Subota, 10. listopada 2015. 19:04 Napisao/la  SC

Strijelci: 0:1 Tomić (34), 0:2 Rubčić (36), 1:2 Grbac (58)

Žuti kartoni: Benić (Orijent 1919), Salvatore (Vinodol)

ORIJENT 1919: Mustapić, Gašpert (69 Paravić), Baljak, Omerović, Andrić, Basara, Kovačić (73 Benić), Barišić, Radoslović (46 Makladi), Grbac, Mikulić

VINODOL: Torbarina, Radetić, Lenac, Brusić, A. Petrinović, Filipović (83 Šmit), T. Petrinović (90 Košuljanić), Rubčić (90 Lagumdžija), Tomić, Mataija, Salvatore

Nogometaši Vinodola nastavili su pozitivan niz rezultata, u 8. kolu pobijedili su Orijent na Krimeji. Ni poznata krimejska bura nije zaustavila momčad Vite Butorca:

- Prvo smo poluvrijeme igrali uz buru, što smo kapitalizirali dvama pogocima za dvije minute. Drugo poluvrijeme igrali smo kontra bure, mislim da smo se ukupno gledano bolje snašli. Imali smo mi svojih šansi, imali su i oni svojih. S obzirom na vremenske okolnosti utakmica je bila još i dobra, ali daleko je to bilo od nekog ozbiljnog nogometa. Za nas je najvažnije da nastavljamo pozitivan niz, pa gdje završimo, kaže trener Vinodola Vito Butorac.

- Kako je izgledalo? Nikako! Izgleda da je puhala novljanska, a ne krimejska bura! Uvjeti su bili nenogometni, oni su se jednostavno bolje snašli! Plaćamo danak neiskustvu, u ovakvim uvjetima trebala je presuditi nogometna inteligencija, borbenost, snaga u duelima... Jednostavno, nismo mogli parirati! Imali smo šansi jedni i drugi, moglo je završiti i drugačije, ali čestitam Vinodolu na zasluženoj pobjedi, kaže trener Orijenta 1919 Edo Flego.

CRIKVENICA - ROVINJ 3:0

Gradski stadion. Gledatelja: 100

Sudac: Davor Majnarić (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Njegovan (38), 2:0 Zubčić (88), 3:0 Vrbos (90+4)

Žuti kartoni: Mazzarolli, Talić, Njegovan (Crikvenica), Maružin, Vujčić (Rovinj)

Crveni karton: Mazzarolli (69, drugi žuti)

CRIKVENICA: Srok, Mazzarolli, Mijolović, Talić, Murica, Butorac (46 Gašparović), Vrbos, Njegovan (72 Benkus), Imamović, Lekaj (82 Xheladini), Zubčić

ROVINJ: Denić, Mataja (65 Đonlić), Budicin, Maružin (65 Mihajlović), Perković (46 Kazalac), Belli, Tanković, Pamić, Vujičić, Funčić, Hasanbegović

Gradski stadion u Crikvenici postavljen je na lokaciji, koja je izložena naletima vjetra. I manja izdanja bure znaju ometati igrače u kontroli lopte, ali vjetar koji je dočekao nogometaši Rovinja i Crikvenice bio je orkanski.

I dok su se igrači uspijevali prilagoditi novim okolnostima na terenu, sudac Majnarić je djelovao kao da prvi puta sudi u Hrvatskom primorju. Bez imalo sluha i razumijevanja... Neke od njegovih odluka upravo u dodjeljivanju žutih kartona izaivale su gnjev 65 gledatelja, a poneke i smijeh.

Prvi udarac prema golu uputio je Butorac u 24. minuti sa 18 metara, ali je njegov udarac pogodio stativu. Već u idućem napadu u prilici je i Njegovan. Gosti uzvraćaju minutu kasnije, a Pamić sa desne strane pogađa spoj vratnice i prečke.

Vodeći pogodak Crikvenice je uslijedio nakon majstorije Jurice Njegovana. Primivši loptu od Zubčića, uspio je u teškim uvjetima i u okruženju dva igrača efektno prebaciti loptu na desnu nogu i sa 7-8 metara snažno pogoditi mrežu - 1:0.

U nastavku je najprije u izglednoj prilici bio Mazzarolli, koji se je sjurio prema gostujućem golu po desnom krilu, ali mu je lopta počela izmicati kontroli, poskakutala je od naleta vjetra i gostujući vratar je imao vremena istrčati i obraniti veliku priliku.

Najveća i najduža gostujuća akcija odvijala se je pred golom Sroka u 60. minuti. Velika gućva završila je odlučnim izbacivanjem lopte od strane Talića sa same gol linije.

U 67. minuti nova je prilika Njegovana, ali je napadač Crikvenice predugo oklijevao i prilika je propala.

Rovinj igra sa igračem više, jer je u međuvremenu drugi žuti karton dobio Mazzarolli.

U 76. minuti Belli puca snažno i precizno, ali je Srok efektno obranio.

