MEĐUŽUPANIJSKA NL

Grobničan uvjerljiv protiv Crikvenice

Subota, 27. veljače 2016. 17:35 Napisao/la  SC

Rezultati: Halubjan - Naprijed 1:1, Grobničan - Crikvenica 4:1, Buje - Lokomotiva 1:1, Vinodol - Rovinj 1:0

Međužupanijska liga NS Rijeka - 16. kolo

HALUBJAN - NAPRIJED 1:1

Igralište Brnasi. Gledatelja 100

Sudac: Vedran Jelenčić (Kastav)

Strijelci: 0:1 Blašković (28) 1:1 Štimac (69)

Žuti kartoni: Miletić, Šanjug, Kinkela (Halubjan), Rukavina (Naprijed)

HALUBJAN: Geler, Bedenik, Samardžija, Miletić, Pinjuh, Kinkela, Kovčalija, Bilobrk, Šanjug (79 Štanfel), Radan (59 Miočić), Štimac

NAPRIJED: Ciani, Merle, Ende, Kružić, Rukavina, Savić (78 A. Petrović), Lončar (56 Rubčić), Čop, E. Petrović, Tomić, Blašković (72 Dorčić)

Remizirali su Halubjan i Naprijed u utakmici u kojoj je svakom suparniku pripalo po jedno poluvrijeme. Gosti vode pogotkom Blaškovića u 28. minuti, domaći pak postavljaju na konačan rezultat zgodiotkom Štimca u 69. minuti.

- Igrala se 'viktorija' kroz cijelo drugo poluvrijeme na gol Naprijeda. Mi smo promašili pet-šest stopostotnih šansi, šteta je što nismo uspjeli pobijediti. Gosti su se grčevito branili, a u prvom poluvremenu bili su za taj jedan gol bolji od nas, komentirao je trener Halubjana Nenad Sušanj.

- Nama je pripalo prvo poluvrijeme u kojem smo mirnom igrom kroz posjed dominirali i bili nadmoćni. U drugo poluvrijeme ušlo se potpuno obratno, mi smo jednostavno odustali od igre pa na kraju moramo biti zadovoljni tim jednim bodom. Ova je utakmica, posebno njeno drugo poluvrijeme lekcija za nas, kaže Marin Mikac, trener Naprijeda.

GROBNIČAN - CRIKVENICA 4:1

Igralište Mavrinci. Gledatelja 150

Sudac: Kristijan Radovan (Rovinjsko Selo)

Strijelci: 1:0 Pilčić (3) 2:0 Pilčić (8). 3:0 Linić (50), 3:1 Butorac (64), 4:1 Poropat (88)

Žuti kartoni: Linić (Grobničan), Mazzarolli (Crikvenica)

GROBNIČAN: Herman, Jovanović, Jukić, Miculinić, Poropat, Pilčić, Conjar, Miškulin (61 Vukelić), Kurilić, Sobotinčić (80 Juničić), Linić (74 Čufta)

CRIKVENICA: Srok, Mazzarolli, Krajina (46 Gašparović), Vukelić, Murica, Smojver, Raičković (46 Vrbos), Butorac, Njegovan, Lekaj (85 Fazlji), Buršić

Grobničani su na vrlo uvjerljiv način krenuli u drugi dio sezone. Gosti iz Crikvenice uspjeli su zabiti samo počasni pogodak, dok je domaća momčad već u početnoj fazi utakmice stekla visoku prednost golovima najboljeg topnika Dražena Pilčića. Do kraja utakmice u strijelce su se upisali povratnik Siniša Linić, odnosno Fulvio Poropat.

- Dobro smo otvorili utakmicu, dogodilo se ono što smo priželjkivali, a to je bilo da zabijemo rani pogodak. Pribojavali smo se ove utakmice jer dugo nismo bili na travnatom terenu, ali reagirali smo zaista jako dobro i zadovoljan sam izvedbom svojih momaka. Angažman nam je bio na vrhunskoj razini, ne bih želio nikoga izdvajati, mislim da su svi dali svoj doprinos. Veseli nas pogodak Linića, sada moramo nastaviti dalje s radom, rekao je Dušan Gruevski, trener Grobničana nakon utakmice.

