MEĐUŽUPANIJSKA NL

Jadran poražen u Senju, Grobničan do boda u 95.

Subota, 23. travnja 2016. 19:49 Napisao/la  SC

Rezultati 24. kola: Grobničan - Vinodol 1:1, Nehaj - Jadran 2:1,  Halubjan - Lokomotiva 0:3, Crikvenica - Otočac 5:1

Međužupanijska liga NS Rijeka - 24. kolo

GROBNIČAN - VINODOL 1:1

Igralište Mavrinci. Gledatelja: 150

Sudac: Goran Krneta (Umag)

Strijelci: 0:1 Tomić (56 - 11m), 1:1 Conjar (90)

Žuti kartoni: Sobotinčić, Vukelić, Jukić (Grobničan), Petrinović, Pavelić, Godinić (Vinodol)

GROBNIČAN: Herman, Čaval, Jukić, Golić, Vukelić, Miculinić, Poropat, Conjar, Miškulin (59 Jovanović), Juničić (83 Brdar), Linić (24 Sobotinčić)

VINODOL: Godinić, Mataija, Lenac, Uremović, A. Petrinović, Filipović (83 Pušić), Šmit, Tomić, Pavelić (77 Buljat), Radetić, T. Petrinović (68 Perušić)

Nogometaši Grobničana izbjegli su poraz na Mavrincima pogotkom Conjara u 95. minuti, što sugerira kako je Vinodol igrao protiv favorizirane momčadi domaćina:

- Nismo bili pravi! Izgledali smo umorni, bez svježine i prave agresivosti. Uočljivo nam je nedostajao Pilčić. Čini mi se da su dvije zadnje utakmice, protiv Jadrana i Opatije u Kupu, ostavile traga. Unatoč tome pogodili smo dvije vratnice i stvorili nekoliko izglednih prilika kod 0:0. Moram priznati da je Vinodol dobro stajao na terenu! Nismo dobro reagirali kod kaznenog udarca, poveli su 1:0 i onda smo se morali čupati. Na kraju je pogodak pao nakon velikog pritiska, Conjar je postigao pogodak glavom nakon ubačaja iz kuta. Moramo na kraju biti zadovoljni što smo izjednačili u 95. minuti, danas više od toga nismo mogli, kaže trener Grobničana Dušan Gruevski.

- Izvukli su se. Došli smo otvorenog garda s kompletno domaćom momčadi, svih jedanaest igrača iz prve postave poteklo je iz naše omladinske škole. Nije nas to spriječilo da muški uđemo u utakmicu i da igramo na pobjedu. Otvorena utakmica, bilo je dobrih akcija, čvrsto i borbeno... Na kraju se Grobniku vratila upornost i strpljenje nakon što su gubili 0:1. Iskreno, došli smo na Grobnik po pobjedu! Možda to zvuči bahato, ali došli smo se nadigravati! Rekao sam prije utakmice igračima da idemo po pobjedu iako ćemo biti zadovoljni i s bodom. Polovično smo ostvarili cilj, kaže igrač i trener Vinodola Marijan Tomić.

NEHAJ - JADRAN 2:1

Igralište Pod Nehajem. Gledatelja: 100

Sudac: Gabrijel Flegar (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Vukelić (30), 2:0 Hajdini (60), 2:1 Čabraja (78)

Žuti kartoni: Babić, Žarković, Pejanović, J. Prpić (Nehaj)

NEHAJ: Baričević, Biondić, Babić (67 Žunić), L. Vukelić, Bilen, J. Prpić, Žarković (85 Peričić), Lopac, Pećanić (79 Pejanović), Hajdini, I. Vukelić

JADRAN: Bugarin, Banić, Ilić (46 Pelizzar), Tomić, Kepčija (70 Čabraja), Ereiz, Šendula, Đurić, Tikas, Banko (63 Šoškić), Lisec

U odličnoj, vrlo sadržajnoj utakmici Uskoci su maksimalnom borbenošću i angažmanom pobijedili lidera iz Poreča. Trener Marin Tomljanović izveo je prvi puta u proljetnom dijelu izuzetno ofenzivnu, napadačku momčad. Ivan Vukelić, Vedran Pećanić i Ibraim Hajdini krenuli su poletno od prve minute, a ta trojka još nije zajedno startala u utakmicu.

Nakon prvih pet minuta viidjelo se je da će gosti vrlo teško do bodova u gradu, koji je još u znaku proslave Dana Grada Senja.

Akcija Hajdini – Pećanić vrlo je lijepa, a završava udarcem sa 7-8 metara pokraj gola. U 8. Vedran Pećanić, sportaš godine u Senju za 2015. godinu, krade loptu protivničkoj obrani, juri prema golu Bugarina, ali obrana gostiju izbija loptu u korner.

