Subota, 10. rujna 2016. 20:33 Napisao/la  Igor Vranić

Utakmica 3. kola: Orijent 1919 - Lošinj 0:2.  Jerneić dvostruki strijelac

Strijelac: 0:1 Jerneić (24), 0:2 Jerneić (74)

Žuti kartoni: Erceg, Abramov (Lošinj)

ORIJENT: Šestan 5,5, Mikulić 5, Turkalj 5, Biasiol 5, Andrić 5, Baljak 5, Barišić 5,5 (72 Klenovšek -), Benić 5,5 (86 Babić -), Ismaili 5 (59 Sertić 5), Grbac 5, Brdar 5,5

LOŠINJ: Busanić -, Abramov 6,5, Jergović 6, Erceg 6,5, Valenčić 6, Gršković 6,5 (76 Mrvac -), Udović 6 (58 Marić 6,5), Fatić 6,5, Šarković 6 (46 Kauzlarić 6), Babić 7 (89 Šepuka -), Jerneić 7,5 (83 Magazin -)

Nogometaši Lošinja autoritativno su ostvarili pobjedu (2:0) na Krimeji dvama pogocima iskusnog Josipa Jerneića, koji fizički sjajno podnosi teret od 36 godina na leđima. Još lakše podnosi teret mladih stopera kakvi su Orijentovi!

U 24. minuti Fatić je dugim korakom pobjegao u (polu)kontru na nepostavljenu domaću obranu i u pravom trenutku precizno proigrao Jergovića iza leđa Orijentovih braniča. Jergović je otrčao prema Šestanu i poslao loptu u mrežu - 0:1.

U 74. minuti Babić je prošao lijevom stranom kaznenog prostora, idealno prizemno ubacio u ravni bliže vratnice, Jerneić je bio brži od braniča i iz blizine poslao loptu u mrežu - 0:2.

Dva pogotka na kraju osmišljenih akcija najbolje je što su ostvarili nogometaši Lošinja u utakmici tijekom koje momčad Orijenta nije pokazala ništa zbog čega treba žaliti nad porazom. Lošinj ima momčad koja je točno znala što treba uraditi da bi bez uočljivih poteškoća osvojila bodove.

Lošinj je prvih dvadesetak minuta igrao konkretnije kroz posjed lopte. U 18. minuti Šestan je morao obraniti težak udarac, odbio je loptu u korner nakon kojega je Jerneić sam osvanuo na drugoj vratnici, ali nije precizno loptu zahvatio glavom.

Nakon što je Jerneić postigao pogodak, utakmica je ušla u razdoblje izmjena kontinuiranih napada između dva kaznena prostora bez završnice.

Odmah je postalo jasno da Orijent u završnici nema mogućnosti stvoriti pritisak da bi lošinjska obrana imala problema, pokušaji s distance (Ismaili, Grbac) nisu bili opasni.

Nakon odmora Lošinj je prepustio loptu domaćoj momčadi, koja nije imala dovoljno probojnosti da bi ozbiljno ugrozila Busanića.

Vratar Lošinja dobio je priliku pokazati što zna budući da je ozlijeđeni Velimir Radman sjedio na klupi.

Busanić je samo jednom morao ozbiljno intevenirati, kada je Barišić u 55. minuti uspio izaći na čistinu na lijevoj strani i uputiti snažni udarac ravno u vratara Lošinja.

Sve drugo bila je rutina, Orijent tijekom cijele utakmice praktično nije stvorio pravu šansu.

Trener gostiju Igor Tkalčević u drugom je dijelu gledao kako njegova momčad trenira brze izlaske na protivničku polovicu, pretežito preko pokretljivog Babića.

Izašli su Lošinjani nekoliko puta obećavajuće na zadnju liniju Orijenta, prije nego što su Babić i Jerneić u 74. minuti riješili pitanje pobjednika.

Do kraja utakmice gosti su bez problema kontrolirali utakmicu, a Mrvac (83) je udarcem s 15 metara propustio uvećati pobjedu ili asistirati Babiću na lijevoj strani kaznenog prostora.

Da je Mikulić (90) bio malo brži možda je mogao ublažiti poraz, ali ni to ne bi promijenilo činjenicu da je na Krimeji pobijedila bolja momčad.