NEHAJ - FUNTANA 1:1

Igralište Pod Nehajem. Gledatelja 100

Sudac: Danijel Klarić (Ratulje)

Strijelci: 0:1 Lajtman (22) 1:1 Lopac (57)

Žuti kartoni: Špalj, P. Prpić, Babić (Nehaj), Pinčan, Radenović, Popović (Funtana)

Crveni karton: Pečanić (27 - namjerni prekršaj)

NEHAJ: Baričević, P. Prpić, Massarini, L. Vukelić, Špalj, J. Prpić (46 Peričić), Pejanović, Lopac, Pečanić, Biondić (46 Babić), I. Vukelić

FUNTANA: Lisjak, Radenović, Buršić, Pinčan, Gjurchinoski, Matika, Vuković, Popović, Sardelin (62 Ćamili, 90 Smoljan), Legović, Lajtman (85 Šegon)

Uzbudljiv susret Nehaja i Funtane. Na kraju miroljubljivi remi, a za trobodom moraju žaliti gosti koji su nakon isključenja najboljeg domaćeg igrača imali 60 minuta za to kapitalizirati, no na njihovu žalost nisu uspjeli.

U 23. minuti je tragičar utakmice Vedran Pečanić izborio i promašio jedanaesterac, točnije obranio mu ga je Robert Lisjak, a četiri minute kasnije je udario Radenovića na tlu što je značilo crveni karton za senjskog napadača.

Minutu prije jedanaesterca trener-igrač gostiju Ivan Lajtman dovodi svoje suigrače u vodstvo, ali isto je poništeno u 57. minuti kada jak udarac Lopca sa 25 metara završava u rašljama za 1:1.

BUJE - LOKOMOTIVA 1:1

Gradski stadion. Gledatelja 100

Sudac: Zoran Mijatović (Pula)

Strijelci: 0:1 Smolić-Ročak (62) 1:1 Čović (87-11m)

Žuti kartoni: Fabijančić, Jerkan (Buje), Leskur, Šestan, Jovanović, Šolaja (Lokomotiva)

BUJE: Košćuk, Uran, Horvat, Fabijančić, Peculić (74 Jerkan), Krizmanić, Čović, Bojić, Premužić, Bašić (64 Risonjić), Franković

LOKOMOTIVA: Stipanov, Brkljača, Leskur, Smolić-Ročak, Fumić, Šolaja, Šestan, Alinčić, Pašuld (84 Čubelić), Dragović (72 Jovanović), Kuši (66 Smiolčić)

Nogometaši Lokomotive osvojili su bod na gostovanju u Bujama odigravši 1:1.

U prvom dijelu nije bilo previše zanimljivosti, tek dvije solidne situacije Dragovića koji nije najbolje reagirao u istima. Početak drugog dijela pripao je Bujama koje su preko Urana, Bojića i Premužića propustili šanse za vodstvo.

A onda, u jeku domaćih napada, Smolić Ročak s gotovo 30 metara trese mrežu Buja i dovodi goste u vodstvo. Nakon nove dominacije Buje izjednačuju u 87. minuti kada Mijatović dosuđuje jedanaesterac, a Čović pogađa šesti osvojeni bod Buja.

VINODOL - ROVINJ 1:0

Igralište Bahalin. Gledatelja 200

Sudac: Milan Kukuljan (Podkilavac)

Strijelac: 1:0 Tomić (72-11m)

Žuti kartoni: Šmit, A. Petrinović (Vinodol), Belli, Sošić (Rovinj)

VINODOL: Torbarina, Smolčić, Lenac, Uremović, A. Petrinović, Filipović, Šmit (89 Vidović), Tomić, Mataija, Buljat (69 Perušić), T. Petrinović (78 Lagumdžija)

ROVINJ: Peruško, Cvijetić, Sošić, Maružin, Matošević (67 Ćosić), Belli, Tanković, Pamić, Marinović (86 Perković), Špiranac, Funčić

Vrlo dobro i poletno, s obzirom na teren i ranu fazu prvenstva, odigrali su svoju utakmicu domaći nogometaši i kanarinci iz Rovinja. Obje momčadi krenule su sa visoko podgnutim zadnjim linijama, sa po četiri igrača u zadnjoj liniji. U takvoj igri bolje su se snašli domaći nogometaši, prije svega zbog okretnog Šmita i igrača sredine terena koji su se pridodavali u ofenzivnim akcijama.

U 12. slobodan udarac izvodi trener- kapetan - igrač Marijan Tomić, dok je na klupi domaćih sjedio Ivica Jerčinović, trener sa svim ispravnim licencama.

U 14. I 16. minuti gosti dolaze u dvije izgledne prilike, koje prolaze pokraj gola,. U oba navrata na sceni je najbolji igrač ove utakmice, Adrian Pamić. Odlučan u oduzimanju lopti, odličan u asistencijama, opasan u napadu...

Još jednom snagu svojega udarca testira Marijan Tomić u 40. minuti, ali je udaljenost i za njegov snažan udarac ipak prevelika. U istoj minuti svepristuni Pamić u dva navrata ugrožava Torbarinu, ali domaći vratar je siguran.

