MEĐUŽUPANIJSKA NL

Lokomotiva nanijela prvi poraz Jadranu

Subota, 21. studenog 2015. 16:37 Napisao/la  SC

Utakmice 14. kola: Funtana - Orijent 1919 3:0,  Lošinj - Vinodol 1:2, Lokomotiva - Jadran 2:0

Međužupanijska liga NS Rijeka - 14. kolo

LOKOMOTIVA - JADRAN 2:0

Stadion Robert Komen. Gledatelja: 30

Sudac: Maksimiliano Radetić (Rovinj)

Strijelci: 1:0 Popović (71), 2:0 Pašuld (79)

Žuti kartoni: Smolić-Ročak (Lokomotiva)

LOKOMOTIVA: Stipanov, Brkljača, Leskur, Smolić-Ročak, Šolaja, Nemetz, Alinčić, Bašić, Lacković (65 Kuši), Smolčić (78 Pašuld), Sablić (65 Popović)

JADRAN: Mihalić, Banić (82 Užila), Ilić, Benčić, Kepčija, Ereiz, Šendula, Sumić, Šoškić (63 Tomić), Videkić (75 Banko), Dujanić

Nogometaši Lokomotive prvi su ove sezone uspjeli pobijediti momčad Jadrana, koja nakon poraza od 0:2 nema za čime žaliti. Lokomotiva je nadigrala jesenskog prvaka i ugodno iznenadila drugom pobjedom u drugoj utakmici na klupi novog trenera Tea Ivića:

- Iznenađenje je zbog toga što su oni bili neporaženi 13 kola, a upravo je ta činjenica iša nama na ruku. Teško je motivirati igrače koji 13 kola ne znaju za poraz u utakmici protiv momčadi koja je pri dnu ljestvice. Računali smo na to, postavili smo se kako treba, igrači su odradili sve što smo se dogovorili, stajali smo dobro na terenu, a mislim da ni razlika u kvaliteti nije tolika koliko pokazuje ljestvica. Očito je spletom nekih okolnosti došlo do toga! Očito da je promjena na klupi djelovala kao pozitivan šok, što se ponekad dogodi, ali je isto tako činjenica da su igrači fizički jako dobro spremni. Ja u desetak dana na tom planu nisam mogao puno napraviti, Tiho Bašić ostavio mi je spremnu momčad, kojoj je očito nedostajalo malo samopouzdanja. Sve su utakmice izgubili s golom, dva razlike, nitko ih nije izrazito nadigrao, kaže Ivić.

Iznenađenje je što tijekom utakmice pobjeda Lokomotive uopće nije dolazila u pitanje:

- Nismo iskoristili penal u prvom dijelu, Smolčić je pogodio stativu. Prije i poslije toga propustili smo dobre šanse. I početkom drugoga dijela nismo iskoristili nekoliko šansi i kada smo se već počeli probojavati da nam se može osvetiti, zabili smo pogodak. Bili smo bolji i u drugom dijelu! Jadran je u prvom dijeli imao jednu polupriliku, udaraca s 18 metara, a jedinu pravu šansu imali su sudačkoj nadoknadi, kada se lopta otkotrljala pokraj gola. Jednostavno nisu naši odgovor na naš čvrsti stav, zaključuje Ivić.

CRIKVENICA - BUJE 2:1

Gradski stadion. Gledatelja: 50

Sudac: Bojan Sobol (Hreljin)

Strijelci: 1:0 Zubčić (12), 2:0 Njegovan (32), 2:1 Franković (32)

CRIKVENICA: Srok, Mazzaroli, Mijolović, Firkelj, Murica, Vrbos, Imamović, Butorac, Njegovan, Kuna, Zubčić

BUJE: Callegaris, Fabijančić, Jugovac, Uzelac, Uran, Franković, Čović, Bojić, Premužić, Bašić, Risonjić

Loše vrijeme, kiša i vjetar dočekali su nogometaše na praznom Gradskom stadionu. Desetak domaćih i nešto više gostujućih navijača pratili su 45 minuta vrlo gledljivog nogometa. Travnjak vrlo korektan, jer je drenaža igrališta kraj Dubračine nadaleko poznata.

Crikvenica je povela dosta rano. Imamović je u 12. minuti prošao kraj svoje pratnje i ubacio loptu u pred zapaženog i zaposlenog Callegarisa. Hitri Zubčić promijenio je smjer lopti i vrlo efektno realizirao za 1:0.

Prvi ulazak na domaću polovicu terena rezultirao je izjednačenjem u izvedbi dva najmlađa gostujuća igrača. Premužić je probio po lijevoj strani bok Crikvenice, krenuo prema Sroku, ali je u pravom trenutku ugledao Frankovića. Slijedi udarac točno sa točke kaznenog udarca, siloviti i neobranjiv za 1:1.