U 14. na udarac se odlučuje i Žarković, a u napadu Nehaja participiraju i igrači sredine terena. U 27. gosti propuštaju priliku sa 3-4 metra preko Banka, ali Baričević klasičnom rukometnom obranom - lepezom uletava u šut i spašava sigurni gol.

U protunapadu dosuđen je slobodni udarac sa 23 metra, a odičan udarac Ivana Vukelića prolazi zid, na iznenađenje golmana Bugarina i odsjeda po sredini gola u mreži - 1:0. Efektno...

Gosti imaju priliku par minuta kasnije, kada Tikas puca na domaći gol, ali lopta paralelno sa gol linijom odlazi u gol-aut.

Posljednja minuta prvog poluvremena donijela je iz jedne prilike još tri šanse za izjednačenjem.

Ubačena loptu od Banka leti u buket igrača, skupa sa Baričevićem. U skoku sa trojicom gostujućih napadača visoki domaći vratar boksa loptu, ali ona udara u vratnicu, od koje se odbija u srce kaznenog prostora.

Slijede dva nova ozbiljna pokušaja, ali zviždaljka dobrog Flegara na kraju je značila zaleđe, ali i kraj poluvremena.

U nastavku najprije je na sceni Hajdini, sa svojim dugim prodorom po desnoj strani, ali gosti su opasniji preko Tikasa. Snažan udarac Baričević otklanja efektnom obranom.

Raspoloženi Hajdini permanentna je opasnost za goste, pa iz novog prodora donosi radost domaćinu – 2:0.

Gosti su počinju dizati, izvršene su i prve izmjene, pa se žarište akcija seli pred domaći gol.

Jadran je smanjio vodstvo domaćina nakon što je Pećanić izgubio loptu na sredini terena, a gosti su iz munjevite akcije postignuli pogodak za 2:1.

Posljednijih desetak minuta proteklo je u čuvanju rezultata, jer su gosti znali za rezultat na Mavrincima, u trenutku dok je Vinodol još vodio.

Kraj utakmice Uskoci su dočekali visoko podignutih ruku, a i gledaoci, koji slove kao strogi kritičari, nisu mogli naći zamjerke na vrijednu pobjedu Nehaja, koja je nagrađena vrijednim trobodom. (S. Lončarić)

NAPRIJED - RUDAR 4:1

Igralište Lonja. Gledatelja: 50

Sudac: Vladimir Merle (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Lončar (19), 1:1 Macan (44), 2:1 Čop (46), 3:1 Tomić (74 - 11m), 4:1 Dorčić (87)

NAPRIJED: Ciani, Čop, Juraga, Rukavina, Savić, Lončar (76 Merle), E. Petrović, Jasprica, A. Petrović (68 Dorčić), Tomić, Lukačić (53 Blašković)

RUDAR: Radočaj, Božičević, Jajčević, Škopac, Macan, Stepčić, Ivanović, Mehić, Alić, Kurtić (76 Lazarić)

Poveli su domaći u 19. minuti, do kad se igralo uglavnom na sredini terena. Tomić je odlično primio loptu na prsa na skraćenom korneru, još bolje ubacio u sredinu, a Lončar pogodio glavom sa desetak metara.

U završnici prvog dijela Macan se na lijevom kutu šesnaesterca oslobodio dvojice svojih čuvara i naciljao u suprotne rašlje za 1:1. No, radost gostiju trajala je samo minutu u drugom dijelu. Čop je iz gužve na desnom boku našao Radočaja na „krivoj nozi“ i pogodio mu bliži kut.

Uslijedio je prekršaj Stepčića u svom kaznenom prostoru na Lončaru, koji je Tomić pretočio u gol s bijele točke. Točku na „i“ stavlja Dorčić, tri minute prije kraja. „Potegao“ je s distance, a lopta je iznenadila Radočaja, i ušla u gol za konačnih 4:1.

- Utakmica je bila odlična, jedna od boljih naših od kad sam na klupi Naprijeda. Krenuli smo agresivno, stvorili dosta šansi i zabili gol. Nije nas pokolebao njihov gol u završnici prvog dijela, jer je atmosfera u svlačionici odlična već duže vrijeme i odmah smo se vratili u nastavku. Dominirali smo kroz posjed lopte i bilo je pitanje kojim će rezultatom završiti. Rudar je solidna momčad i vjerujem da će s takvim nastupima ostat u ligi, rekao je trener Naprijeda Marin Mikac.

