MŽNL NS RIJEKA

Novi posrtaj Grobničana, Edi Petrović pogodio bod

Subota, 01. listopada 2016. 19:41 Napisao/la  SC

Utakmice 6. kola:  Grobničan - Rudar 2:3,  Cres - Nehaj 2:1, Pazinka - Naprijed 1:1

MŽNL NS Rijeka -  6. kolo

GROBNIČAN - RUDAR 2:3

Stadion Mavrinci. Gledatelja: 100

Sudac: Bojan Sobol (Rijeka)

Strijelci: 0:1 Škopac (6), 0:2 Juričić (39), 0:3 Škopac (45), 1:3 Veseli (76), 2:3 Poropat (90+2)

Žuti kartoni: Furijan, Avgustinović, Poropat (Grobničan), Maksenčuk, Černjul, Bilić (Rudar)

GROBNIČAN: Herman, Jovanović, Čaval, Vukelić, Poropat, Sharbini (57 Veseli), Avgustinović, Fućak, Matković (46 Conjar), Furijan (46 Iskra), Linić.

RUDAR: Vozila, Načinović, Škopac, Čudić, Juričić, Licul (90 Bilić), Ivanović (46 Macan), Černjul, Kurtić, Mehić, Maksenčuk (76 Šepić).

Nogometaši Grobničana ponovo su kiksali! Domaći poraz od Rudara nitko nije očekivao:

- Imao stalno istih problema, danas nisu igrali Pilčić, Miculinić, Prtenjača... Igralo smo s nekoliko juniora, krpamo se. Nadam se da ćemo uskoro kompletirati, ovo sigurno nije ugodno. Rudar je golove postigao nakon naših katastrofalnih pogrešaka u obrani, što je izravna posljedica neuigranosti zbog toga jer neki igrači ne igraju na svojim pozicijama. Rudar je šanse iskoristio, imali su i kazneni udarac koji je Herman obranio. Mi svoje šanse nismo iskoristili i na poluvremenu smo gubili 0:3 isto kao u Otočcu. Zbog stalnih izostanaka ne možemo pokazati sve ono što smo radili tijekom priprema. Nema velikih potresa u klubu, znam da su navijači nezadovoljni. Sigurno da mi nije ugodno, ali nikada nisam sumnjao u igrače i svoj rad. Znam da će sve doći na naplatu! Treba se znati izvući iz ovakvih situacija, lako je biti trener kada se pobjeđuje, kaže trener Grobničana Dušan Gruevski.

HALUBJAN - MLADOST (F) 6:0

Stadion Brnasi. Gledatelja: 60

Sudac: Željko Bunčić (Poreć)

Strijelci: 1:0 Radan (16), 2:0 Kovčalija (32), 3:0 Vukelić (36), 4:0 Kovčalija (42), 5:0 Bilobrk (65), 6:0 Bilobrk (88)

Žuti kartoni: Samardžija, Kovčalija (Halubjan), Racan, Bagarić (Mladost F)

HALUBJAN: D. Bedenik, Brnčić, Kovčalija (71 Šipura), Miletić (70 Majetić), Pinjuh, Samardžija (83 Bilić), Štimac, Gatara (77 L. Bedenik), Vukelić, Šanjug, Radan (46 Bilobrk).

MLADOST (F): Mudrić, Nicević, Racan, Škaro (46 Bagarić), Kovač, Mofardin (28 Subanović), Valčić, Matejčić, Bradarić (72 Tretinjak), Kostešić, Livović (72 Markić).

Svašta je moguće u ovom netajecanju, pa i to da gosti zakasne na utakmicu zbog kvara na autobusu.

Upravo to dogodilo nogometašima Mladosti iz Fažane kojima nije bila dovoljna jedna trauma nego im je Halubjan do vrha napunio mrežu.

- Gosti su najprije kasnili na utakmicu. Pokvario im se autobus i nisu bili koncentrirani na nogomet. Ipak, u prvih 10-15 stvorili su dvije prilike, mogli su čak i zabiti gol. Onda su uslijedili naši golovi i priča je već do poluvremena bila gotova. Danas nam se otvorilo za sve što smo promašili ove i prošle sezone. Zadovoljan sam i igrom i rezultatom, nadam se da ćemo tako nastaviti, rekao je trener Halubjana Nenad Sušanj.

CRIKVENICA - LOKOMOTIVA 3:0

Gradski stadion. Gledatelja: 100

Sudac: Zoran Janković (Rijeka)

Strijelci: 1:0 B. Imamović (29), 2:0 Rubčić (42), 3:0 Rubčić (85)

Žuti kartoni: Smojver (Crikvenica), Pašuld, Lacković (Lokomotiva)

Crveni karton: Mazzarolli (68, drugi žuti karton)

CRIKVENICA: Srok, Merle, Vukelić, B. Imamović, Rubčić (89 Frkelj), Buršić (72 Mijolović), Xheladini (63 A. Imamović), Mazzarolli, Smojver, Butorac, Kuna.

