4. HNL: Jadran u Poreču pobijedio Krk i odgodio promociju prvaka za zadnje kolo

Subota, 30. svibnja 2015. 20:49 Napisao/la  SC

Utakmice 29. kola: Crikvenica - Grobničan 3:4, Nehaj - Mladost 0:3, Lošinj - Funtana 1:1, Opatija - Pazinka 5:0, Rudar - Halubjan 2:0, Jadran - Krk 1:0, Buje - Rovinj 1:1, Naprijed - Vinodol 4:0

Međužupanijska liga NS Rijeka - 29. kolo

CRIKVENICA - GROBNIČAN 3:4

Gradski stadion. Gledatelja: 100

Sudac: Kristijan Radovan (Rovinjsko Selo)

Strijelci: 0:1 Miculinić (36), 0:2 Cianci (40), 0:3 Prtenjača (50), 0:4 Sokoli (52), 1:4 Matešković (53), 2:4 Mazzarolli (57), 3:4 Kuna (58 - 11m)

Žuti kartoni: Mazzarolli (Crikvenica), Jukić, Prtenjača, Cianci, Škarica (Grobničan)

CRIKVENICA: Srok, Njegovan (46' Firkelj), Matešković, Gašparović (68' Vrbos), Kuna, Mazzarolli (80' Kujtim), Iskra, Ivanda, Murica, Smojver, Butorac

GROBNIČAN: Šestan, Jukić, Vukelić, Miculinić, Žeželj, Pretnjača, Žarković (56' Miškulin), Babić, Cianci, Sokoli (81' Conjar), Benić (75' Škarica)

Iako su nogometaši Grobničana na poluvrijeme otišli sa dva gola prednosti, a zatim vrlo brzo svom kontu dodali još dva gola, utakmica nije bila završena.

Nogometaši Crikvenice iskoristili su nekoliko pogrešaka gostiju i u samo pet minuta zabili tri gola te došli na gol zaostatka za gostima. Bilo je još nešto više od pola sata igredo kraja susreta u kojima su Crikveničani bili u prilici za izjednačenje, ali isto tako gosti su mogli svoje vodstvo i povećati.

Grobničan je momčad sa većom individualnom kvalitetom od Crikvenice koja nije bila na razini agresivnosti i odlučnosti potrebnoj za pobjedu na domaćem terenu.

Smanjenje rezultata više je plod nepotrebne nervoze gostiju koju su domaći iskoristili na najbolji način, ali za više nedostajalo je individualne kvalitete i agresivnosti.

NEHAJ - MLADOST 0:3

Igralište Nehaja. Gledatelja: 100

Sudac: Tomislav Frlan (Podhum)

Strijelci: 0:1 Livović (30), 0:2 Halilović (45), 0:3 Livović (49)

Žuti kartoni: Bogdan (Mladost)

NEHAJ: Blažević, Šebalj, Bilen, L. Vukelić, Žunić, Tonković, Pejanović, Lopac (63' Špalj), I. Vukelić, Dabac, Tomac (60' Prpić)

MLADOST: Perković, Baltić, Nišević, Pereša (84' L.Pavić), Ivančić (75' Ljevar), Peršić, Halilović, Deak, Bogdan, T.Pavić, Livović

Uskoci su istrčali bez dvije udarne igle u napadu, Pečanića i Hajdinia, a nedostajao je i Vrban. Sa druge strane, gosti su u svojem sastavu imali na terenu i na klupi za pričuvne igrače, čak devet mladića zaštićenog godišta.

Nehaj je krenuo vrlo poduzetno i u prvih dvadeset minuta, vratar i kapetan gostiju Dean Perković, bio je najzaposleniji igrač na terenu. Već u 11. minuti snažan slobodni udarac Žunića sa 20 metara zvučno je uzdrmao vratnicu. Samo minutu kasnije udarac Tomca odlično brani Perković. U izglednoj prilici glavom je i Šebalj, a gostujući vratar sjajnom paradom odbija loptu ponovno u vratnicu, od koje se lopta odbija u polje.

