MŽNL NS RIJEKA

Lošinjani nastavili niz, Naprijedu bod na Brnasima

Subota, 17. rujna 2016. 15:15 Napisao/la  SC

Utakmice 4. kola: Lošinj - Otočac 3:0, Crikvenica - Nehaj 0:1, Cres - Vinodol 0:2, Grobničan - Mladost (F) 5:2, Funtana - Rovinj 0:1, Halubjan - Naprijed 0:0, Pazinka Pazin - HNK Orijent 1919 3:1, Lokomotiva - Rudar 0:0

MŽNL NS Rijeka - 4. kolo

HALUBJAN - NAPRIJED 0:0

Stadion Brnasi. Gledatelja: 150

Sudac: Gabrijel Flegar (Rijeka)

Žuti kartoni: Majetić, Miletić (Halubjan), Kružić (Naprijed)

HALUBJAN: Bedenik, Brnčić, Kovčalija, Miletić, Pinjuh, Samardžija, Radan (72 Šipura), Majetić (90 Galir), Vukelić (58 Štimac), Šanjug (90 Bedenik), Miočić.

NAPRIJED: Ciani, Iskra (64 Gržinčić), Ende, Kružić, Matešković, Čop, Tonković (46 Lukačić), Prpić (88 Blašković), E. Petrović (70 A. Petrović), Tomić, Lončar (77 Dorčić)

Na Brnasima je viđena  "ratnička" utakmica u kojoj je Halubjan uspio zaustaviti "stroj za golove", momčad Naprijeda.

- Moram priznati da nismo mi zaustavili Naprijed, Naprijed se zaustavio sam. Kiša je padala dva dana, nije bilo lako igrati i zaista se može reći da je obzirom na sve viđeno utakmica bila "ratnička" i da je podjela bodova realan ishod. Nedostajala su nam trojica bitnih igrača, Kinkela, Bilobrk i Alilović, a zbog pravila o tri mlađa igača i Štimac je ostao na klupi. Dali smo im da igraju, a mi smo se ograničili na čvrstu igru u obrani, kontre i polukontre. Imali smo dvije-tri dobre prilike u prvom i dvije stopostotne u drugom poluvremenu, dok Naprijed nije stvorio praktično niti jednu priliku. Mi imamo dobru i čvrstu ekipu, a okosnica su joj iskusni Pinjuh, Kovčalija, Šanjug i Miletić. Činjenica je da teško dajemo golove, to nas prati još od prošle sezone kada smo imali 14 remija, ali ih teško i primamo, rekao je trener Halubjana Nenad Sušanj.

Trener Naprijeda Marin Mikac nije bio zadovoljan kreativnošću svoje momčadi u ovome susretu:

- Jednostavno nismo odigrali na nivou, nismo bili dovoljno kreativni i to nas je ovoga puta stajalo remija. Najpravedniji je neodlučen ishod, jer objekltivno i nije bilo nešto pretjerano šansi. Mi smo ih stvorili možda dvije, a Halubjan je čvrsta, organizirana momčad koja prijeti iz polukontri i kontri, pa na kraju možemo biti zadovoljni bodom. Moramo izanalizirati pogreške iz ove utakmice, u ovom radnom tjednu moramo se dobro pripremiti, jer nam u goste dolazi Lošinj koji je jasno dao do znanja da "puca" na prvu poziciju, zaključio je Marin Mikac.

LOŠINJ - OTOČAC 3:0

Igralište Čikat. Gledatelja: 150.

Sudac: Slaven Skender (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Fatić (8), 2:0 Babić (27), 3:0 Babić (90)

Žuti kartoni: Valenčić (Lošinj), Orešković (Otočac)

LOŠINJ: Busanić, Abramov (86 Šarković), Valenčić (86 Šepuka), Jergović, Marić (66 Udović), Kauzlarić, Jerneić (64 Mrvac),  Fatić,  Babić, Gršković (75 Magazin),  Erceg.

OTOČAC: A. Krznarić, Benčić, Rudelić, Banić, Vukić, Tomac, Vuković, M. Krznarić (76 Marincel), Plecić, Tonković (29 Bunjevčević), Sladović (46 Orešković).

