Grobničan svladao Opatiju, pobjeda Naprijeda

Subota, 11. listopada 2014. 15:53 Napisao/la  SC

Lošinj je pobijedio Rudar 3:1, porazi Crikvenice i Vinodola

Strijelci: 1:0 Poropat (13), 2:0 Dadić (44-ag), 2:1 Matovina (59-11m)

Žuti kartoni: Miškulin, Lončar, Poropat (Grobničan), Mance (Opatija)

GROBNIČAN: Ciani 6,5,  Lončar 6, Jukić 6,5, Avgustinović 6, Miculinić 6,5,  Miškulin 6, Sobotinčić 6,5, Lončar 6,  Škarica 6,5, Poropat 7  (85 Kuši -), Grbac 7  (63 Babić -),  Conjar 5,5  (46 Prtenjača 6)

OPATIJA: Stjepić 6,  Hasičić 5 (46 Matovina 5,5), Brozović 6, Dadić 6, J. Rudan 6, Rukavina 6, Erceg 6, Vrdoljak 5,5 (46 Mance 6), Dunković 6, T. Rudan 5,5 (51 Radomir 5,5), Šuker 6

Nogometaši Grobničana pobijedili su na Mavrinicima momčad Opatije dvama pogocima u prvom dijelu utakmice otprilike ravnopravnih protivnika. U prvom dijelu jedina bitna razlika između dvije momčadi bila je realizacija Grobničana ili igra u užoj obrani Opatije, ovisno o kutu gledanja. Činjenica je da je Grobničan dva pogotka postigao na tzv. postavljenu obranu Opatije.

U 13. minuti raspoloženi Grbac sjajno je ubacio slijeva, loptu je između braniča Opatije neometan dočekao Poropat i tehnički perfektnim udarcem glavom zatresao mrežu - 1:0. U 44. minuti Miculinić je ubacio iz prekida slijeva na prvu vratnicu, na loptu su krenuli Grbac i Dadić, koji je postao nes(p)retni strijelac autogola - 2:0. Zbunio je igrače pomoćni sudac čije mahanje glavni sudac Krneta nije uvažio.

Pokazalo se da je Grobničan do odmora stekao nedostižnu prednost za favoriziranu momčad Opatije, koja je u zadnjih petnaestak minuta prvog dijela počela pokazivati konture momčadi koju čine vrlo kvalitetni pojedinci. Stvorili su Opatijci dvije situacije koje spadaju u prilike, oba puta asistent je bio Šuker. U 30. minuti lopta odigrana Toniju Rudanu ipak je bila malo prebrza za napadača Opatije ispred kojega je stajao samo vratar Ciani. U 32. minuti preciznu dijagonalu zdesna Dunković na suprotnoj strani nije znao iskoristiti. Prvo je znalački umirio loptu, a onda početnički poslao loptu visoko preko Cianija.

U drugom dijelu trener Opatije Zoran Bogolin odmah je uveo dvojicu igrača s klupe kojima se pet minuta kasnije priključio treći. Promjenila se igra Opatije, koja je počela dominirati kroz posjed lopte. Iako je u završnici opatijska momčad izgledala prilično sterilno, agresivni obrambeni blok Grobničana nekoliko je puta popustio pod pritiskom.

U 57. minuti Miškulin je sleđa po nozi zakačio Ercega, vrlo dobri sudac Krneta pokazao je na bijelu točku. Alen Matovina sigurnim udarcem postavio je konačnih 2:1.

Unatoč osjetnoj premoći Opatija više nije uspjela zatresti mrežu domaćina, dvije najbolje prilike propustio je Radomir. Prvu u 72. minuti nakon Dunkovićeva ubačaja iz kuta, kada nije bio dobro glavom zahvatio loptu. U 79. minuti Radomir je dobro zahvatio loptu glavom u padu, ali je iz blizine pogodio spremnog vratara Cianija.

Grobničan je drugi dio utakmice uglavom pokušavao iz (polu)kontri, najviše je obećavala ona u 59. minuti na kraju koje je Poropatov udarac zapeo u bloku. Najbliži pogotku Grobničani su bili tek u 87. minuti, kada je Kušijev udarac obranio Stjepić  (I. Vranić).

LOŠINJ - RUDAR 3:1

Igralište Mali Lošinj. Gledatelja: 100.

Sudac: Slaven Skender (Rijeka).

Strijelci: 0:1 Škopac (21), 1:1 Babić (48), 2:1 Gršković (57), 3:1 Babić (65)

Žuti kartoni: Valenčić, Paravić (Lošinj), Fejzić, Barišić, Škopac, Stepčić (Rudar)

LOŠINJ: Radman, Vajić, Valenčić, Jergović, Udović, Kauzlarić, Paravić (46 Mrvac), Milanović (84 Martuslović), Jerneić, Babić, Gršković.

RUDAR:  Vozila, Sertić, Mehić, Juričić, Ruba (77 Trumić), Fejzić (51 Jašarević), Barišić, Dobrić, Škopac, Stepčić, Matulja (63 Miletić)

Angažiranom igrom u prvom dijelu Labinjani su stvorili prednost do predaha, ali su u nastavku Lošinjani preokrenuli rezultat.