LOŠINJ - ROVINJ 3:1

Igralište Čikat. Gledateljaa: 100

Sudac: Milan Kukuljan (Podkilavac)

Strijelci: 1:0 Faflja (45), 2:0 Jerneić (56), 3:0 Babić (64), 3:1 Špiranac (73)

Žuti kartoni: Špiranac (Rovinj)

LOŠINJ: Busanić, Gašpert, Valenčić, Viskić, Jergović, Stanić, Jerneić, Marić, Babić (85 Magazin), Faflja (80 Mrvac), Udović (60 Kauzlarić)

ROVINJ: Peruško, Cvijetić, Maružin, Perković, Špiranac, Belli, Tanković, Pamić (71 Tanushi), Marinović, Matošević (80 Đonlić), Hasanbegović

Jedanaest bodova, u korist Lošinja, dijelilo je dvije momčadi uoči ovog kola, što je samo po sebi nametnulo otočanima status favorita u današnjoj utakmici. Znalo se da će u veznom redu domaćima nedostajati kartonirani A. Mrvac i Gršković, no i alternativna rješenja pokazala su se sasvim dobrima i "plela mrežu" kakva krasi lošinjski sastav u proljetnom dijelu.

Već se činilo da ipak neće biti pogodaka u prvom dijelu, kada je uporni Josip Jerneić u mrtvom kutu izborio loptu i zavrnuo je u šesnaesterac gdje je posao odradio Mario Faflja, jedan od zaslužnijih za današnje bodove Lošinja.

U jedanaestoj minuti nastavka strijelac je i sam Jerneić - boraveći posred kaznenog prostora, primio je loptu s lijeve strane, te je zavaljao po zemlji u suprotni kut - s tako preciznim udarcem teško bi izašao na kraj i iskusniji vratar od mladoga Filipa Peruška.

Umalo je Rovinj došao do brzog odgovora, no udarac Nevena Špiranca u 58. minuti zaustavila je greda. Boško Babić nije dozvolio da i ova utakmica prođe bez njegova pogotka, pa je u 64. minuti s dvadesetak metara pronašao nebranjeni djelić Peruškove mreže - 3:0.

Na kraju su i "kanarinci" iz Rovinja došli do pogotka, "zakucao" je Špiranac - lopta se od grede odbila iza gol-crte. Potom je još i Jerneić imao dobar pokušaj, s ruba kaznenog prostora pokušao je prebaciti Peruška, koji se krajnjim naporom ipak dokopao lopte. To nije pokvarilo dojam, raspjevani su navijači domaćih pozdravili trobod. (B. Purić)

HALUBJAN - LOKOMOTIVA 0:3

Igralište Brnasi. Gledatelja: 70

Sudac: Zoran Vasiljević (Fažana)

Strijelci: 0:1 Kuši (7), 0:2 Dragović (24), 0:3 Lacković (90)

Žuti kartoni: Smolić-Ročak, Stipanov (Lokomotiva)

HALUBJAN: Geler, Brnčić, Šipura, Gatara (65 Radan), Pinjuh, Kinkela, Štimac, Kovčalija, Vukelić (46 Miočić), Šanjug, Bilobrk

LOKOMOTIVA: Stipanov, Brkljača, Leskur, Smolić-Ročak, Fumić, Šolaja, Šestan, Alinčić, Kuši (76 Lacković), Pašuld, Dragović (83 Bonicioli)

Nogometaši Halubjana doživjeli su težak domaći poraz od Lokomotive. Završilo je 3:0 za goste, ali loša realizacija domaće momčadi bilo je ono što je presudilo.

- Vratar Lokomotive je igrač utakmice. Drugo poluvrijeme se igrala viktorija na njihov gol. Zapucali smo sigurno deset šansi, on je pet obranio. Lokomotiva je praktički dala tri gola iz dva udarca jer je kod trećeg Dragović promašio loptu, da je pogodio ne bi išla u gol. Lokomotiva je bolje otvorila utakmicu i u tih prvih pola sata povela 2:0, a kasnije smo mi kontrolirali igru no nismo uspjeli zatresti mrežu, rekao je trener Halubjana Nenad Sušanj.

I trener Lokomotive Teo Ivić složio se sa svojim kolegom.

- Sretno smo pobijedili. Poveli smo 2:0 u prvih pola sata kada smo bili bolji. Nakon toga je igra pripala Halubjanu, a naš golman je imao super dan. Drugi dio smo bili u podređenom položaju, Halubjan je napadao, redao šanse, ali nisu ih realizirali. Nije bila lagana pobjeda, iako rezultat sugerira drugačije, ocijenio je Ivić.