Od samog početka dalo se naslutiti kako će proteći utakmica - sastav Lošinja odmah je pritisnuo suparnike i niti u pola sata igre stekao krupnu prednost.

Nakon gužve pred golom, Edin Fatić pogodio je za 1:0, a poslije ubačaja Dina Marića gotovo s aut-linije, glavom je za 2:0 pogodio Boško Babić.

U međuvremenu je zanimljiv pokušaj lobom imao Saša Kauzlarić, a nakon drugog pogotka lukavim udarcem izdaleka pokušao je Tin Gršković, no u te dvije prilike ipak nije bilo pogodaka, kao ni u posljednjim minutama prvog poluvremena, kada su mrežu pred vratima mlađahnog Antonija Krznarića ispleli Babić, Fatić i Marić, no ovaj potonji opalio je visoko preko grede.

U drugom poluvremenu su se i gosti iz Like odvažili na konkretniju igru, pa je poslao imao i vratar domaćih Dino Busanić.

U 83. minuti zanimljiv pokušaj imao je rezervist David Magazin, volejom na ubacivanje Kauzlarića, da bi u doslovce posljednjim trenucima utakmice Babić postavio konačnih 3:0, udarcem iskosa, s ruba kaznenog prostora, u suprotni kut - Krznarić nije mogao baš ništa. (B. Purić)

CRIKVENICA - NEHAJ 0:1

Gradski stadion. Gledatelja: 150

Sudac: Dalibor Šupnjar (Rupa)

Strijelac: 0:1 P. Prpić (73)

Žuti kartoni: Merle, Mazzarolli (Crikvenica), Babić, Opala (Nehaj)

CRIKVENICA: Srok, Smojver, Merle, Vukelić, A. Imamović, B. Imamović (80 Gašparović), Butorac, Buršić (80 Kvezić), Rubčić (80 Mazzarolli), Mijolović (46 Kuna), Frančišković.

NEHAJ: Baričević, Babić (70 L. Vukelić), Opala, Vrban, Bilen, J. Prpić (88 Špalj), Pejanović, Lopac, I. Vukelić, Hajdini, Hodak (65 P. Prpić).

Uskoci su se opravdano radovali svojoj prvoj pobjedi i prvim bodovima kod tradicionalnih sportskih prijatelja, koji uvijek vrijede dvostruko.

Uz poveći broj gostujućih navijača...

Poraz kiraca zakovao je Crikvenicu na dno ljestvice i drastično promijenio ciljeve kluba, koji su uoči prvenstva s obzirom na rani početak priprema bili izrazito optimistični.

Najave su se izraženo kretale prema borbi za vrh ljestvice.

Sada se u hodu, a samo nakon četiri kola, plan drastično mjenja. Srušila se kula od karata.

Sa posljednjeg mjesta treba promjenom u pristupu igri izbjeći sadašnju poziciju s koje se više ne vidi nikoga iza sebe.

Dobro popunjene tribine Gradskog stadiona nisu se nagledale dobrog nogometa.

Naprotiv, u prvom poluvremenu nije zabilježen niti jedan jedini udarac u okvire golova potpuno nezaposlenog Sroja i Baričevića.

Nizali su se korneri, do odmora u omjeru 7:3, ali bez prilika za napadače.

Mirno i bez prekršaja lopta se je gubila na sredini terena.

I u konačnici utakmice, omjer prekršaja bio je 15:13.

Vrlo dobri Šušnjar autoritativno je sa pomoćnicima odradio utakmicu cijelim njezinim tijekom.

Tek u 54. slijedi doslovno prvi udarac prema vratima.

Frančišković puca dosta slabo, pogotovo kada je na golu Nehaja uvijek odlični Baričević.

Nehaj bez napadačkih aspiracija, povlači se pred svoj gol, pa u 62. minti Rubčić puca za malo kraj gola, a najljepši trenutak slijedi u 66. minuti.

Na dodavanje Bernarda Imamovića, Butorac puca na gol, ali ponovno je siguran Baričević.

Uskoci dolaze prvi (i jedini) puta pred domaći gol.

Petar Prpić koji je ušao u 66. minuti, šest minuta kasnije donio je gostima veliku radost.

