MŽNL NS RIJEKA

Naprijed stopostotan, Grobničan doživio treći poraz

Subota, 10. rujna 2016. 18:43 Napisao/la  SC

Utakmice 3. kola: Naprijed - Funtana 5:0, Rovinj - Grobničan 3:1, Otočac - Halubjan 0:1

MŽNL NS Rijeka - 3. kolo:

PAZINKA PAZIN - CRIKVENICA 4:2

Gradski stadion. Gledatelja: 100

Sudac: Marko Raguž (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Vale (4), 2:0 Lepinjica (30), 3:0 Vale (57-11m), 3:1 Kuna (60), 4:1 Lepinjica (67), 4:2 Mazzarolli (70)

Žuti kartoni: Rabar, Vale, Ivetac (Pazinka), Kvezić, Mijolović (Crikvenica)

Crveni karton: Erik (Pazinka 51-izravni crveni karton)

PAZINKA: Funčić, Erik, Batel, Pinčan, Rabar, Ivetac (54 Zgrablić), Rudela, Krajcar, Lepinjica (87 Piletić), Vale (76 Prenc), Banko.

CRIKVENICA: Srok, Merle, Smojver, Frančišković (86 Frkelj), A. Imamović (87 Prpić), Butorac, B. Imamović (63 Mazzarolli), Kuna (80 Gašparović), Buršić, Rubčić, Kvezić (51 Mijolović).

Nova domaća, zaslužena pobjeda Pazinjana.

Početnog ispitivanja snaga praktički nije ni bilo, jer je prva opasnost po Sroka značila i loptu u njegovoj mreži, strijelac je bio Dalibor Vale u četvrtoj minuti, nakon odličnog proigravanja Rudele.

U 15. minuti Lepinjica je bio sam pred golom, ali je pucao pored vratiju.

Isti igrač deset minuta kasnije našao se sam pred Srokom, ali je vratar Crikvenice sjajnom intervencijom sačuvao svoju mrežu.

U 27. minuti prvu prigodu za goste propustio je Buršić, a četiri minute kasnije već je bilo 2:0, nakon što je Lepinjica sa metra ugurao loptu u mrežu na ubačaj Valea.

Branič domaćina Erik isključen je u 51. minuti, no samo šest minuta kasnije Vale iz jedanaesterca povećava na 3:0 i dvojbe oko pobjednika su otklonjene.

Tračak nade gostima ukazao se u 70. minuti, kada je Kuna realizirao jednu brzu kontru.

U 67. bilježimo fantastičan slalom i gol Lepinjice, a tri minute kasnije Mazzarolli koristi nesporazum Pinčana i Funčića za konačnih 4:2.

OTOČAC - HALUBJAN 0:1

Gradsko igralište. Gledatelja: 100

Sudac: Milan Kukuljan (Podkilavac)

Strijelac: 0:1 Štimac (21)

Žuti kartoni: Rudelić, Sladović, Vukić (Otočac), Samardžija, Bedenik, Majetić (Halubjan)

OTOČAC: A. Krznarić, Benčić, Rudelić, Banić, Vukić, Tomac, Vuković (62 Orešković), M. Krznarić, Plecić (72 Bunjevčević), Tomaić (46 Kostelac 72 Marincel) , Sladović (46 Tonković).

HALUBJAN: Bedenik, Galir, Samardžija (72 Šipura), Miletić, Pinjuh, Kinkela, Štimac (90 Bedenik), Majetić, Vukelić (67 Brnčić), Šanjug (87 Gatara), Miočić.

Nakon startne pobjede protiv Grobničana momčad Otočca upisala je i drugi vezani poraz.

-   Poraz protiv Halubjana došao je neočekivano i nezasluženo. Jedna sudačka pogreška, jedan suđeni prekršaj koji nije postojao stajao nas je poraza. Sada idemo na Lošinj, dat ćemo sve od sebe, ali godinu dana nismo uzeli bod u gostima, pa će biti teško vaditi se protiv momčadi koja je među pet-šest u ligi, rekao je trener Otočca Tomislav Lopac.

