MEĐUŽUPANIJSKA LIGA NS RIJEKA

Pilčićev hat-trick, Lošinju bodovi iz Crikvenice

Subota, 26. rujna 2015. 16:34 Napisao/la  SC

Rezultati 6. kola: Crikvenica - Lošinj 1:2, Orijent 1919 - Rudar 1:0, Grobničan - Mladost 4:1

Međužupanijska liga NS Rijeka - 6. kolo

CRIKVENICA - LOŠINJ 1:2

Gradski stadion. Gledatelja 150

Sudac: Gabrijel Flegar (Rijeka)

Strijelci: 0:1 Babić (14) 1:1 Zubčić (25) 1:2 Cianci (86)

Žuti kartoni: Francetić, Cianci, Viskić, Valenčić, Malinić (Lošinj)

CRIKVENICA: Srok, Mazzarolli, Firkelj, Vukelić (3 Gašparović), Murica, Talić, Imamović, Butorac, Njegovan, Zubčić (74 Fazlji), Kuna (58 Mijolović)

LOŠINJ: Radman, Valenčić, Inić, Viskić, Cianci, Francetić (46 Gršković), Mance (67 Kauzlarić), Babić, Malinić, Blašković (77 Udović), A. Mrvac

Već u osamdesetoj sekundi stvari su krenule po zlu za domaćina. Vrlo važni igrač obrane Vukelić nakon klizećeg starta prisiljen je na izmjenu. Gosti u prvim minutama susreta izgledaju jako dobro. Obrana vrlo visoko pozicionirana, a u napadu iznimno brzi Cianci i Babić rade probleme obrani domaćina. U 15. minuti Malinić probija lijevi bok domaćina i pred golom pronalazi glabu Babića za 0:1.

Nakon samo deset minuta rezultat je izjednačen. Zubčić se pronašao sam pred iskusnim Radmanom, lopta mu se krivo odbija i završava u rukama vratara koji ju neočekivano ispušta ponovno na nogu Zubčića za 1:1.

U nastavku susreta Zubčić u 62. minuti ima priliku postati junak susreta, ali njegov udarac sjeda na vratnicu. Pred sam kraj susreta Babić probija ponovo lijevi bok domaćina i pred golom pronalazi glavu vržljastog Ciancija za konačnih 1:2. (S. Lončarić)

ORIJENT 1919 - RUDAR 1:0

Igralište na Krimeji. Gledatelja 200

Sudac: Danijel Klarić (Ratulje)

Strijelac: 1:0 Sertić (63)

Žuti kartoni: Gašpert, Grbac, Sertić (Orijent 1919), Lazarić (Rudar)

ORIJENT 1919: Mustapić, Gašpert (74 Radoslović), Baljak, Gundić, Andrić, Basara, Babić (46 Mikulić), Benić (55 Makiadi), Barišić, Grbac, Sertić

RUDAR: Vozila, Načinović, Jajčević, Čudić, Juričić, Ljubešić, Licul, Hoxha, Škopac, Stepčić, Lazarić

Nogometaši Orijenta stigli su do nove pobjede na Krimeji. Golom Ivana Sertića svladan je labinski Rudar. Igralo se obostrano jalovo i bezopasno, a domaćin je došao do pobjede iz jedne poluopasne situacije. Gosti su pak ponovno bili sterilni u napadu i nekoncentrirani u obrani.

Prvi je zaprijetio Sertić čiji volej sa visine šesnaesterca, u šestoj minuti Vozila odbija u korner. U 34. Barišić se oslobodio dvojice svojih čuvara, ali je šutirao preko gola, kao i Grbac u 55. minuti, sa dvanaest metara. Jedinu iole ozbiljniju priliku za goste nije realizirao Juričić pred sam odlazak na predah.

U 63. minuti dogodio se trenutak odluke, Barišić dočekuje na drugoj vratnici jedan ubačaj s desnog boka, glavom vraća za Sertića, a ovaj, također glavom, sa 11-12 metara, cilja nebranjeni dio gostujuće mreže.

U 83. minuti Grbac opasno šutira s 25 metara, a Vozila ponovno brani, a u 88. Čudić je probao sa 15 metara iskosa, no traljavo pa u nepovrat odlazi i posljednja prilika gostiju da spase barem bod.

GROBNIČAN - MLADOST 4:1

Igralište Mavrinci. Gledatelja 130

Sudac: Igor Rajko (Poreč)

Strijelci: 1:0 Miculinić (18) 2:0 Pilčić (23) 2:1 Stojanović (48) 3:1 Pilčić (71) 4:1 Pilčić (76)

Žuti kartoni: Jovanović (Grobničan), Bogdan (Mladost)

GROBNIČAN: Herman, Jovanović, Vukelić, Miculinić, Žeželj (74 Juničić), Škarica (78 Žarković), Prtenjača, Babić, Conjar (76 Lončar), Kurilić, Pilčić

MLADOST: Perković, Nišević, Racan (54 Halilović), Vijatović, Peršić, Ilić (82 Mirčić), Bogdan, Valčić (61 Zanetić), Stojanović, Đerđaj, Livović

Grobničani su upisali novu rutinsku pobjedu,  nogometaši Dušana Gruevskog nastavljaju borbu sa Porečanima za vrh.

