kontroli. Srok je istrčavanjem pokušao spriječiti najgore, ali se je lopta ipak umigoljila u gol za - 1:1. U 8. minuti Edi Petrović puca snažno, ali za malo pokraj gola.

Brzo slijedi nova erupcija oduševljenja sa tribina, a još se ne igra niti petnaesta minuta. Lekaj pronalazi preko cijele širine igrališta slobodnog Kunu na 8-9 metara od gola Ciania, koji je nemoćan. Kuna rutinski pogađa suprotnu stranu gola za - 2:1.

Crikvenica igra kao tijekom priprema, ali i u prva tri kola prvenstva. Dobro, svrsishodno, sa mnogo konkretnih kontri, ali i sa visokom kontrolom lopte, jer su igrači vrlo brzo usvojili zahtjeve svojeg trenera, Josipa Vukelića. Većina igre Kiraca preselila se je na pod, nije bilo nekontroliranog napucavanja.

Uvećanje vodstva odličan je uradak Jurice Njegovana. Moćan udarac sa vrha kaznenog prostora, pri tom i milimetarski točan, u suprotni lijevi gornji kut nemoćnog Ciania - 3:1.

Konačni rezultat prvog poluvremena pao je nakon akcije u kojoj su veliki udio imali i gostujući igrači, koji su se razmaknuli, kada su domaći igrači sa tri dupla pasa ušli pred gol, a svoj drugi pogodak na utakmici i treći prvenstveni postigao je Butorac. Domaći navijači teško se mogu prisjetiti utakmice u kojoj su Kirci do odmora postigli čak četiri pogodka, ukrašena i dobrom igrom.

U nastavku utakmice prvih dvadesetak minuta tempo je pao. Gosti su prešli na domaću polovicu, ali je čvrsta i sigurna obrana Crikvenice otklanjala sve (polu)prilike. Čak je Njegovan prvi bio u prilici da ugrozi Ciania u 61. minuti, ali je njegov udarac bio dosta slab. U 66. minuti burno je pred gostujućim vratima. Dva puta Ciani sjajno reagira, najprije na slobodni udarac Butorca, a potom i na odbijanac, ali sa samo 3-4 metra udaljenosti, kada je pokušao i Njegovan.

Gosti traže smanjenje rezultata, ali vrijeme odmiče. Škulić puca slobodni udarac u 70. minuti, ali je Srok na visini zadatka. Ipak stiže i drugi gol Naprijeda. Jasprica je odlično pronašao Amela Petrovića, koji je glavom ubacio loptu u domaću mrežu. Posljednja prilika za goste bio je udarac Jasprice, koji je prohujao pokraj gola. Nakon lakše ozljede igru napušta odlični Bernad Imamović, ovogodišnje veliko pojačanje Crikvenice, koji je za svoju igru dobio „standing ovation“. (Stjepan Lončarić)

LOŠINJ - NEHAJ 3:1

Igralište Čikat. Gledatelja 150

Sudac: Danijel Trbulin (Kastav)

Strijelci: 1:0 Brdar (19) 2:0 Brdar (48) 2:1 Pečanić (53) 3:1 Francetić (86)

Žuti kartoni: Brdar, Cianci, Valenčić (Lošinj), L. Vukelić, Pečanić, Ajdini (Nehaj)

Crveni karton: Ajdini (80 - drugi žuti)

LOŠINJ: Radman, Malinić, Valenčić, Viskić (46 Inić), Mervac, Brdar, Babić, Gršković (46 Mance), Blašković (70 Francetić), Udović, Cianci

NEHAJ: Baričević, Babić, Vrban (72 Ajdini), L. Vukelić, J. Prpić, Lopac, Peričić (24 Biondić),.. P. Prpić, Pečanić (90 Tomljanović), Hajdini, I. Vukelić

Dva različita poluvremena odigrana su na Čikatu - prvo u dosta visokom ritmu, drugo isjeckano s brojnim izljevima nervoze.

U 19. minuti Lošinj je poveo. Boško Babić primio je loptu na uglu kaznenog prostora, krenuo i "izvukao" vratara Baričevića, pa gurnuo osamljenome Robertu Brdaru, koji nije imao težak zadatak - 1:0.

Samo četiri minute kasnije Senjani su umalo izjednačili, nakon što se u obrani zaigrao Antonio Viskić, loptu mu je oteo Vedran Pečanić, no kada je trebao poentirati, raspalio je loptu preko gola. U 35. minuti u gužvi na rubu šesnaesterca, Babić je proigrao Brdara, gosti su podigli ruke tražeći zaleđe, a Brdar umjesto da je pucao, uputio je loptu prema Blaškoviću, što su gosti presjekli i spasili se od praktično sigurnog gola.