Trener Halubjana Nenad Sušanj imao je drugačije viđenje iste utakmice:

- Utakmica i nije bila baš nešto posebno kvalitetna s obzirom prije svega na kvrgavi teren. Zabili smo gol na vrijeme i kontrolirali smo utakmicu. Dogovorili smo se još prije utakmice da domaćinima pustimo terensku inicijativu, koja je zapravo bila prividna, jer oni nisu stvorili niti jednu pravu prigodu, dok smo ih mi propustili nekoliko.

NAPRIJED - FUNTANA 5:0

Igralište Lonja. Gledatelja: 100

Sudac: Petar Peljkunović (Kožljak)

Strijelci: 1:0 Tomić (5), 2:0 Lončar (61), 3:0 Tomić (64-11m), 4:0 Dorčić (79), 5:0 Tomić (90)

Žuti kartoni: Iskra, Lončar, Čop, Savić (Naprijed), Radenović, Ljubas, Lajtman, Fedotov (Funtana)

NAPRIJED: Ciani, Iskra (71 Dorčić), Ende (72 Juraga), Kružić (76 Savić), Matešković, Čop, Tonković (46 Lukačić), Prpić, E. Petrović (64 A. Petrović), Tomić, Lončar.

FUNTANA: Lisjak, Radenović, Buršić, Šegon, B. Gjurchinoski, Hrvatin (52 A. Gjurchinoski), Škiljan, Popović, Legović (61 Sardelin), Fedotov, Jugovac (46 Ljubas).

Naprijed je na Hreljinu "ispalio petardu". Funtana nije imala recept za razigranu momčad trenera Marina Mikca koji nakon susreta nije želio nikoga posebno isticati, pa tako ni trostrukog strijelca Željka Tomića.

- Drago mi je ili drago nam je da je Željko u formi, on nam je jako bitan igrač, ali i danas je pobijedila momčad.   Zadovoljan sam jer smo pokazali zavidan nivo kontrole utakmice, oni su morali ganjati rezultat, jer smo mi vrlo rano zabili prvi pogodak pa nam je bilo lakše igrati. Slijedi nam izrazito teško gostovanje kod Halubjana na Viškovu i nadam se da ćemo tamo pokazati koliko možemo i koliko vrijedimo, rekao je Mikac.

ROVINJ - GROBNIČAN 3:1

Igralište Valbruna. Gledatelja: 100

Sudac: Zoran Janković (Rijeka)

Strijelci: 0:1 Prtenjača (53), 1:1 Kazalac (60), 2:1 Kazalac (65), 3:1 Hasanbegović (70-11m)

Žuti kartoni: Ruba, Matošević (Rovinj), Peruško, Avgustinović, Furijan (Grobničan)

ROVINJ: Denić, Jozić, Marinović (58 Vošten), Baltić, Kazalac (75 Matošević), Špiranac (69 Maružin), Tanković, Bobić, Ruba (80 Perković), Hasanbegović, Moscarda.

GROBNIČAN: Peruško, Jovanović, Čaval, Golić (46 Fućak), Vukelić, Sharbini, Pilčić, Avgustinović, Prtenjača (55 Poropat), Furjan, Linić.

Rovinj je za samo deset minuta preokrenuo vodstvo Grobničana u svoju uvjerljivu pobjedu (3:1).

Goste je u 53. minuti u vodstvo doveo Domagoj Prtenjača iskoristivši jednu povratnu loptu s lijeve strane da bi samo sedam minuta kasnije Viktor Vošten odličnom loptom pronašao Damira Kazalca koji sa osam metara poravnava na 1:1.

Špiranac je pet minuta kasnije prošao po lijevoj strani i asistirao za Kazalca koji se pokazao „fatalnim“ za Grobničane – 2:1.

Točku na „i“ stavio Adnan Hasanbegović iz jedanaesterca nakon što je agilni Maružin „isprovocirao“ igranje rukom u gostujućem šesnaestercu.

MLADOST (F) - CRES 1:2

Igralište Oliva. Gledatelja: 70.