Dražen Piličić ostvario je prvi hat-trick otkada se se vratio na Mavrince, pogocima u 71. i 76. minuti otklonio je bojazan da bi neki zalutali gostujući metak mogao ugroziti pobjedu.

Brzo su Grobničani stekli prednost od dva pogotka za miran odlazak na odmor. Međutim, odmah na početku drugoga dijela Stojanović je smanjio vodstvo i utakmcu učinio rezultatski neizvjesnom sve dok Pilčić nije odlučio drugačije.

NAPRIJED - ROVINJ 2:1

Igralište Lonja. Gledatelja 100

Sudac: Branko Vučinić (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Tonković (25) 1:1 Pamić (26) 2:1 Tonković (44)

Žuti kartoni: Tonković, Iskra, Čop (Naprijed), Mataja, O. Abuselyana (Rovinj)

NAPRIJED: Ciani, Iskra, Ende, Kružić, Matešković, Radmanović, Čop, Tonković (78 Merle), A. Petrović (87 Pravdica), Polić (46 Dorčić), E. Petrović

ROVINJ: Denić, Mataja (58 O. Abuselyana), Budicin, Maružin (58 Mihajlović), Perković, Belli, Tanković (74 Kazalac), Pamić, N. Abuselyana, Funčić, Hasanbegović

Naprijed je na svojoj Lonji svladao Rovinj rezultatom 2:1. Domaćin je osim kod postignutih golova prijetio iz poluprigoda u još dva navrata, a do pobjede došao s(p)retno. Gosti osim gola praktički više nisu zaprijetli prema Cianiju.

Prvi je, u 25. minuti, pogodio Tonković, koji je glavom pospremio u mrežu jednu svijeću ubačenu s desnog boka.

Radost domaćih trajala je samo minutu, Tanković je odlično uposlio Pamića, ovaj vješto prebacio svog čuvara i s visine šesnaesterca pogodio same rašlje nemoćnog Ciania.

Odluka je pala minutu prije odmora kad je Tonković, s nekih desetak metara zdesna, u suprotni kut pospremio jednu loptu nakon flipera u gostujućem šesnaestercu.

HALUBJAN - VINODOL 2:2

Igralište Brnasi. Gledatelja 75

Sudac: Zoran Mijatović (Pula)

Strijelci: 1:0 Josipović (4) 1:1 T. Petrinović (33) 1:2 Tomić (56) 2:2 Kinkela (70)

Žuti kartoni: Miletić, Kinkela, Radan (Halubjan), Mataija, T. Petrinović (Vinodol)

HALUBJAN: Geler, Brnčić, Kovčalija, Miletić, Bedenik, Kinkela, Štimac, Gatara, Josipović (75 Mrvčić), Šanjug, Štanfel (67 Stojković)

VINODOL: Torbarina, Radetić, Lenac, A. Petrinović, T. Lagumdžija (54 Perušić), Filipović (77 Šmit), T. Petrinović, A. Lagumdžija (90 Buljat), Tomić, Rubčić, Mataija

Nogometaši Halubjana i Vinodola remizirali su u Brnasima, a po akterima tog susreta remi je i najpravedniji ishod utakmice u kojoj je svaka momčad zabila po dva pogotka.

- Odigrana je živa utakmica u kojoj smo mogli doći do bodova. Promašili smo tri-četiri zicera, s druge strane primili smo gol nakon dva prekida. Nisam zadovoljan rezultatom, moglo je biti više toga realizirano s naše strane, rekao je nakon utakmice Nenad Sušanj, trener Halubjana.

- Otvorena utakmica s obje strane. Uzeli smo bod kojeg smo i zaslužili, mislim da je remi po prikazanoj igri najpravedniji rezultat. Halubjan je bolje otvorio susret, mi smo se vratili, a na kraju je domaća momčad zasluženo stigla do izjednačenja rezultata- Primili smo drugi gol iz naše nesmotrenosti, rekao je Vito Butorac, trener Vinodola.

