Subota, 22. travnja 2017. 19:00 Napisao/la  SC

Strijelci: 1:0 Petrović (27), 2:0 Kovačić (68)

Žuti karton: Crnovršanin (Cres), Smojver, Rubčić (Crikvenica)

Crveni karton: Merle (Crikvenica) 67 - drugi žuti karton

CRES: Zmajla, Brnić (71 Francetić), Pašuld, Inić, Nikolić, Cianci, Petrović (79 Martuslović), T. Zubović (29 Kovačić), Žarić (84 A. Zubović), Crnovršanin, Omerović

CRIKVENICA: Srok, Xheladini, Merle, Butorac, Smojver, Frančišković, Imamović, Kuna, Rubčić, Njegovan (84 Gašparović), Buršić (84 Kustić)

Nogometaši Cresa pobijedili su Crikvenicu na domaćem terenu.

- Pobijedili smo zasluženo, imali smo puno prilika, dvije smo uspjeli realizirati. Utakmica je bila borbena i dinamična, obje momčadi su željele bodove i to su pokazale, rekao je trener Cresa Živko Cunjak.

Trener Crikvenice Marko Prpić bio je razočaran suđenjem.

- Utakmica je bila korektna, a sudac Radić  je odradio utakmicu na svoj način, očito se to tako na Cresu mora događati. Imali smo četiri dobre šanse, oni su zabili golove iz prekida. No, režija je bila sučeva, rekao je Prpić.

LOKOMOTIVA - GROBNIČAN 2:2

Stadion Robert Komen. Gledatelja: 50

Sudac: Marko Raguž (Rijeka)

Strijelci: 0:1 Fućak (22), 1:1 Kuši (58), 1:2 Pilčić (60), 2:2 Šimić (90)

Žuti kartoni: Pribanić (Lokomotiva), Egri (Grobničan)

LOKOMOTIVA: Pernat, Pilepić (46 Pribanić), Radoslović, Medić, Kasunić, Smolić-Ročak (67 Barić), Kuši, Todorović, Županec (60 Hujić), Čubelić, Šimić

GROBNIČAN: Herman, Jukić, Golić (60 Jovanović), Vukelić, Miculinić (60 Sharbini), Pilčić, Conjar (80 Čaval), Fućak (73 Matković), Gundić, Egri, Babić

Lokomotiva i Grobničan podijelili su bodove u susretu u kojem je svakoj momčadi pripalo po poluvrijeme.

- U prvom poluvremenu Grobničan je bio dosta bolji, naš vratar nas je održavao na životu. U nastavku smo počeli igrati, spustili smo loptu na zemlju, a Grobničan kao da je malo pao ili su nas podcijenili. Uspjeli smo izjednačiti u samoj završnici. Ovo je mlada ekipa, četiri juniora su igrala danas, a najstariji igrač je imao 26 godina, rekao je trener Lokomotive Tin Vegar.

Trener Grobničana Dušan Gruevski nije bio zadovoljan bodom.

- Promašili smo puno prilika u prvom poluvremenu i još tri stopostotne u drugom dijelu u kojem smo igrali jako slabo te smo na kraju kažnjeni za to. Čestitke Lokomotivi na bodu, a mi moramo pod hitno popraviti realizaciju, rekao je Gruevski.

NEHAJ - FUNTANA 2:0

Stadion Nehaj. Gledatelja: 100

Sudac: Sandro Veggian (Rovinj)

Strijelac: 1:0 Vukelić (27), 2:0 Vukelić (81)

Žuti kartoni: Babić (nehaj)

NEHAJ: Baričević, Babić, Glavičić, Ćaćaić, Savić, Lopac, Pejić (79 Ajdini), Hajdini (76 Bajramović), Tomac (59 Prpić), Vukelić, Pejanović (82 Hodak)

FUNTANA: Lisjak, Buršić, M. Šegon, Hrvatin, Vuković, Matošević (77 Lajtman), Popović, Ibrić (67 Radenović), Fedotov, E. Šegon, Jugovac

Nogometaši Nehaja u najvažnijoj su utakmici sezone prema riječima trenera Nehajeva Svasta odlično reagirali što potvrđuje i rezultat.

