MEĐUŽUPANIJSKA NL

Grobničan s desetoricom prijetio Krku

Subota, 25. travnja 2015. 20:13 Napisao  I. V.

Utakmica 24. kola: Grobničan - Krk 0:2. Tek je u 94. minuti Krk osigurao pobjedu

Međužupanjska nogometna liga NS Rijeka - 24. kolo

GROBNIČAN - KRK 0:2

Igralište u Mavrincima. Gledatelja 200

Sudac: Goran Krneta (Umag) 5,5

Strijelci: 0:1 Čuturilo (28, 11-m), 0:2 Kurolt 0:2 (90+4)

Žuti kartoni: Pretnjača (56), Čuturilo, Magić, Konjić, Jerković (Krk)

Crveni karton: Jukić (25, prekršaj)

GROBNIČAN: Herman 6,5, Lončar 6, Kurilić 6, Jukić 5, Miculinić 6, Žeželj 5,5 (46 Smojver -, 65 Škarica -), Vukelić 5,5, Babić 5,5, Cianci 5,5, Brdar 6 (63 Sokoli -), Prtenjača 5,5

KRK: Tomašić 6,5, Kurolt 6,5, Maglić 6, Nenadić 6,5, Turčić 6 (65 Konjić -), Kovačević 6, Čuturilo 6,5, Lugušić 6 (85 Radić -), Jurasić 6, Tucaković 6, Pejanović 6,5 (58 Jerković 6)

Nogometaši Krka pobijedili su u Mavrincima momčad Grobničana rezultatom 2:0 i nastavili pohod prema tituli prvaka. S obzirom na konačni rezultat i podatak da je od 25. minute Grobničan igrao s desetoricom igrača, mogao bi se steći pogrešan dojam da je Krk kontrolirao utakmicu i rutinski obavio posao. Nije! Tek je pogotkom Edija Kurolta u 94. minuti Krk osigurao pobjedu budući da je minimalno vodstvo nekoliko puta bila na ozbiljnom iskušenju.

U prvom dijelu Krk je ostavio bolji dojam najviše zahvaljujući rastrčanom Marijanu Tucakoviću, koji se prometnuo u stožernog igrača gostiju. Sve kontruktivno u napadačkoj igri Krka do odmora nosilo je Tucakovićev potpis. Da je u 29. minuti Tucaković osjetio Nenadića iza leđa, Krk je možda mogao povesti laganim pogotkom glavom nakon prekida. Ovako je Tucaković ostao zamalo kratak za precizniji udarac glavom.

U 24. minuti Grobničan je prvi put zaprijetio, točnije, Brdar je dvaput u istoj akciji pokušao svladati Tomašića. Prvi put udarcem zdesna, koji je Tomašić obranio, drugi put je Brdar promašio vrata nakon što mu je Pretnjača položio odbijenu loptu.

U 25. minuti utakmica se prelomila. Pejanović je bio prebrz za domaće stopere, Jukić je uklizao u kaznenom prostoru, Pejanović je pao u punom trku. Sudac Krneta prvo je pokazao bijelu točku, o onda je pokazao crveni karton kapetanu Grobničana. Neven Čuturilo sigurno je izveo udarac s bijele točke - 0:1.

Samo nekoliko minuta kasnije Krk je imao priliku dotući domaćina. Na kraju povezane akcije Kovačević je slijeva odigrao povratnu loptu za Tucakovića, koji je ostao sma na 8 metara. Vratar Herman uspio je pročitati namjeru napadača Krka i odbiti loptu. Bila je to najbolja prilika Krka na utakmici.

Domaća momčad pri kraju prvoga dijela počela je osjećati da Krk nije toliko moćan s igračem više. U 45 minuti zaprijetio je Cianci, a u sudačkoj nadoknadi Miculinić je efektnim udarcem iz prekida uzdrmao prečku.

U nastavku nekvalitetne utakmice Grobničan je djelovao opasnije od Krka, koji je prestao igrati čim je stao Tucaković. A stajao je cijelo drugo poluvrijeme...

U 53. minuti nakon sudara Kurolta i Prtenjače nastala je gužva u kojoj je bilo natezanja, naguravanja i padanja kao u birtijaškim obračunima! Mogao se sudac opravdano razmahati kartonima obiju boja, ali je pokazao samo jedan žuti karton (Pretnjača). Bila je to jedina situacija koja se otela kontroli u vrlo mirnoj utakmici.

Iz pritiska na gostujuću obranu dogodilo se nekoliko povoljnih prilika. U 59. minuti Cianci nije dobro reagirao kada se iskrao pažnji gostujućih braniča i osvanuo sam ispred Tomašića. U 64. minuti Pretnjača je uhvatio istrčalog Tomašića u raskoraku, ali nije bio precizan u pokušaju da prebaci vratara gostiju.

U 83. minuti Miculinić je dugom dijagonalom idealno na desnoj strani uposlio Sokolija, koji je u povoljnoj poziciji uputio snažan udarac u Tomašića. Minuti kasnije Cianci je praktično dodao Tomašiću loptu u poziciji koja je nudila puno mogućnosti.

Tijekom drugoga dijela Krk je presporo pokušavao koristiti slobodan prostor za kontre, pa je najbolje prilike propustio nakon udaraca glavom (Konjič 71, Kurolt 89). Tek je pri kraju sudačke nadoknade Kurolt uspio do kraja privesti jednu kontru.