4. HNL: Opatija skočila na drugo mjesto, Vinodol pobijedio Mladost

Srijeda, 08. listopada 2014. 18:24 Napisao/la  SC

Rezultati 7. kola: Halubjan - Grobničan 3:2, Rudar - Opatija 0:4, Krk - Pazinka 4:0, Vinodol - Mladost  1:0, Naprijed - Crikvenica 3:1, Buje - Nehaj 3:1, Jadran - Lošinj 5:2, Rovinj - Funtana 5:2

Međužupanijska liga, 7. kolo

RUDAR - OPATIJA 0:4

Gradski stadion. Gledatelja: 100.

Sudac: Branko Vučinić (Rijeka).

Strijelci: 0:1 Vrdoljak (13'), 0:2 Radomir (76'), 0:3 Radomir (83'), 0:4 Radomir (86').

Žuti kartoni: Juričić, Barišić, Bojkić, Jašarević, Zahtila.

RUDAR: Vozila, Mehić, Čudić (od 75' Miletić), Juričić, Barišić, Bojkić, Škopac, Alić (od 46' Stepčić), Matulja (od 58' Ruba), Kurtić, Jašarević.

OPATIJA: Stjepić, Hasičić (od 46' Mance), Brozović, Dunković, Matovina (od 61' Radomir), Šuker, T. Rudan, Rukavina, Vrdoljak (od 46' J. Rudan), Dadić, Erceg.

Iako su do 15 minuta prije kraja strahovali, nogometaši Opatije su na kraju rezultatski deklasirali obezglavljenog domaćina u Zelenicama. Pobjeda gostiju više nego zaslužena. Rudaru se 13 pokazao nesretni broj. Nakon 12 minuta obostrano bezidejne i krajnje oprezne igre, u narednoj griješi Barišić uz lijevu aut liniju, Toni Rudan uzima loptu i ubacuje je u domaći peterac, a Criatian Vrdoljak je, s tri-četiri metra, gura u praznu mrežu domaće momčadi - 0:1. Slijedi agilnija i poduzetnija igra „zelenih“ u kojoj, do odmora, u dva navrata, ljevicom s distance, opasno prijeti Juričić, no lopta oba puta odlazi tik pored okvira gostujućeg gola.

Već u drugoj minuti nastavka Čudić pokušaje iz voleja, ali promašuje loptu. A onda, u 61. minuti, u igru ulazi, kasnije se pokazalo, najbolji igrač utakmice Damir Radomir, koji režira potop indisponiranih domaćih nogometaša. Prije gola odluke Mehić ulazi s lijevog boka, a kad su svi očekivali loptu u Stjepoćevoj mreži, slijedi traljav udarac domaćeg nogometaša.

Sve dvojbe oko pobjednika riješene su 14 minuta prije zadnjeg Vučinićevog zvižduka. Toni Rudan ubacuje s lijevog boka pred gol Vozile, Dunković na drugoj vratnici prebacuje loptu na lijevu stranu, a Radomir glavom trese nebranjeni dio domaće mreže - 0:2.

U 83. Josip Rudan ubacuje, a Radomir iz voleja, sa sedam-osam metara, para domaću mrežu. Svoju golijadu, trećim golom večeras, Radomir okončava četiri minute prije kraja. Novi ubačaj s lijevog boka Radomir je iskoristio i pogodio s pet metara - 0:4.

_______________________________________________________________________________

KRK - PAZINKA 4:0

Igralište Josip Uravić-Pepi. Gledatelja: 150.

Sudac: Danijel Klarić (Ratulje).

Strijelci: 1:0 Bajramović (19'), 2:0 Bajramović (21'), 3:0 Tucaković (36'), 4:0 Pejanović (51').

Žuti kartoni: Tucaković, Nenadić (Krk), Matković (Pazinka).

KRK: Tomašić, Iljazi, Čuturilo, Radić, Maglić, Nenadić, Tucaković (od 74' Jurasić), Bajramović, Pejanović, Turčić (od 66' Lugušić), Zec (od 53' Bošnjak).

PAZINKA: Horvat, Rabar, Erik, Levak, Pinčan, Bačić (od 70' Matković), Baša (od 46' Glavinić), Koraca,Krajcar (od 46' Hrvatin), Videkić, Tomišić.