- Bili smo puno bolji. Nakon 15 minuta susreta već smo promašili tri stopostotne prilike. Gol smo dali iz prekida, a Funtanu smo sveli na minimum. Osim golova imali smo još četiri, pet prilika i promašili smo kazneni udarac neposredno prije kraja utakmice. dečki su odlično reagirali u najvažnijoj utakmici jer tek sada za nas počinje prvenstvo od nule nakon što smo skinuli bodovni zaostatak, rekao je trener Svast.

RUDAR - HALUBJAN 3:4

Gradski stadion. Gledatelja: 150

Sudac: Zoran Vasiljević (Fažana)

Strijelci: 1:0 Munjas (16), 1:1 Miletić (21), 1:2 Miočić (43), 2:2 Juričić (55), 2:3 Šanjug, 2:4 Miočić (80), 3:4 Škopac (84)

Žuti kartoni: Čudić, Munjas, Fejzić (Rudar), Miletić, Štemberger, Pinjuh, Radan (Halubjan)

RUDAR: Vozila, Načinović, Munjas, Škopac, Šepić, Čudić (68 Fejzić), Macan, Juričić, Ivanović (52 Maksenčuk), Kurtić (1 Belo), Mehić

HALUBJAN: Bedenik, Samardžija (75 Brnčić), Šipura (61 Kovčalija), Miletić, Pinjuh, Kinkela, Alilović (85 Radan), Štemberger, Vukelić 90+2 Begić), Šanjug (80 Gatara), Miočić

Nogometaši Halubjana napravili su pothvat pobjedivši Rudara u Labinu.

- Još feštamo u Labinu, zaslužili smo. Dobro smo igrali, u svim segmentima, od trčanja, zalaganja, discipline te na kraju realizacije. Bili smo bolji i zasluženo pobjedili. Moglo je biti i više, jer smo u zadnjih pet minuta promašili dvije, tri stopostotne prilike, ali i 4:3 je dobar rezultat protiv čvrstog, dobrog Rudara. Mi smo kako kažu plutajuća mina, tako da vjerujem da nas nisu podcijenili nego smo jednostavno bili bolji. Lakše igramo u gostima, jer se domaće ekipe otvore što mi iskoristimo, rekao je trener Halubjana Nenad Sušanj.

VINODOL - LOŠINJ 3:0

Stadion Bahalin. Gledatelja: 200

Sudac: Gabrijel Flegar (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Radetić (4-11m), 2:0 Buljat (20), 3:0 Šmit (90)

Žuti kartoni: Filipović, A. Petrinović, Uremović (Vinodol), Kauzlarić, Babić (Lošinj)

VINODOL: Hodžić, Radetić (65 Šmit), Smolčić (86 Preni), Brusić, A. Petrinović, Uremović, Tomić, Buljat (70 Mataija), Lenac, Lagumdžija (26 Filipović), T. Petrinović (81 Tonković)

LOŠINJ: Popović, Abramov, Jergović, Erceg, Kauzlarić, Fatić, Babić, Gršković, Tomić (52 Faflja), Mrvac (46 Belobrajdić), Udović (46 Valenčić)

Vinodol je više nego ugodno iznenadio svoje vjerne navijače. U ovoj utakmici obje momčadi imale su na tribinama eminentne navijače logističku pomoć – članove uprava klubova koji su istovremeno i ministri u sadašnjem sastavu vlade RH.

Više razloga za radost imao je domaći ministar prometa i veza Oleg Butković, jer su nogometaši Vinodola prikazali više nego dobru prezentaciju nogometa.

