4. HNL: Rudar pobijedio Halubjan na Viškovu, momčad iz Labina osvanula na diobi drugog mjesta

Utorak, 18. listopada 2016. 18:55 Napisao/la  SC

Utakmica 8. kola: Halubjan - Rudar 1:4. U idućem kolu u Labin dolazi Lošinj, igra derbi kola za prvo mjesto

MŽNL NS Rijeka - 8. kolo

HALUBJAN – RUDAR 1:4

Igralište Brnasi. Gledatelja 70

Sudac: Bojan Sobol (Hreljin)

Strijelci: 0:1 Mehić (25-11m), 0:2 Macan (29), 1:2 Kovčalija (36), 1:3 Ivanović (45+1), 1:4 Juričić (57)

Žuti kartoni: Miočić (Halubjan), Načinović, Mehinović (Rudar)

HALUBJAN: D. Bedenik D, Brnčić (30 L. Bedenik), Šipura (67 Vukelić), Gatara, Pinjuh, Samardžija, Štimac, Kovčalija, Miočić (67 Majetić), Šanjug (65 Bilobrk), Radan (46 Alilović)

RUDAR: Blažina (32 Vozila), Načinović, Škopac, Macan (87 Fejzić), Juričić (84 Topić), Licul, Ivanović (46 Šepić), Černjul, Kurtić, Mehić, Maksenčuk (88 Belo)

Nogometaši Rudara pobijedili (4:1) su Halubjan u odgođenoj utakmici 8. kola, momčad iz Labina uvjerljivo je slavila na Viškovu u utakmici koja je odlučivala o poretku na vrhu.

Rudar se pobjedom protiv Halubjana prometnuo u jedno od najugodnijih iznenađenja ove sezone, u idućem kolu u Labin dolazi Lošinj. Igra derbi kola za prvo mjesto.

U 25. minuti Juričić je udarcem iz voleja iznudio igranje rukom i kazneni udarac koji je realizirao Mehić - 0:1.

U 29. minuti Macan je iz blizine povećao vodstvo da bi u 36.  minuti Kovčalija iz gužve pogodio mrežu i vratio Halubjan u utakmicu.

U sudačkoj nadoknadi prvog dijela Škopac  povratnom loptom pronalazi Ivanovića, koji sa 16 metara gađa suprotni kut za 1:3.

Gosti su stekli veliku prednost koju je Halubjan pokušao stići riskirajući novo pogodak.

U 57. minuti utakmice je rješena: Macan je odigrao Juričiću, koji je postavio konačnih 1:4.

Štimc i Bilobrk propustili su prilike ublažiti poraz Halubjana.