Glatka pobjeda koja tijekom svih devedeset minuta nije dolazila u pitanje. Nakon bijega Pejanovića na samom početku utakmice i lošeg primanja lopte istog igrača u momentu egzekucije, slijede brzi pogoci Bajramovića u dvije minute. Prvi nakon asistencije Tucakovića s desne strane, a drugi s lijeve strane, kada je asistent bio Zec.

Mogli su igrači Krka dobro napuniti mrežu mlade ekipe Pazinke još u prvom dijelu, ali su se napadači pošteno ispromašivali. U 36. minuti Tucaković postiže pogodak nakon lijepe asistencije Pejanovića.

Drugo poluvrijeme proteklo je u kontroli utakmice Krčana, koji su se zadovoljili postignutim te su nakon više propuštenih prilika uspjeli realizirati samo jednu u 51. minuti, kada su se čak dvojica igrača Krka našli usamljeni ispred golmana gostiju. Pejanoviću nije bilo teško četvrti put pogoditi mrežu Pazinke na nesebični pas Čuturila.

VINODOL - MLADOST 1:0

Igralište Bahalin. Gledatelja: 150.

Sudac: Vedran Jelenić (Kastav).

Strijelac: 1:0 Rubčić (65').

Žuti kartoni: Jelenović, Tomić, Rubčić (Vinodol), Valčić, Makić, Macan (Mladost).

Crveni karton: Šistek (Mladost, 74', drugi žuti).

VINODOl: Hreljac, Rubčić, Uremović, Mataija, Tomić, Topolovec, Rubčić, Petrinović (od 46' Piškulić, od 90' Pavlović), Jelenović, Lenac, Radetić (od 61' Filipović).

MLADOST: Perković, Livović, Makić (od 70' Peršić), Pavić, Šistek, Jereb, Halilović, Bogdan, Macan (od 64' Bogdan), Valčić, Hoxha (od 81' Peruško).

Zahvaljujući čvrstoj igri u zadnjoj liniji i većoj s(p)retnosti u napadu, nogometaši Vinodola došli su do treće ovosezonska pobjede.

Dugo se igralo između dva šesnaesterca, obostrano nepovezano na sredini terena, bez izrazitiji prijetnji prema Hreljcu i Perkoviću. Prvi ozbiljniji pokušaj bio je udarac Hoxhe kojemu je Hrljac, u situaciji „oči u oči“, sjajno obranio udarac iz neposredne blizine. Već u narednoj akciji na drugoj strani iz slobodnjaka prijeti Denis Rupčić, ali Perković bez problema brani. U sljedećem napadu Livović puca sa 15 metara, ali sad Hreljac lakoćom brani.

Ono što je propustio u 24. Rupčić nadoknađuje u 65. minuti, Lopta okončava let u desnom donjem kutu - 1:0.

Od 73. gosti igraju s igračem manje jer je Jelenčić pokazao Šisteku drugi žuti karton i poslao ga na prijevremeno tuširanje.

NAPRIJED - CRIKVENICA 3:1

Igralište Lonja. Gledatelja: 150.

Sudac: Vladimir Merle (Rijeka).

Strijelci: 0:1 Butorac (22'), 1:1 Jasprica (23'), 2:1 Petrović (76'), 3:1 Jasprica (88').

Žuti kartoni: Jasprica, Savić (Naprijed), Cianci (Crikvenica).

NAPRIJED: Grlj, Čop (od 70' Behđeti), Ende, Kružić, Savić, Radmanović, Merle, Jasprica, Petrović, Jović (od 57' Škulić), Lukačić (od 62' Žarić).

CRIKVENICA: Srok, Firkelj, Jugović, Kuna, Fazlji (od 68' Xheladini), Cianci, Mazzarolli (od 64' Baričević), Butorac, Fazlji, Gašparović, Matešković.

Naprijed je ostvario rezultatski uvjerljivu pobjedu u lokalnom derbiju protiv Crikvenice:

- Uvjerljivo samo za one koji nisu gledali utakmicu. Crikvenica je dobro igrala s obzirom koje mjesto zauzima na ljestvici, uvjeren sam da će vrlo brzo krenuti prema gornjem dijelu. Namučili su nas, poveli su, imali su svojih prilika. Prvo poluvrijeme nije nas bilo nigdje. Utakmicu smo na kraju mirno priveli kraju kada smo preokrenuli rezultat. Pred kraj utakmice počeli smo se bolje kretati, imali smo bolji protok lopte, dobro smo ih stisnuli. Moram reći da ne bi bilo nezasluženo da je Crikvenica odnijela bod, kaže trener Naprijeda Goran Gajzler.

