Igor Baričević spasio Nehaj težeg poraza

Subota, 12. studenog 2016. 17:11 Napisao/la  Igor Vranić

Utakmica 12. kola: Orijent 1919 - Nehaj 2:0

Strijelci: 1:0 Grbac (37), 2:0 Sertić (47)

Žuti karton: Ismaili (Orijent 1919)

ORIJENT 1919: Nicoletti -, Biasol 6, Turkalj 6, Andrić 6, Ismaili 6 (77 Ljevar -), Baljak 6,5, Benić 6,5 (68 Klenovšek), Barišić 6 (64 Žarković -), Grbac 6,5 (82 Vlizlo), Mikulić 6,5, Sertić 7 (86 Babić -)

NEHAJ: Baričević 7, Babić 5, Špalj 5, Vrban 5, Bilen 5, J. Prpić 5, Biondić 5, Hodak 5, Hajdini 5,5, Vukelić 6, Šojat 5 (80 M. Prpić -)

Nogometaši Orijenta 1919 ostvarili su očekivanu pobjedu protiv oslabljene momčadi Nehaja, koja je na Krimeju doputovala s dvojicom pričuvnih igrača, bez pričuvnog vratara.

Momčad je s klupe vodio jedini predstavnik kluba Tomislav Boras iako u zapisniku piše da je trener Nehaja  još uvijek Igor Baričević.

Vratar Nehaja podnio je ostavku na mjesto trenera u poluvremenu utakmice prošlog kola protiv Pazinke.

Srećom po goste, Baričević je ostao vratar koji je najzaslužniji što je Nehaj doživio rezultatski sasvim pristojan poraz.

Igrači Elvisa Brajkovića po neravnom terenu stvorili su nekoliko izrađenih prilika, Ivan Sertić mogao se visoko popeti na ljestvici strijelaca da je bio malo prisebniji u 6., 36. i 74. minuti.

Sva tri puta ispred njega je stajao samo Baričević, koji je dvaput pravodobno ušao u udarce najboljega domaćega napadača.

U 74. minuti Baričević ništa nije morao učiniti budući da  je Sertić  loptu poslao pokraj vratiju.

Trener Orijenta 1919 odlučio je protiv Nehaja igrati s trojicom stopera (Biasol, Turkalj, Andrić) i Mikulićem na prirodnijoj poziciji napadača.

Dominirao je Orijent 1919 u posjedu lopte, posebice u prvom dijelu utakmice.

S obzirom na stanje travnjaka doveli su domaći igrači pas-igru na prilično visoku tehničku razinu, bilo je u prvom dijelu zanimljivih pokušaja i poteza poput akcije za vodeći pogodak.

U 37. minuti u brzoj transformaciji Sertić je gurnuo loptu Mikuliću po desnoj strani, kapetan Orijenta idealno je ubacio u sredinu, gdje je dotrčao Grbac i loptu ispred Baričevića poslao u mrežu - 1:0.

I rastrčani Mikulić imao je do odmora dvije prilike svladati Baričevića.

U 11. minuti Mikulićev udarac zdesna Baričević je obranio, a u 41. minuti utakmica je mogla krenuti drugim smjerom.

Prvo je po jakom Vrbanovu udarcu Nicoletti odbio loptu natrčalom Hodaku, koji je iz najbolje prilike za goste loptu snažnim udarcem poslao u gredu. Nehaj nije iskoristio priliku za izjednačenje.

Lopta se odbila u polje, otvorio se prostor za brzu kontru, Mikulić je sam trčao prema Baričeviću i loptu poslao u lijevu vratnicu.

Orijent 1919 nije iskoristio zadnju priliku u prvom dijelu ostvariti veću prednost, toliki promašaji  u nogometu često znaju biti pogubni.

Odmah na početku drugoga dijela domaće zebnje umirio je Sertić, koji je u 47. minuti iskoristio nepažnju gostujuće obrane,  opet loptu primio ispred Baričevića, ali je ovog puta pogodio mrežu - 2:0.

U drugom dijelu Nehaj je izgledao nešto bolje nego do odmora, nekoliko su puta gosti zaprijetili, a najdalje je otišao Vukelić u 71. minuti.

Doslovno najdalje, jer je napadač Nehaja prošao lijevom stranom i snažnim udarcem iz zatvorene pozicije vrataru Nicolettiju priredio neugodnost.

Većim dijelom drugoga dijela utakmice Orijent 1919 je  kontrolirao rezultat. Još je nekoliko puta domaća momčad izigrala obranu gostiju, ali Baričević nije imao posla kao u prvom dijelu.

U 76. minuti morao je vratar Nehaj još jednom iskazati zavidan refleks, kada se Žarković sam našao ispred njega.

Imao je Baričević previše bliskih susreta s igračima Orijenta 1919 da ne bi postalo jasno zbog čega je u prošlom kolu podnio ostavku.