U trećoj minuti nastavka, nakon udarca iz kuta, Brdar tuče prema golu, lopta se odbija od vratnice i nalazi put prema mreži - 2:0.

Brzo je Nehaj smanjio razliku, Pečanić je ovoga puta sve napravio sam, probio se kroz obranu "Lošinja" i iz lagodne pozicije s par metara "probio" Radmana.

Kako je utakmica išla prema kraju, rasla je nervoza, čemu je pridonijelo i nekoliko sitnijih grešaka suca Trbulina. Veliku priliku za zapečaćenje pobjede imao je Lošinj nakon proboja Zorana Valenčića - ubacio je pred gol mladom Blaškoviću, a ovaj je promašio gotovo nemoguće.

Samo osam minuta je na terenu proveo Gazmend Hajdini - ušao je u 72., dobio prvi žuti u 74., a drugi u 80. minuti. Brojčano okrnjeni gosti umalo su poravnali u 81. minuti, kada je iz slobodnog udarca iskosa Pečanić prebacio Radmana i pogodio spoj grede i vratnice. Tko ne da gol, primi ga - staro je nogometno nepisano pravilo, a potvrdilo se u 86. minuti, kada je pogodio Marko Francetić na dodavanje Valenčića - 3:1. (Bojan Purić)

ROVINJ - ORIJENT 1919 3:1

Igralište Valbruna. Gledatelja 100

Sudac: Zoran Mijatović (Pula)

Strijelci: 0:1 Paravić (55) 1:1 O. Abuselyana (72-11m) 2:1 Belli (77) 3:1 Belli (90+2)

ROVINJ: Denić, Mataja (58 Tanković), Marinović (58 O. Abuselyana), Budicin, Maružin, Perković, Belli, Pamić (66 Kazalac), N. Abuselyana, Funčić, Hasanbegović

ORIJENT 1919: Mustapić, Gašpert, Paravić, Andrić, Omerović (34 Gundić), Basara (79 Kovačić), Baljak (52 Tursunović), Babaić, Barišić, Grbac, Benić

I danas je na Valbruni, kao i u prva dva ovosezonska kola, Orijent pokazao da će lako pobrojati bodove na polusezoni. Imali su 0:1 dvadeset minuta prije kraja, ali su na kraju glatko poraženi.

Rovinj je odigrao blijedu utakmicu, informacije radi, ali je dvadeset ozbiljnih minuta bilo dovoljno da se dotuče ovakav Orijent. Edo Flego ima težak posao pred sobom.

Nakon što su gosti poveli, domaći se uozbiljili, a kada je lopta pogodila u ruku nakon kornera jednog miljenika Red Fuckersa, Omar Abuselyana je iz jedanaesterca poravnao rezultat.

Pet minuta kasnije, u 77 minuti dogodio se potpuni preokret jer je Perkovićev ubačaj s lijeve strane, Igor Belli ljevicom poslao u golmanov kut za 2:1. Isti igrač pogodio je i za 3:1, na asistenciju Doni Tankovića koji je ubacio dugom dijagonalom.

OTOČAC - BUJE 2:1

Gradsko igralište. Gledatelja 200

Sudac: Zvonko Radić (Kastav)

Strijelci: 0:1 Bojić (13) 1:1 Tomac (39-11m) 2:1 Anić (86)

Žuti kartoni: Rudelić (Otočac), Čović, Bojić, Uran (Buje)

OTOČAC: Božičević, F. Kostelac, Anić, Banić, Rudelić, Tomac, Vukić (68 A. Kostelac), Krznarić, Burić, Lulić (83 Marincel), Sladović (46 Čurčić)

BUJE: Melon, Abduli, Kapular (18 Jusić), Bešić, Uzelac, Franković, Čović, Čavarović (86 Jerkan), Bojić, Uran, Risonjić

Buježi su u trećem kolu odigrali reprizu prvog. Danas su, kao i tada protiv Lokomotive, poveli sa 0:1, a onda stali i izgubili susret. Nakon gostovanja Jadrana u Otočcu, tamošnji ljubitelji nogometa „obrušili“ su se na suce, ali to sigurno neće biti slučaj danas, jer je sudačka trojka nekoliko dvojbenih situacija dodijelila domaćinu.