Trener Crikvenice Marin Mikac stalno se suočava s istim problemom:

- Dobro smo izgledali na početku utakmice, što smo okrunili pogotkom. Nažalost, neshvatljivom pogreškom našega vratara odmah smo primili pogodak. Dominirali smo prvo poluvrijeme, a u drugom su nas počeli stiskati. Nama na naplatu dolazi način na koji treniramo, u drugim poluvremenima utakmica jako padamo, jedva fizički izdržimo prvi dio. Dečkima ništa ne mogu prigovoriti, igraju na gornjoj granici mogućnosti, ali to nije dovoljno. Za nešto više morat ćemo početi drugačije raditi, Naprijed nas je na kraju dobio na mišiće, kaže Mikac.

BUJE - NEHAJ 3:1

Sudac: Zoran Vasiljević (Fažana).

Strijelci: 1:0 Šoškić (13'), 2:0 Bojić (23'-11m), 2:1 Vukelić (62'), 3:2 Bojić (90').

BUJE: Milocani, Uran (od 76' Bašić), Višković, Huskić, Uzelac, Pjevović, Pavlović (od 83' Čavarović), Čović, Šoškić (od 69' Kapular), Bojić, Horvat.

NEHAJ: Baričević, Šebalj, Brlić, Vukelić, Špalj, M. Prpić (od 28' Pejanović), P. Prpić, Pećanić (od 87' Massarini), Hajdini, Tomac, Vukelić.

Senjani su u Buje došli braniti. Izdržali su 13 minuta kada Horvat ubacuje slijeva, Bojić prsima spušta za Enisa Šoškića, koji iz drugog pokušaja volejem loptu šalje iza Baričevića – 1:0.

Sedam minuta kasnije ponovno Horvat bježi po lijevom boku, a ovog puta Bojić okušava volejom, ali lopta odlazi tik pored vratnice. U 23. minuti srušen je Šoškić, sudac Vasiljević pokazuje na bijelu točku odakle je mrežu pogodio Mihajlo Bojić – 2:0.

Do predaha ništa vrijedno spomena, a onda u 46. minuti „slalom“ Bojića čiji prvi udarac Baričević brani, nakon čega bujski napadač loptu šalje preko gola.

I u drugom poluvremenu Buježi su bili bolji, Nehaj je u više navrata spasio vratar Baričević.

U 65. minuti "uskoci" su ukrali loptu na sredini terena, Tomac je pobjegao po desnoj strani, a njegov centaršut u 2:1 pretvorio Ivan Vukelić.

Međutim, pokazalo se da je to bio samo „labuđi pjev“ Senjana, koje je Mihajlo Bojić dotukao pogotkom u posljednjoj minuti.

JADRAN - LOŠINJ 5:2

Igralište Veli Jože. Gledatelja: 110.

Sudac: Goran Krneta (Umag).

Strijelci: 1:0 Dujanić (11'), 1:1 Babić (20'), 2:1 Dujanić (30'), 2:2 Milanović (57'), 3:2 Šendula (62')m 4:2 Tomić (69'), 5:2 Tomić (84'-11m).

JADRAN: Petrušić, Belušić, Kastrati, Fabijančić, Užila (od 66' Banko), Tomić, Šendula (od 76' Krizmanić), Badrov (od 84' Devović), Sumić, Đurić, Dujanić.

LOŠINJ: Radman, Vajić, Valenčić, Udović, Viskić, Martuslović (od 46' Paravić), Milanović, Jerneić, Babić, Gršković, Lazić (od 75' Kauzlarić).

Zanimljivu utakmicu vidjeli su gledatelji na Velom Joži. Gosti bili žilavi, dva puta sustizali prednost koju je Porečanima osiguravao Dujanić ali na kraju ipak zasluženo uvjerljivo poraženi. Uz tri boda Jadranaši, kao plod velike nervoze i napetosti u isčekivanju prve pobjede, „ubrali“ i pet žutih kartona.