U završnici susreta dvije velike greške gostujuće obrane ali i upornost domaćih igrača, koji su se brže prilagodili sve jačim naletima vjetra.

Najprije je Imamović presjekao izlazak gostiju iz kaznenog prostora, te je ušao u kazneni prostor. Sa druge strane na gol je krenuo Zubčić i efektno zatresao mrežu za - 2:0.

Nemoralizirani gosti uskoro su ponovno pogriješili, a na dodavanje Zubčića, ovoga puta je Vrbos postigao novi pogodak - 3:0 (S. Lončarić)

NAPRIJED - MLADOST 2:1

Stadion: Lonja. Gledatelja: 50

Sudac: Gabrijel Flegar (Rijeka)

Strijelci: 1:0 E. Petrović (31), 0:1 Đerđaj (44), 2:1 A. Petrović (89)

NAPRIJED: Ciani, Merle, Ende, Matešković, Savić, Čop, Tonković, Škulić, A. Petrović, Jasprica, E. Petrović

MLADOST (F): Perković, Zanetić, Nišević, Racan, Vijatović, Halilović, Bogdan, Bradarić, Đerđaj, Stojanović, Livović

Nogometaši Naprijeda pobijedili su Mladost pogotkom Anela Petrovića u 89. minuti. Gosti su protestirali zbog pogotka, evo što piše u izvještaju delegata Valentina Didovića:

Nakon postignutog pogotka u 90. minuti, te nakon nastavka igre sa centra, na sredini igrališta došlo je do verbalnog koškanja između igrača NK "Naprijed" broj 6 Čop Marka i igrača NK "Mladost" broj 18 Stojanović Dean, što je sudac prekinuo zviždukom,nakon čega su ga okružilo cirka 6 igrača NK "Mladost"-i, u namjeri da utječu da njegovu odluku, o daljnjem poduzimanju, kao i verbalno mu prigovarajući o tome da prije zgoditka nije postojalo ubacivanje iz kuta. Sudac je, pošto je prošlo regularno vrijeme, odsvirao kraj utakmice. Sudačka trojka je teren napustila uz prisutnost redarske službe. Sudačka trojka je izjavila da ih nitko od igrača gostujuće momčadi nije vrijeđao niti tjelesno nasrnuo na njih, zapisao je delegat.

Inače, tijekom utakmice nije obavljena ni jedna zamjena, što je rijetkost. Naprijed je bio bolji, u 30. minuti momčad Marina Mikca nije iskoristila kazneni udarac:

- Nismo, ali smo odmah nakon toga zabili. Puhala je jaka bura, u prvom smo dijelu dobili pogodak pred sam kraj. U drugom dijelu uvjeti su se još više pogoršali, mi smo stalno pritiskali i na kraju uspjeli postići pogodak. Protesti gostiju? U ovoj ligi svi skaču na svaku sudačku odluku kao da igramo Ligu prvaka, kaže trener Naprijeda Marin Mikac.

NEHAJ - RUDAR 0:0

Stadion Nehaja. Gledatelja: 100

Sudac: Dalibor Šušnjar (Klana)

Žuti kartoni: Lopac, Hajdini (Nehaj), Knapić, Matulja, Stepčić (Rudar)

Crveni karton: Knapić (82, drugi žuti)

NEHAJ: Baričević, Biondić, P.Prpić, Vukelić, Žunić, J. Prpić, Prizmić (61 Peričić), Lopac, Pećanić, Hajdini, Vukelić

RUDAR: Radočaj, Knapić, Jajčević, Mehić, Čudić (90 Lazarić), Juričić, Alić (18 Hoxha), Matulja, Licul, Stepčić(90 Maksenčuk), Škopac

Nogometaši Rudara zahvaljujući velikoj borbenosti i zalaganju uspjeli su osvojiti bod na neugodnom gostovanju u Senju. U utakmici bez pogodaka glavni teret iznijela je obrana Rudara, koja je izdržala pritisak domaćina.

Prvi dio praktički nije bilo ozbiljnijih prijetnji prema vratarima, domaćin je igrao protiv vjetra i čekao nastavak, koji je odmah pokazao da će Radočaj biti na velikim mukama. U prvih 15 minuta Hajdini je u izglednim pozicijama na drugoj vratnici u dva navrata. Nakon ubačaja iz kornera pogodio je vratnicu, a drugi put Knapića na gol-liniji.

Na kraju su gosti mogli kazniti domaće promašaje, u 81. Stepčić u padu glavom loptu šalje pored Baričevićevog gola.

