Subota, 14. studenog 2015. 17:12 Napisao  I. V.

Utakmica 13. kola: Orijent 1919 - Naprijed 1:0

Žuti kartoni: Grabac, Omerović, Benić (Orijent 1919), Savić, Dorčić, Tonković (Naprijed)

Crveni karton: Benić (89, drugi žuti karton)

ORIJENT 1919: Mustapić 6, Gundić 6, Andrić 6,5, Omerović 6,5, Radoslović 6, Barišić 6, Baljak 6, Grbac 6, (78 Sertić -), Mikulić 6,5 (88 Babić -), Kuduzović 6,5, Makladi 5,5 (54 Benić -)

NAPRIJED: Ciani 6, Matešković - (28 Moreno 5,5), Savić 5,5, Dorčić 5,5, Ende 6, Tonković 6, Čop 5,5, Škulić 6 (89 Pravdica -), Jasprica 5 (71 Radmanović -), A. Petrović 5, E. Petrović 5,5

Nogometaši Otijenta 1919 ostvarili su još jednu vrijednu pobjedu na Krimeji u lokalnom derbiju. Nakon pobjede protiv Grobničana prije dva tjedna, u 13. kolu Orijent je pobijedio Naprijed. Iako se jedini pogodak dogodio ničim izazvan, prema prilikama Orijent je bio bolji od Naprijeda za više od konačnih 1:0.

U 13. minuti vratar Ciani rutinski je istrčao prema lopti i neočekivano poskočio u prazno. Kuduzović je bio najbliži i postigao jedan od najlakših pogodaka u karijeri - 1:0.

Budući da se Ciani kasnije promaknuo u ponajboljega igrača gostiju, momčad Naprijeda nema pravo krivicu za poraz svaliti na leđa vrataru. Po neravnom terenu pred dobro ispunjenim tribinama Orijent je bio bolja momčad, u ne baš kvalitetnoj utakmici igrači Eda Flega jednostavno su bili brži, agresivniji i konkretniji.

Izuzev kratkoga razdoblja dominacije gostiju u završnici utakmice, pobjeda domaćina ni po čemu nije dolazila u pitanje. Dapače, mogao je Orijent uvjerljivije pobijediti da je u završnici bilo malo više mirnoće.

U prvom dijelu Orijent je bio osjetno konretniji, do odmora vratar Orijenta praktično nije imao posla.

Da Cianija nije smela pogreška u 13. minuti, vratar gostiju pokazao je u 17. minuti, kada je obrana gostiju pogrešno izašla nakon prekida, Omerović je iz okreta pokušao poentirati, a Ciani dobro reagirao. U 22. minuti pokušao je Makladi, koji nije bio precizan u izglednoj poziciji.

Najbolju priliku do odmora Orijent nije realizirao u 33. minuti, kada je Grbac prošao lijevom stranom, odigrao prizmeno loptu po grbavom terenu Makladiju, koji nije uspio dobro zahvatiti loptu kada je ispred njega stajao samo Ciani. Lopta je doskakutala do Mikulića, koji je snažno udario, a Ciani ponovo vrlo dobro reagirao.

Početkom drugoga dijela Naprijed je odmah počeo djelovati poduzetnije, nisu igrači Marina Mikca više tako lako gubili tzv. ničije lopte koju su u prvom dijelu u pravilu postajale domaće vlasništvo.

Došli su gosti u drugom dijelu nekoliko puta organizirano do kaznenog prostora Orijenta, gdje se zametnuo svaki trag napadačkoj igri.

Vratar Orijenta odradio je nekoliko rutinskih obrana i jednu zahtjevnu. U 83. minuti Radmanović je zdesna gađao suprotni kut, Mustapić je bio pravodoban.

Sve ostalo što su igrači Naprijeda pokušavali stvoriti kroz pritisak nije izgledalo ni približno opasno kao na drugoj strani.

U završnici utakmice, kada se Orijent počeo baviti samo kontrama, dvaput su napadači Orijenta trčali sami prema Cianiju.

U 81. minuti Kuduzović nije iskoristio najbolju priliku utakmice, napadač domaćih pogodio je stativu kada je dotrčao do Cianija. U 84. minuti Mikulić pod pritiskom nije uspio pogoditi ništa, kada je ispred njega stajao samo Ciani.

U 91. minuti Babić je iskosa izašao sam pred Cianija, nije pogodio cilj u ne baš idealnoj poziciji, pa su nekoliko minuta kasnije domaći igrači zajedno s navijačima proslavili rezultatski najslađu pobjedu u nogometu.