LOKOMOTIVA: Stipanov, Brkljača, Juričić (46 Fumić), Šestan, Šolaja, Bonicioli (79 Sablić), Čubelić, Kuši (46 Lacković), Pašuld (46 Alinčić), Tercolo (61 Šimić), Gundić.

Iza Kiraca je ostao rezultatski odličan tjedan. Prolaz u kupu i dvije vezane pobjede protiv riječkih momčadi Orijenta 1919 i Lokomotive bez primljenog gola popraćene su i dobrim igrama.

Nakon ovoga kola za Lokomotivu se gomilaju glavobolje. U šest kola momčad trenera Ivića postigla je samo jedan pogodak i to u Senju (Bonicioli).

U 69. minuti Crikvenica je nakon dva uzastopna istovremena žuta kartona Mazzarollia ostala sa igračem manje u polju, ali se to u igri gostiju nije primjećivalo.

Sve je ostalo na pokušaju Čubelića u 87. minuti, za provjeru spremnosti Sroka, koji je lijepom paradom obranio jedini udarac u okvir domaćem gola.

Počelo je obećavajuće za goste. Udarac Kušija preko gola, i pokušaj Boniciolia, ali potpuno neopasan.

Crikvenica je povela preko vrlo dobrog Bernada Imamovića, koji je sa 17 metara snažno i vrlo precizno pucao - ne i neobranjivo.

Lopta je kraj ruku ispruženog  Stipanova završila u mreži u donjem desnom kutu - 1:0.

Domaći nogometaši stvaraju brojne prilike osvajajući vrlo brzo teren sa niskim pasovima, načinom igre koji je bio prepoznatljiv i u prvom mandatu Josipa Vukelića na  domaćoj klupi.

Sjajna akcija u 33. minuti u izvedbi Merlea, koji je od dolaska u Crikvenicu odigrao najbolju utakmicu i Imamovića, ali sa potezom previše, koji je pokvario dojam sjajne akcije.

Vrlo sličan i izuzetno atraktivan potez rezultirao je uvećanjem vodstva. Mazzarolli je počeo akciju, a Rubčić je prihvatio povratnu loptu i iz prve pucao sa vrha kaznenog prostora za 2:0. I naklon za potez...

Od bojnih prilika vrijedno je spomenuti dvije prilike iz iste akcije. U 63. Rubčić puca nisko i precizno, ali Stipanov uspijeva odbiti loptu do Buršića. Slijedeći pokušaj završava u vratnici.

S igračem manje Crikvenica nije u podređenom položaju. Pet minuta prije kraja na jednu bezazlenu loptu rukom igra na 18 metara od gola Gundić.

Poslastica za Denija Rubčića, koji majstorskim slobodnim udarcem postavlja konačnih 3:0. (S. Lončarić)

CRES - NEHAJ 2:1

Stadion Dari. Gledatelja: 70

Sudac: Slaven Skender (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Mance (16), 2:0 Žarić (67), 2:1 I. Vukelić (86)

Žuti kartoni: A. Zubović (Cres), Pećanić, Špalj (Nehaj)

CRES: Zmajla, Štemberger, Inić, Nikolić (68 A. Zubović), Cianci (83 Nastić), Kovačić (75 Martuslović), Petrović (61 Žarić), T. Zubović, Mance, Francetić, Omerović.

NEHAJ: Baričević, Babić (65 Špalj), Vrban (76 Šojat), L. Vukelić, Tomljanović, J. Prpić, Pejanović, P. Prpić (65 Hodak), Pećanić, Hajdini, I. Vukelić.

Dari su za mnoge neosvojiva tvrđava.

Cres je još jednom stigao do pobjede na svome terenu.

Ovoga puta poražen je Nehaj, što je i prvi poraz za trenera-igrača Igora Baričevića.

U domaćim redovima zadovoljstvo se iščitavalo iz svake riječi:

- Bila je ovo, kao što se kaže, prava prvenstvena utakmica. Mi smo u nju ušli jako dobro, ostvarili smo posjed lopte i dominirali smo u igri. Golove smo postigli na vrijeme. Pred kraj utakmice dogodio se kazneni udarac za goste zbog neopreznog starta našeg igrača. Iz tog jedanaesterca gosti su smanjili, ali realno je naša pobjeda zaslužena, rekao je trener Cresana Živko Cunjak.

Trener-igrač Nehaja Igor Baričević upisao je prvi poraz.

Senjani su na Cresu igrali bitno oslabljeni, ali trener nije tražio isprike za rezultatski neuspjeh:

- Svaki poraz boli. Protivnik je bio tehnički dobar. Izgubili smo utakmicu zbog individualnih pogrešaka naših igrača. Nedostajalo nam je šest-sedam vrlo važnih igrača. Mislim da smo bez obzira na sve na Cresu uzeti barem bod i da to ne bi bilo nezasluženo, rekao je Igor Baričević.