Prvi su ozbiljnije zaprijetili, a odmah i došli do minimalne prednosti, domaći nogometaši. Užila je u 11. minuti odlično zaustavio loptu, krenuo s njom par koraka naprijed, uposlio na desnom boku Badrova, ovaj ušao u gostujući kazneni prostor i odlično uposlio Dujanića koji, s visine bijele točke, ispod Radmana, pogađa mrežu iza njegovih leđa - 1:0.

Radost Šajeta trajala je svega devet minuta, otočani su uspješno ukrali jednu loptu na sredini terena, ona je otišla do Babića koji vješto vara Petrušića i trese njegovu mrežu - 1:1. No, i Lošinjani su bili zadovoljni rezultatom tek minutu duže, ponovo je na sceni sjajni Dujanić koji je, na desnom boku uzeo jednu ničiju loptu, napravio par koraka i ušao unutar šesnaesteca, te potegnuo i po drugi put pogodio mrežu nemoćnog Radmana - 2:1.

Već u 12. minuti nastavka novi hladan tuš za domaće navijače, neoprezan je ispred domaćeg gola bio Sumić, a priseban Milanović, postavivši samo nogu i pospremivši u nebranjeni dio porečke mreže jedan ubačaj Jerneića, s desnog boka - 2:2. U 62. ipak sve dolazi na svoje, ponovno je Dujanić na visini zadatka, ali i Šendula koji njegov ubačaj iz kornera, s peterca ubacuje iza leđa čuvara lošinjske mreže - 3:2.

Sedam minuta nakon toga Jadran napokon bježi dva gola. Tek što je ušao u igru, umjesto Užile, Banko probija blok gostiju i odlično proigrava Tomića, a ovaj još bolje prima loptu, na nekih 10-ak metara, i više preciznim nego jakim udarcem riješava pitanje pobjednika - 4:2.

Šest minuta prije zadnjeg Krnetinog zvižduka domaći ipak ispaljuju „petardu“ iz Radmanovih leđa.  Badrov je, ušao u kazneni prostor Lošinja, Valenčić ga srušio, Krneta bez dvojbi pokazao na bijelu točku, a Tomić najstrožu kaznu rutinski pretvorio u konačnih 5:2.

ROVINJ - FUNTANA 5:2

Igralište Valbruna. Gledatelja: 100

Sudac: Petar Pejkunović (Potpićan).

Strijelci: 1:0 O. Abuselyana (14'), 2:0 A. Barlecaj (38'), 3:0 O. Abuselyana (53'), 3:1 Bošnjak (59'), 4:1 T. Barlecaj (74'-11m), 4:2 Bošnjak (75'), 5:2 A. Barlecaj (81').

Žuti kartoni: Mihajlović, A. Barlecaj, Budicin, Novoselić (Rovinj), Ćamili, Gjumić, Štifanić, Sulejmani (Funtana).

ROVINJ: Denić, N. Abuselyana, Budicin, Sošić (od 71' Marangon), Matić, Jokić (od 81' Gjurchinoski), Mihajlović (od 75' Perković), O. Abuselyana, Novoselić, T. Barlecaj, A. Barlecaj.

FUNTANA: Lisjak, Sulejmani, Mišan (od 58' Ćamili), Šegon, Vidović, Buršić (od 84' Radenović), Štifanić, Bošnjak, Gjumić, Maksuti (od 46' Žiković), Krijan.

Pobjedu Rovinju protiv Funtane donio je bratski par Barlecaj. Tomo je zabio i asistirao, Agron zabijao i nosio momčad do nova tri boda.  U prvom dijelu Rovinježi su imali posjed lopte i bolje prigode, a dvije su uspjeli i poslati put mreže. Kod Funtane najbolju prigodu promašio je Bošnjak.

Poveli su domaći u 14. minuti kada Nuridin Abuselyana izvodi aut i daje za Agrona Barlecaja koji produžuje na drugu vratnicu odakle njegov brat Tomo vidi usamljenog Omara Abuselyanu koji takve situacije ne oprašta - 1:0.

Na 2:0 povisio je Agron Barlecaj nakon što je Tomo Barlecaj sve napravio i dao povratnu loptu. Igrala se osma minuta nastavka kada je Agron povisio na 3:0 preciznim udarcem s 14 metara.

Od tog trenutka domaći se opuštaju pa gosti preko Bošnjaka u dva navrata stižu na dva pogotka razlike i do kakve-takve nade, ali Rovinježi u svojim redovima imaju braću Barlecaj koja su za većinu u ovoj ligi – nezaustavljivi.