4. HNL: Utakmica Crikvenica - Buje registrirana 3:0, Samir Talić suspendiran šest mjeseci zbog pljuvanja suca

Utorak, 24. studenog 2015. 18:42 Napisao/la  SC

Želim naglasiti da naš neizlazak na drugo poluvrijeme nema nikakve veze ni s grubom igrom domaćina, ni sudačkim odlukama, ni s bilo čime vezanim uz nogomet, kaže Dalibor Višković

Disciplinski sudac Međužupanijske lige NS Rijeka ima pune ruke posla,  ovaj tjedan donešene su dvije odluke vrijedne pažnje. Redom:

Na temelju čl. 58. Pravilnika o nogometnim natjecanjima Hrvatskog nogometnog saveza donosi se odluka da se prekinuta prvenstvena nogometna utakmica 14. kola Međužupanijske lige NS Rijeka, između NK Crikvenica – NK Buje, odigrana dana 21.11.2015. godine, registrira se 3:0 (par – forfe) u korist NK Crikvenica, jer je momčad NK Buje napustila teren, odnosno nije izašla na teren za igru u drugom poluvremenu utakmice.

Trener Buja Dalibor Višković pojasnio je zašto njegovi igrači nisu izašli na teren u drugom dijelu:

- Želim naglasiti da naše neizlazak na drugo poluvrijeme nema nikakve veze ni s grubom igrom domaćina, ni sudačkim odlukama, ni s bilo čime vezanim uz nogomet. S te strane sve je bilo u najboljem redu. Mi smo u jutarnjim satima krenuli iz Buja gdje je vrijeme bilo ugodno i stigli u Crikvenicu iznenađeni okolnostima koje su nas tamo dočekale. Prvo poluvrijeme proteklo je u fer i korektnoj igri, međutim ulaskom u svlačionicu na poluvremenu uvidio sam da su dečki znatno pothlađeni i da nisu u stanju nastaviti susret. Razlog je topla odjeća koju nismo ponijeli i pogotovo nemogućnost mijenjanja mokre opreme na poluvremenu, jer je jednostavno nismo imali! Suci su ulaskom u našu svlačionicu sve vidjeli i mogu slobodno potvrditi što govorim. U jednom trenutku prestao sam razmišljati kao trener i jednostavno počeo razmišljati kao nečiji roditelj, kaže Višković

Disciplinski sudac drastično je kaznio igrača Crikvenice, koji je tijekom utakmice protiv Vinodola bio gledatelj nakon što je bio suspendiran zbog fizičkog napada na suca u Labinu:

Utakmica: Novi Vinodolski, 14.11.2015. Vinodol - Crikvenica
NK „Crikvenica“ – igrač Samir Talić (5110142) - Nakon postignutog pogotka domaćina u 88. minuti navedeni igrač dolazi do 1. pomoćnog suca vrijeđa ga i pljuje kroz ogradu. Na temelju čl. 53.st1c DP HNS-a igrač se kažnjava zabranom igranja u vremenskom trajanju od 6 (šest) mjeseci. Kazna teče od 22. 11. 2015.

Komisija za žalbe HNS NS Rijeka ublažila je kazne igračima Crikvenice koji su fizički napali suca u Labinu

1. Emran Hxeladini, igrač NK Crikvenica isk.br. 5105291, kažnjen zbog prekršaja iz članka 58. DP HNS-a, preinačuje se kazna zabrane igranja utakmica u trajanju od 6 (šest) mjeseci na kaznu zabrane igranja od 4 (četiri) mjeseca.
2. Dean Gašparović isk.br 5103247, Kujtim Fazlji isk.br. 5105228 i Dani Smojver isk.br. 5101011, svi igrači Nk Crikvenica, kažnjeni zbog prekršaja iz članka 53. Stavka 1 alineje b. DP HNS-a, preinačuje se kazna zabrane igranja sa 3 (tri) prvenstvene ili kup utakmice na kaznu zabrane igranja na 2 (dvije) prvenstvene ili kup utakmice.