FUNTANA - LOKOMOTIVA 2:0

Igralište Funtane. Gledatelja 130

Sudac: Zvonko Radić (Kastav)

Strijelci: 1:0 Fedotov (45) 2:0 Lisjak (90+1-11m)

Žuti kartoni: B. Gjurchinoski, Radenović (Funtana), Šolaja, Popović, Šestan, Kuši, Stipanov (Lokomotiva)

Crveni karton: Nemetz (78 - grub start)

FUNTANA: Lisjak, Radenović, Buršić, Pinčan, Matika, Vuković, Popović (46 Štifanić), Terlević (46 Jugovac), Fedotov, Lajtman (10 B. Gjurchinoski), A. Gjurchinoski

LOKOMOTIVA: Stipanov, Alinčić (46 Pašuld), Leskur, Nemetz, Šolaja (46 Fumić), Šestan, Lacković, Smolić-Ročak, Kuši, Čubelić, Popović (76 Sablić)

Nogometaši Lokomotive ispustili su bodove u Funtani, gdje su u okviru šestog kola poraženi rezultatom 0:2.

Bez ljutnje ostalih igrača Funtane, ali ponovno je u njihovim redovima bio raspoložen samo jedan nogometaš. Marinko Fedotov je u 45. minuti najprije iskoristio dugu loptu Radenovića, vidljivo fizički snažniji od čuvara mirno je poentirao pokraj Stipanova za 1:0.

U 76. minuti ostali su gosti s desetoricom, a par minuta kasnije Bojan Gjurchinoski ne koristi sjajnu loptu Fedotova.

U 91. minuti Robert Lisjak realizirao je kazneni udarac napravljen nad Fedotovom za konačnih 2:0.

BUJE - JADRAN 0:2

Gradski stadion. Gledatelja 60

Sudac: Danijel Trbulin (Kastav)

Strijelci: 0:1 Videkić (38) 0:2 Videkić (81)

Žuti kartoni: Risonjić (Buje), Kepčija, Šoškić, Tomić, Pelizar, Sumić (Jadran)

BUJE: Callegaris, Bešić (66 Abduli), Fabijančić (81 Premužić), Jugovac, Uzelac, Uran, Franković, Čović (66 Čavarović), Bojić, Bašić, Risonjić

JADRAN: Petrušić, Banić, Pelizzar, Ilić, Tomić, Kepčija (65 Banko), Šendula (33 Užila), Šoškić (72 Tikas), Sumić, Dujanić, Videkić

Odigran je istarski derbi ovog kola koji može zadovoljiti sve aktere, osim gledatelja. Goste zbog tri boda koja su osvojili, a domaće zbog toga što su lideru lige pružili otpor veći od gotovo svih dosad.

U prvom dijelu Jadran je imao posjed lopte, ali su domaći organizirano branili sve do 38. minute kada nakon jednog ubačaja s desne strane do lopte dolazi Matko Videkić i malo iskosa pogađa suprotni kut za 0:1.

Drugo poluvrijeme donijelo je znatno bržu igru s obje strane, Buježi su krenuli po pogodak, ali su bili neopasni kada su stigli do visine šesnaesterca. Gosti su im presudili u 81. minuti kada Videkić drugim pogotkom potvrđuje pobjedu Jadrana.

NEHAJ - OTOČAC 1:0

Igralište Pod Nehajem. Gledatelja 200

Sudac: Zoran Janković (Rijeka)

Strijelac: 1:0 Vukelić (47)

Žuti karton: Da. Žunić (Nehaj)

NEHAJ: Baričević, Babić, P. Prpić, Tomljanović, Da. Žunić, J. Prpić, Biondić (77 Di. Žunić), Lopac, Pečanić (90 Tomljanović), Vukelić, Ajdini (46 Peričić)

OTOČAC: Božičević, Anić, Banić, Rudelić, Tomac, Čurčić (47 Lulić), Vukić, Krznarić (21 Bunjevčević), Burić, Tonković, Sladović (68 Kostelac)

Susret dvaju predstavnika Like u međužupanijskoj ligi igrao se je dva sata prije početka ostalih utakmica u ovom kolu, zbog posljednjeg ispraća. Gledatelji iz oba kluba odali su minutom šutnje posljednji pozdrav tragično preminulom Kruni Cuculiću, koji je prošao kroz sve mlađe uzrasne kategorije kluba.

U prvom poluvremenu igralo se je uglavnom između dva šesnaesterca. Tek u 31. minuti uslijedila je lijepa akcija Vukelića i Biondića, ali je udarac Biondića vratar obranio. Ulaskom Luke Peričića u igru, Nehaj je počeo igrati življe i opasnije. Plod toga jei vodeći pogodak Ivana Vukelića. Peričić je probio preko desne strane, ubacio loptu na glavu Biondića čiji je prvi udarac obranio golman. Iz drugog pokušaja Vukelić je bio uspješniji - 1:0

Nakon vodećeg pogotka Uskoci su se rastrčali terenom i utakmica je postala zanimljiva. Domaćin igra uglavnom na gostujućoj polovici terena, uz nekoliko poluprilika.

Domaći igrači odahnuli su nakon prve ovogodišnje pobjede koju su ostvarili bez kartoniranog Hajdinia, i sa Pećanićem koji je utakmicu odigrao ne potpuno zdrav, nakon ozljede u kupu protiv Lokomotive. (T. Lončarić)