U 21. minuti Ruba izvodi korner, najviši u skoku je Škopac, koji sa 12 metara pogađa pokraj Radmana - 0:1.

U 47. minuti Babić stiže do prostora za udarac te poravnava rezultat - 1:1. Devet minuta kasnije Gršković je s 30 metara prizemnim udarcem matirao Vozilu i doveo Lošinjane u vodstvo - 2:1. U 65. minuti Jerneić šalje Babića u šansu za konačnih 3:1.

Do kraja susreta još je dvaput iz daljine pokušao Jerneić, ali nije ozbiljnije ugrozio gol gostiju.

CRIKVENICA - BUJE 0:1

Gradski stadion. Gledatelja: 150.

Sudac: Davor Majnarić (Rijeka).

Strijelac: 0:1 Šoškić (10)

Žuti kartoni: Cianci, Gašparović, Butorac (Crikvenica), Pjevović, Bašić (Buje)

CRIKVENICA: Srok, Firkelj,  Jugović, D. Fazlji (65 Pristušek), Cianci, Xheladini (46 Marić), Mazzarolli, K. Fazlji (65 Car), Gašparović, Matešković, Butorac.

BUJE: Milocani, Uran, Višković, Huskić, Uzelac, Pjevović, Pavlović (90+2 Bešić), Čović, Šoškić (78 Čavarović), Bojić, Bašić (68 Kapular)

Nogometaši Buja stigli su do treće gostujuće pobjede, posao su im olakšali indisponirani igrači Crikvenice koji u 90 minuta nisu niti jednom opasnije ugrozili Milocania.

Buježi do ključne prednosti stižu već u 10. minuti. Dobra reakcija u zadnjoj liniji, uobičajeno brza i ubojita polukontra, Horvat je odlično proigrao Bojića, ovaj još bolje Šoškića, a ovaj rutinski pogodio mrežu nemoćnog Sroka - 0:1.

U 20. minuti Pavlović je pogodio gredu. U 33. pogrešku Mazzarollija ispravlja vratar Srok, a domaći jedni put prijete šest minuta kasnije kad je Cianci traljavo reagirao u izglednoj poziciji za udarac prema Milocaniju, koji lakoćom brani.

U nastavku ni puno bolja i raspoloženija momčad od crikveničke ne bi probila bujski bedem.

MLADOST - NAPRIJED 0:2

Igralište Oliva. Gledatelja: 100.

Sudac: Tomislav Frlan (Podhum).

Strijelac: 0:1 Jović (73), 0:2 Jović (80)

Žuti karton: Čop (Naprijed)

MLADOST: Perković, Pavić, Jereb (76 Makić), Ljubešić, Peršić, Halilović, Bogdan, Macan (58 Bogdan), Valčić (84 Škaro), Hoxha, Livović.

NAPRIJED: Grlj, Merle, Ende, Kružić, Dorčić, Radmanović, Čop (61 Behđeti), Jasprica (90+1 A. Petrović), E. Petrović, Lukačić (65 Jović),  Škulić.

Početak na Olivi nije bio previše uzbudljiv, tek se u osmoj minuti čuju uzdasi nakon odličnog udarca Jasprice s 20 metara kojeg Perković uspijeva ukrotiti. Jedina prava prigoda domaćih u prvom dijelu dogodila se u 30. minuti kada Peršić izvodi prekid s desne strane, a Toni Pavić loptu glavom šalje preko gola.

Na početku nastavka domaćini su imali veći posjed i stvarali poluprigode, ali kako je vrijeme odmicalo, gosti su bili sve ubojitiji.

U 73. minuti Rene Ende poslao je „bombu“ iz „slobodnjaka“, Perković udarac obranio, ali je na odbijanac prvi stigao Jović i pogodio za 0:1. Isti igrač je sedam minuta kasnije postavio konačni rezultat.

FUNTANA - VINODOL 2:0

Igralište Funtana. Gledatelja: 50.

Sudac: Zoran Janković (Rijeka).

Strijelci: 1:0 Timon (35), 2:0 Vidović (43)

FUNTANA: Lisjak, Sulejmani (71 Radenović), Šegon, Vidović, Štifanić (77 Maksuti), Štifanić, Gjumić, Krijan, Fedotov,  Jugovac, Mišan (82 Bilandžić)

VINODOL: Hreljac, Rubčić, Vukelić, Mataija, Šmit (64 Strizić), Tomić, Rubčić, Lenac, Radetić, Filipović, Piškulić.

Kvalitetnija Funtana rješila je pitanje pobjednika utakmice protiv Vinodola za 43 minute. U 36. minuti Timon Gjumić maestralnim lobom dovodi domaćina u vodstvo.

U 42. minuti prvi put preko Tomića prijete Vinodolci, a minutu kasnije Gjumić izvodi korner, a Slaven Vidović zapečaćuje sudbinu gostiju.

U nastavku bilježimo nekoliko solidnih prigoda, među kojima su bile vratnice Krijana i Radetića, ali se rezultat nije mijenjao zahvaljujući raspoloženim vratarima.

PAZINKA - ROVINJ 1:2