Subota, 27. veljače 2016. 17:11 Napisao  Patrik Mršnik

Susret 16. kola: Orijent - Lošinj 4:2. Grbac i  Jerneić dvostruki strijelci

Međužupanijska liga NS Rijeka - 16. kolo

ORIJENT 1919 - LOŠINJ 4:2

Stadion Kantrida. Gledatelja 150

Sudac: Zvonko Radić (Kastav)

Strijelci: 0:1 Jerneić (8) 1:1 Grbac (32) 2:1 Viskić (37-ag) 3:1 Grbac (63) 3:2 Jerneić (64) 4:2 Sertić (88)

Žuti kartoni: Conte (Orijent 1919), Viskić, Mrvac (Lošinj)

ORIJENT 1919: Šestan, Radoslović (86 Babić), Andrić (69 Petrović), Conte, Omerović, Klenovšek, Barišić, Benić, Mikulić, Prtenjača (62 Sertić), Grbac

LOŠINJ: Radman, Gašpert, Valenčić, Viskić, Jergović, Stanić, Frolja (59 Kauzlarić), Jerneić, Babić, Gršković, Udović (7 Mrvac)

Nakon što je ovu zimu proveo trenirajući na Kantridi, Orijent 1919 je na nekadašnjem stadionu riječkog prvoligaša odigrao i službenu utakmicu. Nogometaši Ede Flege ugostili su Lošinj i svladali ga rezultatom 4:2. Igralo se po teškom terenu uz oborine u obliku kiše u drugom poluvremenu. U takvoj su se situaciji bolje snašli formalni domaćini koji su pogotkom iskusnika Ivana Sertića potkraj susreta osigurali pobjedu.

Svaki udarac na gol imao je potencijalno veliku opasnost da završi iza leđa dvojice vratara. Na taj je, prilično sretan način gostujuća momčad povela u osmoj minuti susreta. Jerneić je pucao iz daljine, lopta je nezgodno odskočila ispred Šestana i prevarila ga. Susret je osim tri pogotka po poluvremenu ponudio malo izrazitih šansi, a domaći su uspjeli preokrenuti rezultat do odlaska na veliki odmor.

Grbac je u 32. minuti pogodio iz neposredne blizine gola nakon lijepog poluvisokog ubačaja Domagoja Prtenjače, jedne od najnovijih krimejskih akvizicija. Lošinjani mogu izjednačiti da je udarac Babića otišao iza Šestanovih leđa, gosti do poluvremena i zabijaju pogodak, ali - u njihovu mrežu.

Grbac je u 37. minuti povukao jednu naizgled bezopasnu akciju po lijevoj strani, ubacio u sredinu, a tamo je gostujući kapetan Viskić u pokušaju izbijanja lopte ispred natrčalog Mikulića prevario svoga vratara poslavši loptu prema svojoj mreži.

U nastavku, točnije u razdoblju od 63. do 64. minute golove još jednom izmijenjuju Grbac i Jerneić, a na konačnih 4:2 postavlja Ivan Sertić. Susret je pogledalo nešto manje od dvije stotine ljudi, a obilježilo ga je glasno navijanje Red Fuckersa s jednog od sektora 'centralne' tribine na Kantridi.

Orijent će u sljedećem kolu odigrati gradski derbi s Lokomotivom.