HALUBJAN - BUJE 3:1

Stadion: Brnasi. Gledatelja: 80

Sudac: Kristijan Radovan (Rovinjsko Selo)

Strijelci: 0:1 Čavarović (9), 1:1 Štanfel (11), 2:1 Kinkela (58), 3:1 Kinkela (67)

Žuti kartoni: Miletić (Halubjan), Čović (Buje)

HALUBJAN: Geler, Brnčić, Kovčalija, Miletić, Samardžija, Kinkela, Radan, Gatara (78' Mrvčić), Josipović, Šanjug (46' Šipura), Štanfel (85' Miočić)

BUJE: Crnogorac, Jugovac, Uzelac, Fabijančić, Franković, Čović, Čavarović (60' Gere), Jerkan, Premužić, Bašić, Risonjić (74' Bešić)

Gosti su rano poveli, ali je Štanfel za samo dvije minute pogotkom vratio utakmicu na početak.

Halubjan je bio bolji tijekom cijeloga susreta, a posebno u sredinom drugoga dijela, kada je Kinkela dvama pogocima riješio pitanje pobjednika.

FUNTANA - OTOČAC 7:0

Stadion: Funtana. Gledatelja: 50

Sudac: Danijel Trbulin (Kastav)

Strijelci: 1:0 Fedotov (9), 12:0 Ljubas (21), 3:0 Jugovac (35), 4:0 Fedotov (47), 5:0 B. Gjurchinoski (64), Lesjak (85-11m), 7:0 Vuković (90)

Žuti kartoni: Jugovac (Funtana), Kostelac, Krznarić (Otočac)

Crveni karton: Radončić (84, udaranje protivničkog igrača)

FUNTANA: Lisjak, Radenović, Buršić, Pinčan, Matika, Vuković, Ljubas, Vranaričić (58 Sardelin), Fedotov, A. Gjurchinoski (54 B. Gjurchinoski), Jugovac

OTOČAC: Božičević, F. Kostelac, Banić, Rudelić (46 Anić), Tomac (46 Lulić), Vukić, Krznarić, A. Kostelac, Burić, Marincel, Bunjevčević (67 Radončić)

Otočac je na terenu izgledao kao da je u Funtanu stigao na jednodnevni izlet. Domaći su već u prvih pola sata postignuli tri pogotka i dali do znanja gostima da nemaju izgleda niti za bod.

U devetoj minuti Atanas G. izlazi sam na Božičevića, koji ga ruši, ali se lopta odbija točno do noge Fedotova koji pogađa za 1:0. Dvanaest minuta kasnije već je 2:0.

Radenović je centaršut poslao daleko na drugu stranu šesnaesterca gdje je loptu primio Ljubas i ljevicom je „zakucao“ u suprotni kut. Na 3:0 povisio je Jugovac nakon što je „pokupio“ iz drugog plana sjajnu loptu Matike.

Najbolji igrač utakmice, Marinko Fedotov, svih je nadskočio u 47. minuti nakon centaršuta Ljubasa.

Do kraja su bezvoljni gosti bili samo statisti u rapsodiji domaće igre, a vratar Robert Lisjak se ponovno upisao u strijelce te je tako i dalje prvi strijelac kluba, zajedno sa maestralnim Fedotovom.

LOŠINJ - LOKOMOTIVA 1:0

Stadion: Čikat. Gledatelja: 50

Sudac: Branko Vučinić (Rijeka)

Strijelac: 1:0 Mance (61)

Žuti kartoni: Valenčić, Jergović, Brdar (Lošinj), Fumić, Bašić, Alinčić, Pašuld (Lokomotiva)

LOŠINJ: Radman, Malinić, Valenčić, Viskić, Jergović, Cianci, Brdar (89 Magazin), Mance, Inić, Gršković (75 Gršković), Francetić (65 Kauzlarić)

LOKOMOTIVA: Stipanov, Brkljača, Leskur, Fumić (75 Bonicioli), Šolaja, Šestan, Bašić (61 Popović), Alinčić, Kuši, Pašuld, Lacković (55 Smolčić)

Činjenica da za domaće nije igrao Boško Babić, zbog nakupljenih žutih kartona, dala je naslutiti da će Lošinj imati određene probleme u realizaciji što se i dogodilo.

Najveću šansu u prvom dijelu imao je Marko Francetić, no njegov pokušaj u 36. minuti iz neposredne blizini osujetio je vratar gostiju Stefano Stipanov, brat pričuvnog vratara domaćih Adriana.

Početkom drugog dijela - sporni trenutak. Udarac Roberta Brdara s tridesetak metara; tuče u rašlje, a lopta se od grede odbila prema tlu. Je li lopta u potpunosti prešla gol-crtu ili ne, ostat će nepoznato.

U 61. minuti nije bilo dvojbi; konfuziju među Riječanima u šesnaestercu je uzrokovao Brdar, prebacio je loptu prema drugoj vratnici gdje se osamljeni Dario Mance našao oči u oči s vratarom Stipanovom i pogodio mrežu - 1:0.

Igralo se po natopljenom terenu, uz povremenu kišicu, a kako se drugo poluvrijeme utakmice preklapalo s utakmicom prvog kola košarkaškog prvenstva u sportskoj dvorani, ne čudi skromniji odaziv gledatelja. (B. Purić)