Odmjeren, prije svega vrlo precizan prizemni udarac sa 16-17 metara odsjeda u donjem desnom kutu Sroka, koji se je bacio, ali je lopta ušla u mrežu - 0:1.

Do kraja utakmice u igri Crikvenice nije se ništa promijenilo, osim hokejaške izmjene u 79. minuti.

Igrači koji su se našli na terenu nastavili su istom, beskrvnom i apatičnom igrom.

Stariji ljubitelji nogometa, koji tijekom tjedna prate treninge Crikvenice, ističu da se na treninzima kluba trči više, bolje, srčanije...

Još jednom se na djelu ukazala pričica o svjetlom oružju, boju i uskočkom srcu. (S. Lončarić)

CRES - VINODOL 0:2

Stadion Dari. Gledatelja: 75

Sudac: Tomislav Frlan (Podhum)

Strijelci: 0:1 Tomić (33), 0:2 Filipović (42)

Žuti kartoni: Kučinić, Petrović (Cres), A. Petrinović, Filipović, Šmit, Radetić, Uremović, Tomić (Vinodol)

CRES: Znajla, Štemberger (57 Kovačić), Inić, Nikolić (82 Delić), Cianci, Petrović (72 Martuslović), T. Zubović (46 Francetić), Žarić, Mance (79 A. Zubović), Omerović, Kučinić.

VINODOL: Hodžić, Mataija, Smolčić (80 Preni), Brusić, A. Petrinović (85 Perušić), Lenac, T. Petrinović, Tomić, Radetić (74 Šmit), Filipović, Buljat (54 Uremović).

Vinidol je i dalje najveće iznenađenje natjecanja. Momčad igrača-trenera Marijana Tomića sastavljena je velikim dijelom od domaćih igrača  ne zna za poraz.

Ovoga puta pobijeđen je Cres na gostovanju, a i trener je pokazao zavidnu formu postigavši drugi pogodak ove sezone:

- Sve pohvale igračima za ono što su prikazali. Došli smo na Cres kao momčad koja ima svih devet bodova znajući o kakvom se teškom gostovanju radi. Odlučili smo se spustiti loptu i zaigrati nešto čvršće, što nam je na kraju i donijelo zasluženu pobjedu. Držali smo se zadataka i zato smo na kraju nagrađeni. Sada nam u goste dolazi momčad Grobničana pojačana prvoligaškim igračima. To će za nas biti pravi izazov, iako, ponavljam, mi niti u jednu utakmicu ne ulazimo kao favoriti, rekao je trener - igrač Vinodola Marijan Tomić

Predstavnik Cresa Živko Cunjak nije bio pretjerano nezadovoljan unatoč porazu, jer smatra da je sve to dio "školarine".

- Imali smo i mi prilika u 3-4 navrata, no nismo reagirali prisebno. Presudio je, po mom mišljenju, faktor treme ili nestrpljivosti. Imamo mi kvalitetu, ali za privikavanje na ovu ligu bit će potrebno više od kvalitete. Cilj je da se opstanemo u ligi uz "stažiranje" i stjecanje iskustva. Primili smo gol iz slobodnog udarca u 90 sa 27-28 metara, a drugi gol iz loba sa 20-25 metara i svaka čast protivničkim igračima na tim vrhunskim potezima. Imali smo mi i prečku i promašili smo prazan gol, tako da je rezultat mogao biti i drugačiji. Sve u svemu previše nježno smo odigrali ovu utakmicu, zaključio je Živko Cunjak.

FUNTANA - ROVINJ 0:1

Stadion Funtana. Gledatelja: 50

Sudac: Petar Peljkunović (Kožljak)

Strijelac: 0:1 Hasanbegović (67-11m)

Žuti kartoni: Jugovac (Funtana), Bobić, A. Pamić, Špiranac (Rovinj)

Crveni kartoni: B. Gjurchinoski (Funtana 56-dva žuta kartona), Fedotov (Funtana 86-izravni crveni karton)

FUNTANA: Lisjak, Buršić, Šegon, B. Gjurchinoski, Vuković (86 Hrvatin), Škiljan, Legović (46 Sardelin), Ljubas (81 Ven), Fedotov, A. Gjurchinoski (58 Radenović), Jugovac (72 Popović).