Ugodnu za gledanje, koja je okončana više nego uvjerljivom pobjedom.

Sa druge strane ministar turizma Gari Cappelli iz gostujućeg stožera, nazočio je na Bahalinu neuvjerljivom izdanju Lošinja.

Iako je goste u nastavku mimoišla i zločesta božica Fortuna. Dvije vratnice, 4-5 dobrih obrana Hodžića i završni efektni udarac starog lisca Božidara Šmita, koji je označio i kraj utakmice.

Vinodol je nakon pobjede na Viškovu dokazao ponovno svoju snagu  i dominaciju kada igra protiv momčadi koje napadaju i pokušavaju preuzeti igru.

Već u 3. minuti ulaskom u gostujući kazneni prostor oboren je Buljat, a najstrožu kaznu izveo je Radetić. Sam sebe počastio je vodećim pogotkom za svoj rođendan - 1:0.

Drugi pogodak Vinodola uslijedio je nakon efektnog udarca Tonija Petrinovića, koji je Popović lijepo paradom obranio, ali i odbio. Akcija se nastavila novim udarcem koji je pogodio vratnicu, a iz trećeg pokušaja lopta je završila u mreži – 2:0.

I u tom trenutku uslijedio je rijetko viđen prizor. U trenutku dok je lopta ulazila u mrežu na nebu se ukazao paraglajder, koji je poletio sa pozicije iznad Triblja. Gubeći vjetar  i visinu prizemljio je na Bahalin, veselo otpozdravljajući razdraganim navijačima.

Ministar Capelli mogao je samo izjaviti:

– Sjajna spontana promidžba našeg turizma. Prizor za pamćenje!

U 34. minuti Toni Petrinović ponovno dolazi pred gostujućeg vratara, koji dobrim postavljanjem sprečava do odmora još veći rezultatski odmak Vinodola.

Babić je vrlo aktivan do odmora, ali i Hodžić potvrđuje svoju visoku klasu.

I u nastavku najviše posla ima Hodžić. Gostujuća izmjena donijela je podosta svježine u redovima gostiju. Belobrajdić postaje prvi gostujući napadač.

Već u 50. minuti svježi Belobrajdić nakon obrane Hodžića pogađa vratnicu. Isti igrač prijeti i u 62. minuti, a u 74. ponovno se trese domaća vratnica iz više nego izgledne prilike.

U 81. Babić prijeti, ali je Hodžić, na mjestu. U protunapadu opasan je i Filipović kod Vinodola.

Posljednja prilika Lošinja propuštena je u 85. minuti, kada Hodžić i Smolčić spašavaju domaća vrata. Izuzetna reakcija Smolčića, koja mu donosi i počasni naslov igrača utakmice.

U posljednjoj minuti gol Šmita za nogometne sladokusce. Prihvaćenu loptu domaći napadač iz prve sjajnim lob udarcem, koji mu nije uspio pet minuta ranije, smješta u mrežu gostiju - 3:0. (S. Lončarić)

MLADOST - PAZINKA 0:1

Stadion Oliva. Gledatelja: 180

Sudac: Milan Kukuljan (Podkilavac)

Strijelci: 0:1 Matika (72)

Žuti kartoni: Kostešić, Valčić, Subanović (Mladost), Levak, Vale, Batel (Pazinka)

Crveni karton: Damijanić (Pazinka) 93 - drugi žuti karton

MLADOST: Cindrić, Nišević (79 Bagarić), Subanović, Racan, Peršić, Kostešić, Halilović, Kovač (59 Šafradin), Valčić (77 Mofardin), Matejčić, Livović (87 Ivančić)

PAZINKA: Funčić, Batel, Pinčan, Maružin (89 Prenc), Matika, Ivetac, Vale (75 Damijanić), Lepinjica (90+1 Banko), Levak, Rabar, Krajcar (68 Rudela)

Derbi na grbavoj Olivi presudio je samo jedan pogodak, na radost Matike i njegovih nogometaša.