Vinodol kreće i u nastavku odlučno sa slobodnim udarcem Tomića, nakon prekršaja nad Tonijem Petrinovićem, ali mladi i mali vratar gostiju Filip Peruško vrlo je siguran.

Gosti nemaju sreće u 62. kada udarac Špiranca pada na vratnicu. Dvije minute kasnije, u vrlo izglednoj prilici je Pamić, ali njegov udarac prolazi pokraj gola, kada je već iz obranbene rekacije ispao i Torbarina.
Utakmicu odlučuje kazneni udarac koji je nastao nakon prekršaja pred golom Rovinja. Realizator je sigurni Marijan Tomić - 1:0.

Vinodol je novom pobjedom dohvatio drugo mjesto na ljestvici, demantirajući naznake i prognoze, da će s obzirom na odlazak Rubčića i trenera Butorca, igrajući sa izrazitom domicilnim (osim Torbarine) i mladim sastavom biti slabiji nego ove jeseni.

Činjenica da je pobjeda ostvarena i uz podosta sreće, jer su gosti u 82. minuti nakon udara Bellia, još jednom pogodili vratnicu. Za svoj trud i beskompromisnu borbu za svakom loptom pljeskom su pozdravljeni akteri ovje momčadi, a gostima ostaje žal za propuštenim prilikama. (Stjepan Lončarić)

JADRAN - OTOČAC 3:2

Igralište Veli Jože. Gledatelja 100

Sudac: Goran Krneta (Umag)

Strijelci: 0:1 Burić (3) 1:1 Kepčija (11-11m), 2:1 Videkić (68) 3:1 Kepčija (80) 3:2 Tomac (82)

Žuti kartoni: Ilić, Belušić (Jadran), Bunjevčević, Radončić, Golić, Tomac (Otočac)

JADRAN: Bugarin, Belušić, Ilić, Pelizzar, Užila (63 Banko), Tomić, Kepčija, Šendula (74 Šoškić), Temaj (63 Ereiz), Sumić, Videkić

OTOČAC: Božičević, F. Kostelac, Radončić (46 Golić), Banić, Tomac, Čurčić (58 Smolčić), Krznarić, A. Kostelac (83 Bogdanić), Burić, Benčić, Bunjevčević

Ostao je Jadran na vrhu, iako je Otočac pružio iznenađujuće jak otpor. Na kraju ipak zasluženo slavlje porečkih nogometaša.

Zabrinulo se stotinjak gledatelja na Velom Joži kada je Burić pogodio za 0:1 u trećoj minuti, ali već u 11. Kepčija iz jedanaesterca vraća stvari na početak.

Sjajni Videkićev pogodak sa dvadesetak metara u 68. minuti i još jedan Kepčije bili su dovoljni za uvjerljivo slavlje koje je umanjeno pogotkom Tomca u 82. minuti susreta.

RUDAR - MLADOST 2:2

Gradski stadion. Gledatelja 100.

Sudac: Tomislav Frlan (Podhum)

Strijelci: 1:0 Macan (2) 2:0 Juričić (43) 2:1 Stojanović (74) 2:2 Kostešić (80)

Žuti kartoni: Matulja, Macan (Rudar), Valčić, Livović (Mladost)

RUDAR: Vozila, Načinović, Jajčević, Škopac, Čudić (71 Ivanović), Macan, Juričić, Maksenčuk, Mehić, Bilić, Matulja

MLADOST: Cindrić, Deak, Ilić (86 Bobić), Bagarić, Halilović (59 Kostešić), Vijatović, Racan, Valčić, Đerđaj, Stojanović (90 Bagarić), Livović

Rudar je poveo već u drugoj minuti kada Ivan Macan koristi jedan nesporazum gostujuće obrane i pogađa za 1:0. Po teškom terenu nije bilo mnogo prigoda, ali greške su bile česta pojava.

Jednu gostujuću u 43. minuti koristi domaći kapetan Igor Juričić koji pogađa za 2:0 i mir u labinskoj svlačionici na predahu. No, izgleda da su se prerano smirili, jer u nastavku Fažanci stižu vodstvo.

No, teško bi bili dostigli išta da je udarac Matulje sa 13 metara u 61. minuti otišao u gol Mladosti. Mladost smanjuje 74. minuti kada Stojanović „posprema“ jedan odbijanac, a šest minuta kasnije u listu strijelaca upisuje se i oporavljeni Mark Kostešić za 2:2. Do kraja su Fažanci mogli do troboda, ali je udarac strijelca drugog fažanskog pogotka sjajno nogom obranio Vozila.