4. HNL: Naprijed u derbiju pobijedio Lošinj pogotkom Bruna Lončara

Subota, 24. rujna 2016. 19:26 Napisao/la  Igor Vranić

Utakmica 5. kola: Naprijed - Lošinj 1:0. Naprijed pogodak postigao u razdoblju izazite nadmoći,     Lošinj u drugom dijelu potpuno dominirao

MŽNL NS Rijeka - 5. kolo

NAPRIJED - LOŠINJ 1:0

Igralište Lonja. Gledatelja 250

Sudac: Milan Kukuljan (Podkilavac) 6

Strijelac: 1:0 Lončar (36)

Žuti kartoni: Lončar, Lukačić, Prpić, Ciani (Naprijed), Valenčić, Fatić, Abramov (Lošinj)

NAPRIJED: Ciani 6, Kružić 6 (68 Dorčić -), Čop 6, Matešković 6, Juraga 6, Lukačić 6 (71 Gržinčić -), Prpić 6, Tomić 6, (90 Pravdica -), A. Petrović 6, Lončar 6,5 (90 Tonković -), E. Petrović 6 (81 Savić -)

LOŠINJ: Busanić 6, Abramov 6, Erceg 6, Udović 6, Valenčić 6, Gršković 6, Marić 6 (67 Šarković -), Fatić 6, Kauzlarić 6, Babić 6, Magazin 5,5 (57 Mrvac 5,5)

U 36. minuti Tomić je po desnom boku pretrčao Ercega, stigao do korner-linije, odigrao je prizemno na prvu vratnicu Lončaru, koji je u punom trku skrenuo iz prve loptu u mrežu - 1:0.

Najljepša akcija domaće momčadi i prvoga dijela utakmice odlučila je pobjednika derbija. Naprijed je osvojio tri boda u utakmicu protiv Lošinja i postao glavni kandidat za jesenskog prvaka.

Inače, derbi se igrao na jedan gol, onaj prema svlačionicama domaćina.

U prvom dijelu Naprijed je bio izrazito dominatan kroz pas-igru, tečna izmjena lopte i uigrano osvajanje terena ostavili su dojam da Lošinj ni po čemu nije dorastao protivnik.

Gostujuća momčad došla je s bijelom garniturom dresova bez Jerneića i Jergovića, dvojice važnih igrača koji su bili zauzeti privatnim i poslovnim obvezama.

Igrala je momčad Lošinja utakmicu u plavim dresovima domaćina, pa je prvo poluvrijeme izgledalo kao trening-utakmica između prve i druge momčadi Naprijeda. Toliko je Lošinj bio podređen do odmora!

Naprijed je u završnicu dolazio organizirano, Lončar (7), Edi Petrović (19) i Tomić (28) imali su dovoljno vremena za pripremu kvalitetnijih udaraca u pozicijama koje slove prilikama.

Na drugoj strani, Lošinj je nekoliko puta bezopasno stigao nadomak vrataru Cianiju, činilo se kao da momčad Igora Tkalčevića nema snage pružiti jači otpor.

Teorija da Lošinjani nisu fizički spremni srušena je odmah nakon odmora! Na kraju je ispalo  da su se gosti odmarali tijekom prvoga djela utakmice.

U drugom dijelu ponovo se igralo na jedan gol, ali je u nastavku Naprijed izgledao toliko podređeno da su se i domaći navijači već bili pomirili da je pogodak Lošinja neminovan.

Dignuli su igrači Lošinja ritam trke i agresivnost, poglavito u duel-igri. Momčad Naprijeda više nije uspjela uspostaviti ni protok lopte, niti je kroz transformaciju stizala do kaznenog prostora gostiju.

Naprijed je ipak sačuvao pobjedu najvećom zaslugom napadača Lošinja, prije svih Boška Babića.

Rastrčani Babić prema svemu nogometnom bio je najbolji igrač gostiju osim prema najvažnijem u nogometu.

Babić je u 59., 62., i 80. minutama ostao nedorečen u situacijama, kada je trebalo uputiti završni udarac.

U 87. minuti Babić je pogodio gredu čime je efektno zaključio seriju neiskorištenih prilika.

Izglednu priliku nije iskoristio Erceg (81) kojemu se lopta odbila na otvoreni udarac nogom nakon ubačaja iz kuta, mogao je i Fatić (50) bolje reagirati.

Naprijed je u drugom dijelu jedinu priliku stvorio neposredno prije zadnjega zvižduka, Pravdica se nije dobro snašao u povoljnoj situaciji.