MEĐUŽUPANIJSKA LIGA

Opatija u nastavku slomila Jadran

Subota, 04. listopada 2014. 17:53 Napisao  Marko Babić

Utakmica 6. kola: Opatija - Jadran 3:1 (Matovina 53', 83', Radomir 58'/Šenudla 45')

Međužupanijska liga, 6. kolo

OPATIJA - JADRAN 3:1

Igralište Opatija. Gledatelja: 80. Sudac: Danijel Trbulin (Rijeka)

Strijelci: 0:1 Šenudla (45'), 1:1 Matovina (53'), 2:1 Radomir (58'), 3:1 Matovina (83').

Žuti kartoni: Stjepić, Rudan (Opatija), Fabijančić, Tomić (Jadran).

OPATIJA: Stjepić, Juraga (od 46' J. Rudan), Brozović, Krešić, Šuker, T. Rudan, Radomir (od 62' Mance), Prpić (od 46' Matovina), Rukavina, Dadić, Erceg.

JADRAN: Petrušić, Belušić (od 73' Krizmanić), Fabijančić, Užila (od 62' Devović), Tomić, Šendula, Badrov, Sumić, Đurić, Legović (od 78' Tikas), Dujanić.

Nogometaši Opatije pobijedili su Jadran i stigli do treće prvenstvene pobjede, dok su gosti i dalje bez slavlja. Izabranici Zorana Bogolina morali su se dobro pomučiti protiv pretposljednje momčadi lige koja je 50 minuta dobro stajala na terenu realiziravši svoju jedinu priliku u tom periodu.

Jadran je u posljednjim trenucima prvog poluvremena stigao do kaznenog prostora, a domaći braniči nisu   najbolje reagirali. Šendula je potegnuo s ruba kaznenog prostora, a vratar Stjepić uspio je samo dodirnuti  loptu koja je završila u mreži - 0:1.

Alen Matovina ušao je u igru u drugom poluvremenu i unio nemir u gostujuće redove. Opatijci su put do mreže pronašli u 53. minuti. Nakon jednog od mnogih ubačaja, Radomir je glavom prebacio loptu koja je došla do Matovine na rubu kaznenog prostora. Napadač Opatije nije previše razmišljao, potegnuo je iz prve - 1:1. Minutu kasnije Rukavina je oduzeo loptu i brzo odigrao za Šukera koji se sjurio lijevom stranom, ali ubačaj nije pronašao željenu metu.

U 57. minuti valja istaknuti pokušaje Šukera i Ercega koji su najavili drugi gol. Toni Rudan odlično je ubacio, a Radomir skočio i glavom pospremio loptu u mrežu. Osam minuta kasnije Stjepić je loše izbio jednu loptu, Erceg je nije uspio smiriti i morao je prekršajem zaustaviti Šendulu na rubu kaznenog prostora. Dujanić je sjajno potegnuo, ali greda je spasila domaćina. U 74. minuti Jadran je krenuo u kontru  tri na tri, Šenudla je pucao dvaput, a Stjepić dvaput dobro obranio. U istom napadu u dobroj prilici bio je i Legović čiji udarac nije bio precizan.

U 82. minuti Josip Rudan dodao je za Šukera koji je odlično uposlio Matovinu. Napadač Opatije još je jednom potvrdio da je u odličnoj formi hladnokrvno matiravši vratara Jadrana - 3:1. Gosti su odmah uzvratili, Šendula je još jednom dobro potegnuo s 18 metara, ali Stjepić je bio siguran. Za razliku od drugog, prvo poluvrijeme nije ponudilo previše prilika. Opatija je teško kroz igru dolazila pred gol. U 12. minuti, nakon jednog ubačaja, lopta je došla do Prpića koji je potegnuo s ruba kaznenog prostora, ali nije bilo  preciznosti.

Osam minuta kasnije Šuker je pronašao Juragu na lijevoj strani. Ubačaj je stigao do Rudana kojem je pobjegla lopta, ali ju je uspio stići i ubaciti za Radomira čiji je udarac Fabijančić izbio s crte. Opatija je najveće prilike imala nakon ubačaja. Šuker je opet pronašao Radomira, ali je udarac napadača  Opatije iz izgledne situacije otišao pored gola. Unutar tri minute (33', 35') pokušaji Dadića i Brozovića  otišli su pored gola. Gosti su polukontrom otvorili drugi dio, ali udarac Badrova s dvadesetak metara otišao je iznad grede.   Opatijci su uzvratili s dva opasna ubačaja, a uskoro je stigao gol koji je bio početak preokreta.