Novi polazak sa centra uslijedio je u 36. minuti kada je Kuna dodao vrlo upotrebljivu loptu za Njegovana koji donosi novo vodstvo 2:1.

Do odmora Crikvenica ima još dvije izgledne prilike, najprije u 40. minuti nakon centaršuta Kune i udarca Mijolovića, a dvije minute kasnije iz akcije Zubčić – Imamović i završnica glavom Kune. U oba navrata gostujući vratar je odbio loptu nogom.

Nakon odmora na terenu se pojavila samo domaća momčad. Prvi puta u 14,28, potom u 14,34, te još jednom u 14,43.  Gosti više nisu izlazili na teren, pa je u 14,48 sati sudac Bojan Sobol odsvirao kraj utakmice. (S. Lončarić)

LOŠINJ - VINODOL 1:2

Stadion Čikat. Gledatelja: 50

Sudac: Danijel Klarić (Ratulje)

Strijelci: 0:1 Šmit (13), 0:2 Rubčić (17), 1:2 Viskić (66)

Žuti kartoni: Kauzlarić (Lošinj), Šmit, Smolčić (Vinodol)

LOŠINJ: Radman, Malinić, Valenčić (73 Udović), Viskić, Jergović, Mrvac, Cianci, Babić, Inić, Blašković (46 Kauzlarić), Francetić (59 Mrvac)

VINODOL: Torbarina, Radetić, Lenac, Košuljandić, A. Petrinović, Filipović, Šmit (67 Smolčić), T. Petrinović (73 Perušić), Rubčić, Tomić (53 Buljat), Mataija

U izrazito teškim uvjetima, zbog neumorne jake kiše, nogometaši Lošinja pretrpjeli su drugi uzastopni poraz. Bodove su odnijeli igrači Vinodola, približivši se na bod razlike.

Dvama brzim protunapadima, nogometaši iz Novog Vinodolskog već su nakon nešto više od četvrt sata igre imali krupnu prednost, pogocima danas vrlo raspoloženog Božidara Šmita, te Denija Rubčića.

Pravi nogomet sve je više ometala kiša, koja je na trenutke padala nesnosnom jačinom, pa su se na pojedinim dijelovima igrališta oblikovale lokve.

U takvim okolnostima nije mogla doći do izražaja uobičajena tehnička igra Lošinja, pa su teže no obično dolazili u prilike. Boško Babić se u 54. minuti dosjetio pokušati izdaleka niskom loptom, ali se lopta otkotrljala kraj Torbarine i sa pogrešne strane vratnice.

Ipak, u 66. minuti uvjeti na terenu nisu bili važni, udarac iz kuta izveo je Babić, pronašao Antonija Viskića u skoku, a ovaj je neobranjivo pogodio udaljeniji gornji kut mreže Torbarine. Lošinj nastavlja s pokušajima, u nekoliko navrata nastajala je panika u blatu pred golom gostiju, ali se rezultat više nije mijenjao. (B. Purić)

HALUBJAN - NEHAJ 1:1

Stadion Brnasi. Gledatelja: 50

Sudac Zoran Mijatović (Pula).

Strijelci: 0:1 Vukelić (35), 1:1 Josipović (76)

Žuti kartoni: Miočić (Halubjan), LOpac (Nehaj)

HALUBJAN: Geler, Mrvčić, Šipura, Miletić, Samardžija, Gatara (46 Stojak), Majetić, Miočić, Šanjug, Štanfel (65 Josipović), Štimac (83 Radan)

NEHAJ: Baričević, P. Prpić, M. Prpić (46 Prizmić), Vukelić, Bilen, J. Prpić, Peričić, Lopac, Babić, Vukelić, Massarini

Uvjeti na Brnasima bili su sve samo ne nogometni. Snijeg, kiša i hladnoća maksimalno su otežali uvjete za igru.

- Terenska inicijativa je bila na našoj strani. Nehaj je jednom pucao na gol i dao gol. Mi smo se mučili, imali smo pet, šest prilika, ali nismo uspjeli zabiti više od jednog gola. Želje je bilo, praktički se igralo samo na jedan gol, ali nedosatatak sreće rezultirao je time da su gosti zasluženo odnijeli bod, rekao je trener Halubjana Nenad Sušanj.

Trener Nehaja Marin Tomljanović bio je puno zadovoljniji. Nehaj je na Brnase došao sa željom da ne izgubi utakmicu i to su Senjani ostvarili.

- Svima treba čestitati jer su uvjeti bili katastrofalni. Halubjan je imao inicijativu, ali mislim da smo borbenošću i htijenjem zaslužili taj bod, rekao je Tomljanović.