FUNTANA - VINODOL 0:0

Stadion Funtana. Gledatelja: 50

Sudac: Petar Pejkunović (Kožljak)

Žuti kartoni: Legović (Funtana), Mataija (Vinodol)

FUNTANA: Lisjak, Buršić, Šegon, B. Gjurchinoski (81 Hrvatin), Vuković, Škiljan, Popović, Legović (80 Lajtman), Ljubas (84 Sardelin), A. Gjurchinoski, Jugovac (67 Radenović).

VINODOL: Hodžić, Mataija, Smolčić, Brusić, A. Petrinović, Uremović (75 Tonković), Šmit, Tomić, Radetić (60 Lagumdžija), Filipović, T. Petrinović (40 Perušić).

Funtana i Vinodol odigrali su lijepu i zanimljivu utakmicu kojoj su nedostajali samo golovi.

Momčad Vinodola nakon šest utakmica i dalje je bez poraza pa više razloga za zadovoljstvo ima trener-igrač gostujućeg sastava Marijan Tomić:

- Zadovoljan sam sa bodom. Postavili smo se čvrsto u dupli blok i odigrali kako smo se dogovorili. U zadnja dva gostovanja u Funtani smo poraženi tako da je ovaj bod uspijeh. Ovo je bila zaista lijepa utakmica. I mi i Funtana imali smo i propustili svoje prigode. Na kraju želim čestitati svima, jer nije lako ostvariti niz od šest utakmca bez poraza, rekao je Tomić.

LOŠINJ - ROVINJ 2:0

Stadion Čikat. Gledatelja: 150.

Sudac: Danijel Klarić (Ratulje)

Strijelci: 1:0 Fatić (18), 2:0 Babić (45)

Žuti kartoni: Erceg (Lošinj), A. Pamić (Rovinj)

LOŠINJ: Busanić, Abramov, Marić, Kauzlarić, Šarković (66 Magazin), Jerneić, Fatić, Babić, Gršković (84 Šepuka), Udović, Erceg.

ROVINJ: Pavlić, Jozić (82 Cvijetić), Baltić (71 Ruba), Vošten, Maružin, Perković (60 A. Pamić), Špiranac, Tanković (71 Marinović), Bobić, Hasanbegović, Moscarda.

Nešto raspoloženiji bili su gosti u prvim minutama utakmice, ali Lošinj je bio taj koji se radovao - negdje oko sredine igrališta, Fatić je oduzeo loptu, prošao dvojicu igrača i rutinerski poentirao kraj vratara - 1:0.

Nedugo potom domaći su umalo udvostručili vodstvo, no Jerneić je udarcem u padu pogodio vratnicu.

U 28. minuti priliku je imao igrač gostiju Maružin, ali Busanić mu je obranio udarac.

Pet minuta kasnije okušao se Fatić s ruba kaznenog prostora, no nije pogodio vrata.

Konačnih 2:0 postavljeno je u posljednjoj minuti prvog dijela, Babić je dobio loptu na lijevoj strani, odradio "slalom" između trojice "žutih" i zabio loptu u desne "rašlje" - Pavlić nije imao što tražiti...

Na početku drugog poluvremena još jednu veliku priliku imao je Babić, no ovoga puta nije to realizirao.

Perković se okušao u 50. minuti, no u kombinaciji vratnice i Busanića, mreža Lošinja ostala je pošteđena.

Poslije toga tukao je Jozić, ali pored gola.

Nakon sat vremena igre, Lošinj je mogao i do trećeg pogotka, nakon što je u kaznenom prostoru oboren Jerneić, iz jedanaesterca je pucao Babić, ali se iskazao vratar Pavlić. Do kraja su još u dobrim šansama bili Magazin i Babić, ali rezultat se nije više mijenjao.(B. Purić)

PAZINKA - NAPRIJED 1:1

Gradski stadion. Gledatelja: 120

Sudac: Vladimir Merle (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Vale (75-11m), 1:1 E. Petrović (78)

Žuti kartoni: Rudela, Krajcar, Vale (Pazinka), Kružić (Naprijed)

PAZINKA: Funčić, Batel (83 Levak), Pinčan, Prenc (63 Damijanić), Rudela, Ružić, Erik (56 Piletić), Vale, Banko, Rabar, Krajcar.

NAPRIJED: Ciani, Čop, Ende, Kružić, Matešković, Jasprica (74 A. Petrović), Blašković (46 Iskra), Prpić, E. Petrović, Tomić, Lončar (88 Dorčić).

U završnih 15 minuta bilo je živo u Pazinu.

Najprije su domaći poveli u 75. minuti, a samo tri minute kasnije Edi Petrović postavio je konačnih 1:1.

Trener Naprijeda Marin Mikac bio je polovično zadovoljan ostvarenim:

- Bodom nisam zadovoljan, ali sam zadovoljan igrom koju smo pružili i načinom na koji smo kontrolirali utakmicu. Pazinka je bila solidan protivnik, koji je također stvorio određeni broj šansi nakon kontri i polukontri. No, moja je momčad pokazala zavidan nivo kontrole utakmice, na čemu čestitam svim dečkima koji su se dobro borili. Imali smo više dobrih prilika, smatram da smo bili bliži pobjedi, rekao je Marin Mikac.