MEĐUŽUPANIJSKA LIGA

Halubjan pobijedio Opatiju eurogolom Miletića

Subota, 29. studenog 2014. 15:23 Napisao  Marko Babić

Opatija - Halubjan 0:1. Marko Miletić u 62. minuti izveo je slobodan udarac, a lopta je odsjela u rašljama

Međužupanijska liga, 15. kolo

OPATIJA - HALUBJAN 0:1

Stadion Opatije. Gledatelja: 150.

Sudac: Zoran Vasiljević (Fažana).

Strijelac: 0:1 Miletić (62').

Žuti kartoni: Jug, Mance, Rudan (Opatija), Kinkela, Pinjuh (Halubjan).

OPATIJA: Milenković, Hasičić (od 67' Krnjatić), Krešić, Šuker, Mance, T. Rudan, Rukavina, Vrdoljak (od 46' Jug), Dadić, Erceg, Radan (od 46' J. Rudan).

HALUBJAN: D. Bedenik, Brnčić, Omerović, Miletić, Pinjuh, Kinkela, Kučinić, Alilović (od 79' Szabo), Josipović (od 67' Begić), Šanjug (od 83' Štemberger), Štimac.

Nogometaši Halubjana pobijedili su na gostovanju Opatiju u derbiju 15. kola Četvrte HNL - zapad! Viškovljani su prošli vikend proslavili jesenski naslov kojega su u Opatiji potvrdili s nova tri boda i odličnim izdanjem na teškom terenu. Pobjeda je tim važnija kada se uzme u obzir da su Rudar i Krk remizirali što znači da će Viškovljani na zimsku pauzu sa šest bodova prednosti.

Ključni trenutak dogodio se u 62. minuti. Halubjan je izborio slobodan udarac na dvadeset i pet metara. Opatija je postavila samo dva igrača u živi zid. Marko Miletić uzeo je lagani zalet, potegnuo i lopta je odsjela u rašljama - 0:1!

Opatija je krenula po izjednačenje, a pokušaji u završnici sveli su se na duge lopte. U 64. minuti Šuker je probio po desnoj strani, ubacio prizemnu loptu koju na drugoj stativi nije stigao Josip Rudan. Prošlo je šezdeset sekundi, Rukavina je pronašao Šukera čiji je pokušaj sa sredine kaznenog prostora obranio Bedenik. Lopta je došla do Rukavine koji je potegnuo iz uskog kuta i pogodio vratnicu.

Najizgledniju priliku u završnici domaćin je imao u 86. minuti. Toni Rudan smirio je jedan ubačaj i odlično potegnuo s 15 metara, ali Bedenik je sjajno reagirao i izbio loptu u korner.

Prvo poluvrijeme ponudilo je puno želje i trke s obje strane, ali osim puno ubačaja svaka momčad imala je jednu priliku.  U 19. minuti Šanjug je primio jednu visoku loptu na 18 metara i odlično proigrao Josipovića koji je ostao sam na osam metara. Napadač Halubjana odlučio je potegnuti iz prve, ali nije dobro zahvatio  loptu i vratar Milenković zaustavio je pokušaj.

Na drugoj strani u 23. minuti Opatija je stvorila višak. Rukavina je pokušao proigrati Radana koji je ostao sam na 16 metara. Ipak, dodavanje je nakratko omeo branič Halubjana, dovoljno da pokušaj Radana završi u bloku.

Igra je živnula u drugom dijelu. U 51. minuti Toni Rudan odigrao je povratnu loptu koja je stigla do Josipa Rudana na rub kaznenog prostora, ali pokušaj je otišao preko grede. Minutu kasnije dobro je loptu stisnuo Dragan Šanjug, ali je išla po sredini vratiju.

Miletić je u 54. minuti povukao napad i pokušao lob s dvadesetak metara, a lopta je završila malo iznad vratnice. Nije ni domaćin ostao dužan, Toni Rudan je u 60. minuti izveo korner, Mance dobro pucao, ali je Brnčić očistio loptu s crte.