Gosti igraju vrlo jednostavno, sa mnogo dodavanja i kontakata, ali i brzim osvajanjem terena. Nakon pola sata igre ispala je domaća obrana, Halilović je probio po lijevom boku i idealno ubacio loptu na suprotnu vratnicu, gdje se je pravovremeno našao Livović i „zakucao“ loptu u mrežu sa 2-3 metra za 0:1.

Uoči odlaska na odmor po suprotnoj, desnoj strani ušao je Bogdan u kazneni prostor i neometan sa 13-14 metara pogodio gonji desni kut Baričevićevog gola – 0:2.

Nakon odmora pokušao je Dabac,ali je u završnici bio neprecizan. Samo par minuta kasnije Liović se je po drugi puta upisao u listu strijelaca. Hitro je ušao u kazneni prostor sa lijeve strane, Baričević je pokušao smanjiti kut, ali je gostujući napadač vješto pronašao prostor za novu realizaciju – 0:3.

Halilović je bio u prilici da postigne i novi pogodak, ali je Baričević smjelom i brzom intervencijom uletio u noge iskusnom gostujućem igraču i spriječio četvrti pogodak. Već u idućem napadu ponovno je Halilović u velikoj prilici, ali je njegov udarac glavom preletio preko vratnice.

Nehaj je imao mnoštvo izglednih prilika, a čak 15 puta domaći igrači pucali su na gol Perkovića, ali je najbolji igrač gostiju imao 12 složenih, ali i efektnih obrana.

Iskusni trener Mladosti, Ivan Pržiklas rekao je po završetku utakmice: „Nehaj je brojne svoje prilike propustio u prvih dvadesetak minuta utakmice kada su naši domaćini mogli povesti 2:0, a onda bi vjerovatno bilo sve gotovo. Imali smo na golu i odličnog Perkovića“. (T. Lončarić)

LOŠINJ - FUNTANA 1:1

Igralište Čikat. Gledatelja: 150

Sudac: Dalibor Šušnjar (Klana)

Strijelci: 0:1 Krijan (24), 1:1 T.Mrvac (85)

Žuti kartoni: Kauzlarić (Lošinj), Šegon, Štifanić, Buršić (Funtana)

LOŠINJ: Radman, Gašpert (75' Baljak), Jerković, Viskić, Udović, Kauzlarić, Mance, Tuzlak, Jerneić, Francetić, A. Mrvac (73' T.Mrvac)

FUNTANA: Lisjak, Štifanić, Šegon, Sardelin, Štifanić, Popović, Gjumić, Krijan (56' Radenović), Fedotov, Buršić, Jugovac

Nogometaši Lošinja više nemaju mogućnost biti drugi na ljestvici i time zadovoljiti sportski uvjet za viši rang, nakon što su na svom terenu odigrali neodlučeno sa Funtanom.
Više od igre imali su domaći u prvom dijelu, no kako to već zna biti - onaj tko ne da pogodak, primi ga, pa je tako jedan protunapad u 24. minuti iskoristio Antonio Krijan, izbivši pred vratara Radmana i svladavši ga.

U nastavku je Lošinj nastojao izjednačiti, no u napadu se osjećao izostanak kartoniranog Babića. Dodatno je igrače Lošinja iritiralo odugovlačenje gostiju, koji su koristili svaki trenutak da uzmu poneku minutu.

Napokon je u 80. minuti Lošinj izjednačio - Buršić je u šesnaestercu srušio Kauzlarića, te je sudac Šušnjar dosudio kazneni udarac. Tukao je Josip Jerneić dolje lijevo, Robert Lisjak se ispružio i odbio loptu, no samo do Tina Mrvca koji je pratio akciju i zatresao mrežu za konačnih 1:1. (B. Purić)

OPATIJA - PAZINKA 5:0

Igralište Opatije. Gledatelja: 100

Sudac: Slaven Skender (Rijeka)

Strijelci: 1:0 T. Rudan (10), 2:0 Dunković (60), 3:0 T. Rudan (74- 11m), 4:0 T. Rudan, 5:0 Vlatković (84)

Žuti kartoni: Baša, Rudela, Pinčan (Pazinka)