Mihajlo Bojić doveo je Buježe u vodstvo u 13. minuti, ali kako je vrijeme odmicalo, domaći su bili sve goropadniji, što na terenu, što izvan njega. U 39. minuti Pajić dosuđuje jedanaesterac za domaće, a Tomac ga realizira. Konačnih 2:1 postavio je Dario Anić četiri minute prije kraja utakmice.

MLADOST - VINODOL 1:2

Igralište Oliva. Gledatelja 100

Sudac: Slaven Skender (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Ilić (17) 1:1 Brusić (35) 1:2 T. Petrinović (47)

Žuti kartoni: Ilić, Valčić (Mladost), Tomić, Radetić (Vinodol)

MLADOST: Perković, Deak, Nišević, racan (51 Mirčić), Vijatović, Peršić, Ilić, Halilović (83 Bradarić), Bogdan, Valčić, Livović (46 Đerđaj)

VINODOL: Torbarina, Radetić, Lenac, Brusić, A. Petrinović, Filipović (77 Buljat), Ausilio (61 Perušić), Mataija, Tomić, Rubčić (90 Lagumdžija), T. Petrinović

Nogometaši Vinodola odnijeli su bodove s Olive! Jedan od najzaslužnijih za poraz Mladosti njihov je vratar Perković koji je kod oba pogotka reagirao izuzetno loše.

Kada se dogodilo prvo uzbuđenje, bilo je to odmah isključenje. Skender je dao žuti karton Tomiću što je Vito Butorac, trener gostiju, smatrao smiješnim pa mu prigovorio. Riječkom sucu se to nije svidjelo pa je Butorac morao preko ograde.

U petoj i devetoj minuti velike prigode za domaće promašuju Halilović i Bogdan, ali ne i Sanel Ilić u 18. minuti nakon kornera, kada mu je odbijena lopta stigla na vrh šesnaesterca. On je pogodio za 1:0.

Gosti, iako inferiorni, uspjeli su poravnati u 35. minuti. Na jedan centaršut Perković je slabo reagirao, a Goran Brusić glavom pogodio za 1:1. Nakon pogotka domaći se bune jer je u krajnje dvojbenoj situaciji u šesnaestercu srušen Halilović.

Početkom nastavka – hladan tuš za Mladost. Petrinović je šutirao, Perković ne baš najbolje reagirao i Vinodol je poveo 1:2. Do kraja susreta Fažanci su stisnuli gosta, ali je Torbarina branio udarce Halilovića i Peršića, dok je Vijatović šutirao pokraj gola u izglednoj situaciji.

RUDAR - JADRAN 0:3

Sudac: Danijel Klarić (Ratulje)

Strijelci: 0:1 Šendula (25) 0:2 Banić (34) 0:3 Šendula (65)

Žuti kartoni: Hoxha, Jajčević, Mehić (Rudar), Videkić, Dujanić, Pelizzar, Ilić (Jadarn)

RUDAR: Vozila, Jajčević, Mehić, Juričić, Ljubešić, Licul, Hoxha, Škopac, Stepčić (82 Maksenčuk), Matulja (46 Cuculić), Lazarić (55 Bucul)

JADRAN: Petrušić, Banić (67 Užila), Pelizzar, Ilić, Tomić, Kepčija, Ereiz, Šendula, Sumić, Dujanić (73 Šoškić), Videkić (62 Tikas)

Nogometaši Jadrana nisu prejaki, ali ono što prikazuju ove sezone ispod je nivoa MŽNL NS Rijeka. Danas je Jadran u Labinu komforno stigao do dva pogotka prednosti u prvoj trećini utakmice, a onda mirno dočekao kraj derbija.

Jedini udarac prema golu u prvom dijelu domaći su imali u 14. minuti kada Stepčićev šut odlazi preko gola. Gosti su poveli u 21. minuti kada je Dario Šendula utrčao iza obrane i iskosa s desne strane pogodio suprotni kut istrčalog Vozile za 1:0.

Trenutak odluke, koliko god to čudno zvučalo, dogodio se u 34. minuti kada je Andrea Banić uzeo loptu na svojoj polovici i u trku prošao četvoricu domaćih igrača prije nego je s lijeve strane pogodio za 0:2. Između dva pogotka lijepu prigodu promašio je i Kepčija.

U prvoj minuti nastavka Videkić puca iskosa s lijeve strane, ali Vozila brani. Točku na „i“ gosti su stavili u 65. minuti kada prvin Šendulin udarac biva blokiran, a drugi okončava iza Vozile za konačnih 0:3.

Fotogalerija (Lokomotiva - Grobničan): Lario Tus