Petak, 09. listopada 2015. 19:10 Napisao  I. V.

Utakmica 8. kola: Grobničan - Jadran-Poreč 1:1

Strijelci: 0:1 Videkić (7), 1:1 Pretnjača (45+2)

Žuti kartoni: Miculinić, Babić, Pilčić, Žarković (Grobničan), Tomić, Dujanić (Jadran-Poreč)

Crveni kartoni: Tomić (49, drugi žuti), Pelizzar (78, prekršaj), Škarica (90+1, nesportsko ponašanje)

GROBNIČAN: Herman 6, Jovanović 6, Kurilić 6, Miculinić 6,5, Vukelić 6, Žeželj 6 (74 Žarković -), Škarica 5, Babić 6, Conjar 5,5 (59 Lončar 5,5), Pretnjača 6,5 (81 Golić -), Pilčić 6

JADRAN-POREČ: Petrušić 7, Sumić 6, Pelizzar 5, Ilić 6,5, Banić 6,5, Videkić 6 (46 Tikas 6,5), Tomić 5, Ereiz 7, Šoškić 6, Kepčija 5,5 (87 Užila -), Dujanić 6 (74 Šendula)

Momčad Jadrana prekinula je niz pobjeda, ali je u derbiju 8. kola uspjela ostati neporažena iako je utakmicu završila s dvojicom igrača manje. Pjesma iz svlačionice gostiju nakon utakmice ukazuje da je lideru bod s Mavrinaca velik kao Učka!

Imali su razloga Porečani slaviti bod! Ni igrač više praktično cijelo drugo poluvrijeme, ni dvojica igrača više u zadnjih petnaestak minuta, nisu momčadi Grobničana bili dovoljni da zatresu mrežu gostiju.

Prvo je poluvrijeme bilo puno sadržanije. Jadran je brzo došao u vodstvo, na početku utakmice gosti su dominirali autoritetom znanja i sampouzdanja. Već u 2. minuti Videkić nije glavom dobro zahvatio loptu kada je ostao sam ispred Hermana, što je bila najava pogotka.

U 7. minuti Banić je prošao lijevom stranom, ubacio na peterac gdje je Videkić u trku loptu zakucao u mrežu pokraj ukopane obrane domaćina - 0:1. U tim trenucima domaći igrači iskazivali su previše respekta da bi uspostavili ravnotežu.

U 11. minuti Prtenjača je usputio snažni udarac s 20 metara, vratar Petrušić odbio je loptu u noge Conjaru, koji je propustio realizirati najbolju domaću priliku na utakmici. Nije dobro zahvatio loptu, koja je odletjela preko vratiju.

Negdje od toga trenutka momčad Grobničana počela se polako dizati u ritmu i agresivnosti, inače fizički dominatni igrači Jadrana počeli su gubiti duele, pa se težište igre polako prebacio na polovicu gostiju.

Babić (16) i Kustić (16) bili su u obećavajućim prilikama prije nego što je malo splasnuo pritisak domaćina. Nakon pola sata Jadran je ponovo organizirano stigao u kazneni prostor Grobničana, u 30. minuti Šoškić je ostao na čistini zdesna, snažno upućeni loptu Herman je odbio.

U 32. minuti Videkić nije dobro zahvatio odbijenu loptu čime su gosti iscrpili svoju kvotu (polu)prilika. Težište igre opet se prebacilo na drugu stranu.

U 41. minuti Conjar je uspio stvoriti višak u igri jedan na jedan, probio se desnom stranom, odigrao povratno za Pretnjaču, koji je pao pod sumnjivim okolnostima.

Lopta je stigla do Pilčića kojemu je Petrušić uspio pravodobno odnijeti loptu uklizavanjem nakon čega su obojica ostala ležati neko vrijeme. Zbog toga  je sudac produžio prvo poluvrijeme za dvije minute, taman je toliko vremena trebalo domaćinu da poravna rezultat.

U 47. minuti Miculinić je ubacio iz prekida točno na Prtenjaču, koji tehnički perfektnim udarcem glavom loptu šalje u daljnji kut - 1:1. Neuhvatljivo za Petrušića!

Drugi dio počeo je neopreznim Tomićevim prekršajem zbog kojega je dobio drugi  žuti karton. Igrač manje prisilio je Jadran da  podigne razinu koncentracije i da zatvori prilaze Petrušiću.

Triput je gostujuća obrana pogriješila. Prvi put u 56. minuti, kada Pretnjača nije iskoristio najbolju i praktično jedinu izrađenu priliku u drugom dijelu. Po njegovu udarcu s ruba kaznenog prostora lopta je uletjela u rukohvat vratara Petrušića.

U 69. minuti nakon ubačaja iz prekida Pilčić je u letu osvanuo sam ispred Petrušića, glavom skrenuo loptu koju je dva metara udaljeni vratar Jadrana refleksno odbio i zaslužio epitet igrača utakmice.

Treći put je obrana Jadrana pogriješila u 78. minuti, kada je Pelizzar prekšajem zaustavio Pilčića i dobio crveni karton zbog toga, jer je napadač Grobničana bio u prilici sam otrčati prema Petrušiću.

U preostalih dvadesetak minuta domaća momčad s dvojicom igrača više ni jednom nije uspjela stvoriti višak, pa Grobničani objektivno nemaju za čime žaliti. Paradoksalno, bolje i opasnije izgledali su kada je Jadran bio kompletan.

U 91. minuti Škarica je odjednom izgubio živce. Iz igre je izašao nekoliko minuta ranije zbog vrijeđanja koje je trajalo predugo da mu sudac ne bi pokazao crveni karton.