FUNTANA - ORIJENT 1919 3:0

Stadion Funtana. Gledatelja: 80

Sudac: Marko Raguž (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Fedotov (55), 2:0 Fedotov (72), 3:0 A. Gjurchinoski (80)

Žuti kartoni: Gundić (Orijent 1919)

FUNTANA: Lisjak, Radenović, Buršić, Pinčan, Šegon, B. Gjurchinovski, Sardelin (79 Vranaričić), Ljubas, Fedotov (89 Popović), A. Gjurchinovski, Jugovac

ORIJENT 1919: Mustapić, Gundić, Radoslović (64 Babić), Andrić, Omerović, Basara, Barišić, Baljak (68 Kovačić), Mikulić, Kuduzović, Makiadi (52 Sertić)

Još je jedna utakmica Funtane pokazala koliko momčad ovisi o Lisjaku i Fedotovu. Vratar Lesjak protiv Orijenta nije imao što obraniti, ali je zato Fedotov odigrao izvandrednu utakmicu.

U 55. minuti glavom je u trku skrenuo u mrežu centaršut Ljubasa iz kornera, a 17 minuta kasnije isto je učiniuo nakon centaršuta iz igre za 2:0.

Prije trećeg pogotka je sa 30 metara uzdrmao je spoj vratnice i grede, a onda u 80. minuti izveo najljepši potez susreta.

Fedotov u trku dolazi ispred Mustapića, zamahuje i u trenutku kad svi očekuju udarac, petom loptu ostavlja za Atanasa Gjurchinoskog kojem nije bilo teško pogoditi za 3:0.

ROVINJ - RUDAR 3:2

Stadion Valbruna. Gledatelja: 100

Sudac: Tomislav Frlan (Podhum)

Strijelci: 1:0 Licul (8-ag), 1:1 Matulja (15), 1:2 Juričić (58 - 11m), 2:2 O. Abuselyana (73), 3:2 Kazalac (82)

Žuti kartoni: Androšić (Rovinj), Hoxha (Rudar)

Crveni karton: Hasanbegović (Rovinj) 87 - drugi žuti karton

ROVINJ: Denić, Androšić, Budicin, Maružin (73 Belli), Marinović (57 Pamić), Tanković, O. Abuselyana, N. Abuselyana (57 Kazalac), Vujičić, Funčić, Hasanbegović

RUDAR: Vozila, Načinović, Jajčević, Mehić, Čudić (82 Alić), Juričić, Licul, Hoxha, Škopac, Stepčić (88 Černjul), Matulja

Nogometaši Rovinja pobijedili su Rudar u utakmici odigranoj po lošem vremenu i namočenom travnjaku.

Već u 8. minuti domaći vode. Vujičić je loptu ubacio pred gostujući gol, a Licul uklizao i u želji da loptu izbije u korner zakucao je u vlastitu mrežu - 1:0.

Gostima je za poravnanje trebalo sedam minuta, Škopac je odlično izbacio Matulju na desnom boku, koji je sa 16 metara prebacio Denića - 1:1.

Prvo uzbuđenje u nastavku bilježimo u 47. minuti kad Juričić odlično proigrava Čudića, no ovaj je neodlučan.

Juričić u 57. prolazi Androšića u domaćem kaznenom prostoru, ovaj se poslužio rukama, a Frlan bez puno dvojbi pokazuje na bijelu točku. Juričić dovodi goste u vodstvo - 1:2.

Matulja u 73. minuti propušta riješiti pitanje pobjednika, Denić mu brani udarac u situaciji „jedan na jedan“.

Kazna stiže ć minutu nakon toga kada Licul krivo procjenjuje let lopte, koja dolazi do Omara Abuselyane koji sa nekih 10-ak metara cilja mrežu - 2:2

U 82. minuti Kazalac je vješto prošao Načinovića, došao u poziciju za udarac i pogodio za pobjedu rovinjskih „kanarinaca“ - 3:2.

OTOČAC - MLADOST 3:0

Sudac: Danijel Trbulin (Kastav)

Strijelci: 1:0 Tomac (19), 2:0 Tomac (45), 3:0 Anić (65)

Žuti kartoni: Vukić (Otočac)

OTOČAC: Božičević, F. Kostelac, Rudelić, Tomac, Čurčić (84 Smolčić), Vukić, Krznarić (57 Anić), A. Kostelac (76 Marincel), Burić, Benčić, Bunjevčević

MLADOST: Mudrić, Ljevar, Nišević, Racan, Vijatović, Ilić, Halilović, Pereša, Bogdan, Bradarić, Livović

Nogometaši Otočca već su u prvom poluvremenu riješili pitanje pobjednika susreta.

U 19. minuti Tomac je primio dugu loptu pobjegao čuvarima i zabio za vodstvo 1:0.

U 45. minuti ponovno na sceni Lucijan Tomac, kada sa 20 metara eurogolom povisuje na 2:0.

Do kraja susreta nije bilo previše igre, ne zbog manjka kvalitete već zbog terena kojeg je počeo prekrivati snijeg, a u tome su se bolje snašli Ličani koji u 65. minuti preko Anića povisuju na 3:0.