Domaćin nije odigrao utakmicu za pamćenje, ali su teren napustili ogorčeni suđenjem sudačke trojke.

Trenutak odluke dogodio se u 72. minuti kada Ivetac prolazi po desnoj strani, a njegov centaršut na drugoj vratnici u gol sprema Mauro Matika, najbolji igrač susreta.

ROVINJ - ORIJENT 1919 1:4

Stadion Valbruna. Gledatelja: 100

Sudac: Branko Vučinić (Rijeka)

Strijelci: 0:1 Šarković (12), 0:2 Šarković (38), 1:2 Šverko (60), 1:3 Sertić (67), 1:4 Grgurić (81)

Žuti kartoni: B. Gjurchinoski, Baltić (Rovinj), Leskur (Orijent 1919)

ROVINJ: Pavlić, Škiljan, Marinović (46 A. Gjurchinoski), Baltić, Bilić, Kazalac (46 Bernobić), Špiranac (46 B. Gjurchinoski), Tanković, Pamić, Šverko, Hasanbegović

ORIJENT 1919: Nicoletti, Baljak, Hasičić (83 Polegubić), Andrić, Šestan, Barišić, Turkalj, Sablić (80 Grgurić), Klenovšek (72 Mandić), Šarković (65 Sertić), Leskur

Rovinjci su očito odustali od prvenstva, drukčije se ne može objasniti pristup Peruškovih nogometaša u utakmici u kojoj je  Orijent protutnjao Valbrunom.

Počelo je golom Dine Šarkovića, koji je sam poput duha dočekao loptu nakon centaršuta i rutinski poentirao za 0:1.

Nije se dugo čekalo na drugi gol, kada isti igrač poentira sa desetak metara iskosa s lijeve strane.

Tračak lažne nade vratio je Šverko glavom nakon kornera, no, nakon toga Sertić glavom i Grgurić postavljaju konačnih 1:4.

- Odlična utakmica! Obje momčadi teže nadigravanju, tako da je to bilo zanimljivih 90 minuta u fantastičnim uvjetima. Naš odličan rad počeo je stizati na naplatu, dečki su bili odlični od prvog do zadnjeg. Nadamo se nastavku pozitivnog niza, rekao je trener Orijenta 1919 Danilo Butorović.

NAPRIJED - OTOČAC 2:0

Stadion Lonja. Gledatelja: 100

Sudac: Maksimiliano Radetić (Rovinj)

Strijelci: 1:0 Smolčić (15), 2:0 Čop (45+1-11m)

Žuti kartoni: Žarković (Naprijed), Vuković, Orešković (Otočac)

NAPRIJED: Ciani, Čop, Juraga (77 Rubčić), Biasiol, Rukavina, Prpić (64 A. Petrović), Štimac (60 Žarković), Blašković, Lončar (73 e. Petrović), Lukačić, Smolčić (73 Dorčić)

OTOČAC: Božičević, Kostelac (78 J. Smolčić), Draženović, Sladović, Banić, Rudelić (70 Vidmar), Grivičić (85 M. Smolčić), Vuković, Krznarić, Burić, Orešković

Nogometaši Naprijeda nakon dva kola bez troboda, ostvarili su pobjedu nad Otočcem.

- Zadovoljan sam sa tri boda. Kvalitetnija smo i tehničko-taktički bolja momčad od Otočca. Žao mi je da možda nismo zabili još koji pogodak. Čestitam igračima, pobjeda nam je stvarno trebala i sad se možemo mirno pripremati za Crikvenicu, rekao je trener Naprijeda Marin Mikac.

Trener Otočca Tomislav Lopac žalio je za propuštenim prilikama u drugom dijelu.

- Zaslužena pobjeda domaćina. Bili su izrazito dominantni u prvom dijelu, a mi smo propustili svoje prilike u nastavku, kratak je bio Lopac.