OPATIJA: Iveša, J. Rudan, Juraga (46' Dunković), Kolić, Krešić, Šuker, T. Rudan, Jug (62' Vlatković), Prpić (46' Rukavina), Kovačević, Dadić

PAZINKA: Lovrinić, Erik (84' Tomišić), Baša, Levak, Banko, Rudela, Pinčan, Krajcar, Rabar, Videkić (63' Ružić), Vale (63' Ivetac)

Nogometaši Opatije vrlo su rano načeli mrežu gostiju. Toni Rudan prvi se puta upisao u listu strijelaca u 10. minuti. Gosti su se dosta dobro držali do početka drugog poluvremena, pokušavali su udarcima iz daljine zaprijetiti Iveši, ali neuspješno.

Trener Opatije Bogolin na početku drugog poluvremena u igru je uveo Dunkovića i Vlatkovića koji su posve preuzeli konce igre. Gosti nisu imali rješenja za raspoložene Opatijce, a nakon Dunkovićeva gola u 60. minuti za 2:0 uslijedila su još dva pogotka Tonija Rudana.

Točku na i stavio je Vlatković šest minuta prije kraja utakmice.

RUDAR - HALUBJAN 2:0

Gradski stadion. Gledatelja: 150

Sudac: Danijel Klarić (Ratulje)

Strijelci: 1:0 Ruba (49), 2:0 Alić (90)

Žuti kartoni: Škopac (Rudar), Bedenik, Kinkela, Josipović, Marić (Halubjan)

Crveni karton: Josipović 84'

RUDAR: Vozila, Načinović, Mehić, Čudić, Ruba (76' Božićević), Juričić, Fejzić, Barišić (46' Radočaj), Škopac, Matulja (66' Alić), Jašarević

HALUBJAN: Bedenik, Brnčić, Šipura (50' Štemberger), Kučinić, Samardžija, Kinkela, Štimac, Miočić (77' Majetić), Josipović, Šanjug (63' Stojković), Marić

Nogometaši Halubjana poraženi su u gostima kod Rudara. Halubjan nije odigrao lošu utakmicu, ali su domaći nogometaši bili bolji u realizaciji svojih prilika.

Jedinu prigodu u prvih 45 minuta gledatelji su vidjeli u devetoj minuti kada je Josipović imao izglednu situaciju, ali nije reagirao kako su suigrači od njega očekivali.

Početkom nastavka slavlje domaćih. Lopta je stigla do Antonia Rube koji je napravio korak-dva, a onda s vrha šesnaesterca pogodio suprotne rašlje za 1:0. U 66. minuti Štimac s preko 30 metara šalje „bombu“ iz slobodnog udarca u gredu.

Šest minuta kasnije Josipović u prekidu igre „napucava“ jednu loptu pa ga Klarić šalje pod „tuš“ što je značilo kraj svih gostujućih nadanja. U posljednjim minutama Haris Alić šutira gotovo iz mrtvog kuta, Bedenik se „koprca“ na gol liniji s loptom, a domaći slave pogodak za konačnih 2:0.

JADRAN - KRK 1:0

Igralište Veli Jože. Gledatelja: 200

Sudac: Branko Vučinić (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Sumić (85)

Žuti kartoni: Belušić, Pelizzar, Baša, Dujanić (Jadran), Čuturilo, Kovačević, Jerković, Lugušić (Krk)

JADRAN: Petrušić, Belušić, Fabijančić, Pelizzar (79' Đurić), Tomić, Baša, Ereiz, Sumić, Tikas (79' Banić), Dujanić, Banko (46' Šendula)

KRK: Tomašić, Čuturilo, Maglić, Nenadić, Kovačević, Pejanović, Jerković (69' Konjić), Lugušić (74' Turčić), Kurolt, Jurasić, Zec (87' Bajramović)

U porečkom derbiju sudarile su se dvije kvalitetne momčadi, ali kako je mnogo toga bilo u igri, susret je obilovao nervozom na obje strane. Na kraju su zasluženo slavili Porečan

I slabiji poznavatelj ovdašnjih nogometnih prigoda, primijetio bi da je za ovaj rang natjecanja igra na Velom Joži bila tečna i dinamična. Prvu prigodu iznenađujuće mali broj gledatelja vidio je u 12. minuti kada je Dujanić sjajnom loptom pronašao Bašu čiji udarac s deset metara Tomašić brani.