Sudac: Vladimir Merle (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Kostešić (19), 1:1 Kučinić (26), 1:2 Mance (90+2)

Žuti kartoni: Kovač, Subanović (Mladost F), Petrović, Inić, Nastić (Cres)

MLADOST (F): Cindrić, Nišević, Subanović, Mofardin, Halilović, Kovač, Valčić, Matejčić, Bradarić, Kostešić, Livović.

CRES: Zmajla, Štemberger (66 Kovačić), Inić, Nikolić, Cianci, Petrović (86 Nastić), Bandalo (57 Francetić), Omerović, Mamce, Žarić, Kučinić.

Sadržajni prvi dio mogao je zadovoljiti svakog neutralnog gledatelja.

Na samom početku Kovač je oštro šutirao malo iskosa desnom vanjskom, ali lopta prolazi tik pored vratnice.

Uslijedio je novi fantastičan pogodaka Marka Kostešića.

Ubačenu loptu iz prekida glavom je poslao u suprotne rašlje za 1:0 na oduševljenje domaćeg dijela publike.

No, nisu dugo vodili Fažanci, jer je Matej Kučinić u 26. minuti malo lijevo iskosa pogodio suprotnu vratnicu od koje se lopta odbila u mrežu za poravnanje.

Do predaha Kovač i Halilović su imali prigode, ali je prvome udarac od bloka otišao malo preko gola, a drugome je obranio Zmajla.

Na drugoj strani je Cindrić obranio „zicere“ Žariću i Kučiniću.

Pet minuta prije kraja nakon kornera Halilović glavom pogađa gredu, a kada su već svi mislili kako će momčadi podijeliti bodove, Dario Mance u trećoj minuti nadoknade nakon kornera pogađa nebranjeni dio mreže za konačnih 1:2.

VINODOL - LOKOMOTIVA 1:0

Igralište Bahalin. Gledatelja: 200

Sudac: Danijel Klarić (Ratulje)

Strijelci: 1:0 Šmit (45)

Žuti kartoni: Radetić (Vinodol), Kuši, Šolaja, Popović, Sablić (Lokomotiva)

VINODOL: Hodžić, Mataija, Smolčić (66 Preni), Brusić, A. Petrinović, Lenac, T. Petrinović (89 Perušić), Tomić, Radetić (34 Šmit), Filipović, Buljat (60 Uremović).

LOKOMOTIVA: Stipanov, Brkljača, Radoslović (87 Sablić), Smolić-Ročak (40 Martedić), Šolaja, Bonicioli (68 Popović), Šestan, Kuši, Čubelić, Lacković (80 Kelmendi), Gundić.

Mlada momčad Vinodola stigla je do nove, minimalne pobjede, a trener Marijan Tomić zahvalio je i buri:

- Moram iskreno kazati da nas je malo i sreća pomazila. Igrali smo protiv bure u prvome poluvremenu i zabili smo gol taman prije odlaska na odmor. Nije ovo bila jedna od boljih partija moje momčadi., ali zajedništvo je bilo prisutno. Lokomotiva je pokušala igrati otvoreno i nadigravati se i na tome im čestitam, nije bilo lako nakon dva poraza doći na Bahalin i pokušati se sa nama nadigravati, rekao je nakon susreta Tomić.

Trener riječke Lokomotive Teo Ivić nakon trećeg uzastopnog neuspjeha i nule na bodovnom kontu nije imao previše razloga za zadovoljstvo:

- Nakon prve dvije utakmice, gdje smo zaslužili poraze, u ovoj smo morali osvojiti barem bod. Gotovo cijelu utakmicu smo dominirali, ali nismo zabili gol, a to je jedino mjerilo u nogometu. Loše je to što nam je ovo treći neuspjeh u nizu, a dobro je da smo napokon nešto odigrali. Jedan trenutak dekoncentracije u zadnjoj minuti poluvremena je nažalost presudio. Dobra igra se zaboravi, ostaje rezultat, a on je porazan po nas, zaključio je Ivić.