Subota, 24. listopada 2015. 18:42 Napisao  I. V.

Utakmica 10. kola: Naprijed - Jadran 1:1

Strijelci: 1:0 A. Petrović (9), 1:1 Šenudla (44)

Žuti kartoni: Čop, E. Petrović, Iskra (Naprijed), Belušić, Tomić, Videkić (Jadran)

Crveni kartoni: Ilić (45+1, prekršaj), E. Petrović (77, drugi žuti karton)

NAPRIJED: Ciani 6,5, Kružić 6,5, Matešković 6,5 Ivanda 6 (79 Rubčić -), Merle 6, Čop 6, Savić 6 (46 Iskra 6), Tonković 6 (46 Pravdica 6), Ende 6, E. Petrović 6, A. Petrović 6

JADRAN POREČ: Petrušić 6,5, Belušić 6, Ilić 5, Tikas 6,5, Sumić 6,5, Tomić 6, Videkić 6 (46 Benčić 6,5), Dujanić 6,5, Šendula 7 (89 Užila -), Banko 6 (46 Kepčija 6), Šoškić 6

Momčadi Naprijeda i Jadrana odigrale su utakmicu bez pobjednika, rezultat 1:1 posljedica je odgovorne i oprezne igre obiju momčadi. Lider iz Poreča odigrao je dovoljno autorativno da bi izbjegao poraz, za pobjedu je nedostajalo dosta toga bitnog.

Oslabljena momčad Naprijeda održavala je protiv favoriziranog gosta ravnotežu tijekom cijele utakmice. Do odmora u nešto zatvorenijoj varijanti s trojicom stopera dobro je domaća momčad kontrolirala prostor ispred vratara Cianija sve do samo završnice, kada je popustila koncentracija.

U prilog takvoj igri Naprijeda svakako je išao pogodak iz 9. minute, kada je Anel Petrović kaznio jedinu nesmotrenost gostujuće obrane.

Ostali su središnji braniči Jadrana u raskoraku, Edi Petrović proigrao je brata Anela, koji se pravodobno iskrao pažnji gostujućih stopera, ostao ispred Petrušića i rutinski poentirao - 1:0. Gosti više nisu imali što braniti.

Tijekom cijeloga prvoga dijela pokušavali su igrači Jadrana poremetiti raspored organizirane domaće obrane, oprezno su pojačavali ritam zbog straha od domaćih kontri i naposlijetku dočekali svoj trenutak.

U 44. minuti nakon ubačaja Dujanić je tako postavio glavu da je lopta u luku udarila u prečku, Ciani je morao poletjeti zrakom u prazno, odbila se lopta od prečke taman na Šendulinu glavu, koji nije imao težak posao kada je iz blizine pogodio nezaštićenu mrežu - 1:1.

Pogodak su najavili Šendulin (39) pokušaj glavom i Videkićev (38) udarac s 18 metara po kojemu je odbijena lopta okrznula vratnicu, Jadran je tek desetak minuta prije odmora počeo fizički dominirati i stvarati pritisak.

Na kraju je pritisku podlegao stoper Ilić, koji je na sredini igrališta bez uočljiva razloga grubo nasrnuo na Tonkovića i dobio crveni karton u vremenskoj nadoknadi vrlo dobrog suca Frlana.

U drugom dijelu obje su momčadi promijenile početne rasporede, Naprijed s igračem  nije ostvario veći posjed lopte, pa nije ni djelovao opasnije nego u prvom poluvremenu.

Jadran je bez problema kontrolirao rezultat tijekom poluvremenu u kojemu je prevladavala nervoza. Sudac Frlan nekoliko je puta iskusno smirivao strasti, u 76. minuti u svlačionicu je morao Edi Petrović zbog drugoga žutoga kartona.

U preostalih dvadesetak minuta ništa se konkretno nije dogodilo pred obojicom vratara. Jadran je očekivano opet malo pojačao ritam, Ciani je pred kraj utakmice bio malo više izložen pritisku, ali nedovoljno jakom da bi obrana Naprijeda u bilo kojemu trenutku pokazala znakove slabosti.