ROVINJ: Denić, Jozić, Baltić, Kazalac (72 Vošten), Špiranac (89 Đuričić), Tanković, Bobić (64 Maružin), Ruba (64 A. Pamić), Hasanbegović, Moscarda, M. Pamić (90 Perković).

Prvi dio u Funtani bio je borben, ali izrazito loš, kada su u pitanju napadačke akcije obje momčadi.

Prvo pravo uzbuđenje bilo je isključenje Bojana Gjurchinoskog u 56. minuti.

Trenutak odluke dogodio se 11 minuta kasnije, kada Ljubas ruši Špiranca u šesnaestercu, a Pejkunović dosuđuje najstrožu kaznu.

Siguran realizator bio je Adnan Hasanbegović za konačnih 0:1.

Do kraja susreta bilježimo isključenje Fedotova nakon čega su Funtanjani igrali sa devetoricom, ali i prigodu Buršića glavom na drugoj vratnici u 87. minuti.

Na drugoj strani izglednu prigodu nije iskoristio Maružin iz kontre, i to je bilo sve.

PAZINKA PAZIN - ORIJENT 1919 3:1

Gradski stadion. Gledatelja: 200

Sudac: Bojan Sobol (Hreljin)

Strijelci: 1:0 Vale (5), 1:1 Andrić (23), 2:1 Vale (53), 3:1 Lepinjica (80)

Žuti kartoni: Lepinjica, Batel (Pazinka), Biasiol, Baljak, Brdar (Orijent)

PAZINKA: Funčić, Rabar, Batel (90 Tomišić), Pinčan, Zgrablić (81 Prenc), Ivetac (46 Piletić), Rudela, Krajcar, Lepinjica (90 Turčinović), Vale (87 Damijanić), Banko.

ORIJENT 1919: Šestan, Andrić, Turkalj, Biasiol, Baljak (72 Klenovšek), Barišić (80 Babić), Benić (85 Speranza), Mikulić, Brdar, Grbac (85 Vlizlo), Ismaili (62 Sertić).

Samo je za neupućene iznenađenje glatki poraz Orijenta 1919 u Pazinu.

Iskusni, 35-godišnji napadač Pazinke Dalibor Vale, doveo je domaćine u vodstvo iz „slobodnjaka“ sa 18 metara u petoj minuti.

Nadu gostima u pozitivan rezultat donosi David Andrić u 21. minuti, kada je „pospremio“ centaršut, kada je lopta prethodno preletjela sve u šesnaestercu.

Ipak, u sedmoj minuti nastavka Vale ulazi s lijeve strane u šesnaesterac, stiže ispred Šestana, a onda „bombom“ probija gostujućeg vratara prije nego li je ovaj uspio podignuti ruke iznad glave – 2:1.

Konačnih 3:1 djelo je Marka Lepinjica u 80. minuti, a plod njegovog udarca sa 15 metara.

LOKOMOTIVA - RUDAR 0:0

Stadion Robert Komen. Gledatelja: 100

Sudac: Vladimir Merle (Rijeka)

Žuti kartoni: Fumić (Lokomotiva), Juričić, Čudić, Škopac (Rudar)

LOKOMOTIVA: Smolčić, Brkljača (46 Pribanić), Radoslović, Šestan, Gundić, Šolaja, Bonicioli (63 Kuši), Juričić (76 Fumić), Popović (83 Lacković), Čubelić (46 Šimić), Tercolo.

RUDAR: Vozila, Bilić, Škopac, Čudić (89 Stepčić), Juričić, Licul (90 Topić), Ivanović (46 Macan), Černjul, Kurić, Mehić, Maksenčuk (86 Šepić).

Rudar je ipak odigrao utakmicu protiv Lokomotive!

Čelništvo Rudara širom regije poznato po svojoj dosljednosti, predomislilo se unatoč čvrstom stavu predsjednika Remze Zalihića da se utakmica neće igrati pa makar izgubili tri boda.

Ne da nisu ostali bez tri boda, nego su osvojili bod u utakmici koja je pravedno završila bez pobjednika iako je pogodaka moglo biti na objema stranama.