MEĐUŽUPANIJSKA NL

Halubjan osvojio jesenski naslov prvaka

Subota, 22. studenog 2014. 15:42 Napisao  Marko Babić

Utakmica 14. kola: Halubjan - Rudar 2:1. Miletić odlučio u 90. iz kaznenog udarca

Međužupanijska liga, 14. kolo

HALUBJAN - RUDAR 2:1

Igralište Brnasi. Gledatelja: 70.

Sudac: Danijel Klarić (Ratulje).

Strijelci: 0:1 Čudić (31'), 1:1 Šanjug (54'), 2:1 Miletić (90'-11m).

Žuti kartoni: Monjac, Szabo, Omerović (Halubjan), Barišić, Jašarević, Kurtić (Rudar).

Crveni karton: Munjas (60', drugi žuti karton zbog prigovora).

HALUBJAN: Raspor, Brnčić, Omerović, Miletić, Pinjuh, Kinkela, Kučinić, Alilović, Szabo (od 35' Begić), Šanjug, Monjac (od 46' Turčinović).

RUDAR: Vozila, Munjas, Čudić, Ruba, Barišić, Bojkić, Škopac, Alić (od 52' Dobrić), Radočaj (od 66' Sertić), Kurtić, Jašarević (od 62' Stepčić).

Nogometaši Halubjana jesenski su prvaci Međužupanijske lige! Igrala se sudačka nadoknada, Marko Miletić primio je loptu u kaznenom prostoru i pokušao proći Kurtića koji je krenuo u duel. Nogometaš Halubjana je pao nakon kontakta, a Klarić pokazao na bijelu točku. Gosti su protestirali, ali nije pomoglo. Miletić je uzeo loptu i poentirao s bijele točke - 2:1 za potvrdu jesenskog naslova.  Bio je to vrhunac susreta koji je imao i treće poluvrijeme u kojem su igrači Rudara izrevoltirani odlukama sudačke trojke na putu do svlačionice sasuli bujicu uvreda, a cijela situacija bila je na granici fizičkog obračuna.

Viškovljani su u međuvremenu nakon utakmice otvorili teško zasluženi šampanjac u kojoj su u posljednjih pola sata imali igrača više. Naime, nakon lošeg prvog poluvremena i rezultatskog zaostatka, Halubjan je napokon probio gostujuću obranu u 56. minuti. Brnčić je ubacio loptu, a Šanjug udarcem glavom pogodio za 1:1. Domaćinu je laknulo u tom trenutku. U 60. minuti Munjas je zaradio žuti karton tražeći aut za svoju ekipu, a nakon što je nastavio s prigovorima Klarić ga je poslao na hlađenje. Halubjan je krenuo pritiskati, Vozila je obranio pokušaj Šanjuga u 83. minuti i do sudačke nadoknade je izgledalo da domaćin neće stići do toliko željene pobjede.

Inače, Halubjan je dobro otvorio utakmicu, malo je nedostajalo da pokušaj Pinjuha u 4. minuti završi u mreži. Domaćin je nastavio s pritiskom, ali silni ubačaji i pokušaji nisu realizirali izglednom prilikom. Rudar je izdržao početni pritisak i u nekoliko navrata stigao pred vrata Halubjana, ali također bez prilike. Sve do 31. minute. Domaća obrana nije dobro otklonila jednu opasnost, Raspor nije uspio izbiti, te je završio na travnjaku. Klarić je ostao nijem, a Čudić je glavom pospremio loptu u praznu mrežu - 0:1. Bio je to dodatan udarac za domaće nogometaše koji su ionako muku mučili u nastojanju da zabiju gol. O jalovoj igri svjedoči i činjenica da je trener Andrej Živković već u 35. minuti umjesto napadača Szabe uveo Begića.