CRIKVENICA - OTOČAC 5:1

Gradski stadion. Gledatelja: 100

Sudac: Željko Bunčić (Poreč)

Strijelci: 1:0 Butorac (7), 2:0 Kuna (16), 2:1 Tomac (23), 3:1 Butorac (38), 4:1 Banić (40-ag), 5:1 Imamagić (88)

Žuti kartoni: Mazzarolli, Vukelić, Buršić (Crikvenica),

CRIKVENICA: Srok, Vrbos, Mazzarolli, Xheladini (87 Krajina), Gašparović, Imamović, Kuna, Butorac, Vukelić, Lekaj (76 Imamagić), Buršić (85 Mijolović)

OTOČAC: Božičević, Benčić, Banić, Rudelić, Tomac, Čurčić (58 Golić), Vukić, Krznarić, Plecić (46 Kostelac), Burić, Ostović (46 Sladović)

Druga uzastopna pobjeda v.d. trenera i predsjednika kluba Prpića na klupi domaće momčadi.

Odlična igra uz pobjedu kojom su uzvratili gostima iz Otočca za vrlo neugodan poraz u prvom dijelu prvenstva (5-0).

Crikvenica je krenula vrlo moćno i već u sedmoj minuti povela preko najboljeg igrača utakmice Butorca. Lekaj je nekako progurao loptu, a kapetan domaće momčadi lijevicom posprema loptu iza vratara Božičevića.

Deset minuta nakon toga rezultat je 2:0. Imamovićev udarac brani gostujući vratar, ali lopta stiže do Kune koji nema težak zadatak gurnuti loptu u mrežu.

Crikvenica je na trenutak uspjela pokvariti sve što je do tada napravila i sama vratila u život goste.

Nepažnju domaće obrane i nepotrebno vraćanje lopte zadnjoj liniji (Gašparoviću), koristi vrlo dobri Tomac koji smanjuje rezultat na 2:1.

Inače, Tomac je bio najbolji igrač Otočca, vrlo nezgodan za čuvanje, ponekad su dva, pa čak i tri igrača Crikvenice bila na njemu.

Na njegovu žalost, ostatak momčadi ni približno nije bio na razini koju je on prikazao. Do kraja poluvremena gosti su još dva puta vadili loptu iz svoje mreže.

U 38. minuti Lekajev udarac brani Božičević, ali ne i ponovni pokušaj Butorca. Samo dvije minute kasnije, fantastična lopta Butorca za Kunu koji pogađa za 4-1.

U nastavku domaći su imali nekoliko prilika za povećati rezultat, koji se nije mijenjao sve do 88. minute kada točku na i postavlja Imamagić za 5-1. (T. Lončarić)

FUNTANA - MLADOST 5:0

Igralište Funtane. Gledatelja: 70

Sudac: Dalibor Šušnjar (Rupa)

Strijelci: 1:0 Lisjak (6 - 11m), 2:0 Gjurchinoski (10), 3:0 Fedotov (12), 4:0 Fedotov (17), 5:0 Deak (61-ag)

Žuti kartoni: Legović, Vuković (Funtana), Cindrić (Mladost)

FUNTANA: Lisjak, Buršić, Pinčan, Šegon, Gjurchinoski, Vuković (78 Licardo), Popović (63 Radenović), Sardelin, Legović, Fedotov, Lajtman

MLADOST: Cindrić, Deak, Bradarić (46 Bobić), Vijatović, Ilić (63 Bagarić), Vujičić (54 Stojčević), Halilović, Racan, Đerđaj, Kostešić, Livović

Istarski derbi nije to bio na kraju. Funtanjani su furiozno krenuli u susret i već do 17. minute „ubili“ svaku neizvjesnost. Pred Fažancima su susreti odluke, ovo danas nije bilo nimalo dobro.

Nada gostiju u pozitivan rezultat, pokazati će se, trajala je samo šest minuta. Bojan Gjurchinoski je stigao prvi na loptu pa ga je Cindrić srušio, a Šušnjar pokazao na „bijelu točku“. Siguran realizator bio je Robert Lisjak.

Samo četiri minute kasnije Marinko Fedotov ostavlja loptu za Gjurchinoskog koji sa ruba šesnaesterca pogađa za 2:0. U sljedećih sedam minuta najbolji igrač utakmice, Fedotov, upisuje dva pogotka, na asistencije Sardelina i Lajtmana.

Sve  je bilo rješeno, već u prvih 20 minuta, a u drugom dijelu je trener Ivan Lajtman „zapalio petardu“, a osim toga Gjurchinoski je jednom uzdrmao gredu, a Fedotov dvaput i Pinčan „zapucali“ su „zicere“.