U 34. minuti gosti imaju prigodu, ali Petrušić krajnjim naporom brani prizeman udarac Pejanovića kojeg je uposlio Čuturilo. Mnogo bolje je mogao reagirati i Pelizzar u 39. minuti kada je promašio loptu nakon centaršuta Ereiza.

Veliku prigodu imao je Pejanović i u 57. minuti, ali mu je Petrušić sjajno obranio udarac. Igrala se 85. minuta kada je Šendula izveo korner, a gosti loptu izbacili na vrh šesnaesterca gdje ju je na prsa primio Dujanić i pucao, vratar Tomašić loptu odbija, ali na njegovu žalost samo do Olivera Sumića koji se oslobodio čuvara i pogodio za konačnih 1:0.

BUJE - ROVINJ 1:1

Sudac: Bojan Sobol (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Maružin (10), 1:1 Uran (40)

Žuti kartoni: Perković (Rovinj)

BUJE: Milocani, Uran (85' Brec), Huskić, Uzelac, Fabac, Čavarović (78' Klinc), Čović, Šoškić, Bojić, Pavlović (88' Jugovac), Bašić

ROVINJ: Sarčić, Ivanović, Abuselyana, Blažević (90' Marinović), Stojanov, Šverko, T. Barlecaj, Tanković, Maružin, Mohammed, A.  Barlecaj (46' Perković)

Remi je najrealniji ishod dvoboja Buja i Rovinja, susreta koji se nije igrao u visokom ritmu.
Krenulo je pogotkom. Nije istekla ni deseta minuta kada je Agron Barlecaj uposlio Lorena Maružina, a brzonogi napadač Rovinja u trku je zaobišao domaćeg vratara i doveo goste u vodstvo.

Na sljedeći „zicer“ čekalo se do 39. minuti kada je Blažević lijepo gađao iz šesnaesterca nakon što ga je uposlio Agron, ali je Milocani još ljepše loptu „izvadio“ ispod grede.

Kazna za gostujuće promašaje stigla je minutu nakon toga jer je Alen Uran lukavim udarcem glavom izjednačio rezultat. U drugom dijelu igra se preselili na polovicu Rovinja koji su se opredijelili za igru na kontre, ali nije bilo izrazitih prigoda pa je pripao svakome bod.

NAPRIJED - VINODOL 4:0

Igralište Lonja. Gledatelja: 150

Sudac: Mateo Čalić (Marčana)

Strijelci: 1:0 Dorčić (30), 2:0 Dorčić (31), 3:0 Dorčić (74), 4:0 Savić (86)

Žuti kartoni: Lukačić (Naprijed), Lenac, Šmit, Pavlović (Vinodol)

NAPRIJED: Grlj, Čop, Ende, Savić, Simanović, Merle, Kružić, Dorčić (76' Rukavina), Jović, Lukačić (62' A.Petrović), Pravdica (46' Behđeti)

VINODOL: Torbarina, A. Petrinović, Lenac, Vukelić, Uremović, Filipović, Šmit, T. Petrinović, Lagumdžija (55' Mataija), Rubčić, Palović

U prvih 20 minuta susreta Vinodol je imao dvije opasne prilike kada je Lagumdžija sam izbijao pred domaćeg vratara Grlja, ali oba je puta realizacija izostala. Kazna je stigla vrlo brzo, prvo eurogolom Dorčića koji je u 30. minuti volejem sa 25 metara pogodio od stative mrežu gostiju.

Nakon novog kretanja sa centra, gosti se nisu ni snašli, a Dorčić je izmakao pažnji obrane i drugi puta doveo Naprijed u vodstvo. U nastavku nogometaši Vinodola nisu imali rješenja za razigrane domaćine. U jednoj akciji igrač Vinodola pogodio je prečku, a lopta se odbila, prema igračima Vinodola iza gol-crte, ali sudačka odluka je bila da se lopta odbila u polje.

Dorčić je hat-trick pogodio u 74. minuti, a konačan rezultat postavio je Savić četiri minute prije kraja utakmice.