Subota, 07. studenog 2015. 16:56 Napisala  Valentina Prokić

Utakmica 12. kola: Halubjan - Grobničan 0:4

Međužupanijska liga NS Rijeka - 12. kolo

HALUBJAN - GROBNIČAN 0:4

Igralište Brnasi. Gledatelja: 100.

Sudac: Bojan Sobol (Hreljin)

Strijelci: 0:1 Miculinić (31), 0:2 Prtenjača (68), 0:3 Pilčić (80), 0:4 Miculinić (88)

Žuti kartoni: Brnčić, Bedenik (Halubjan), Juničić, Kurilić, Poropat (Grobničan)

HALUBJAN: Bedenik, Brnčić (53 Gatara), Šipura, Miletić, Samardžija, Kinkela, Štimac (83 Miočić), Kovčalija, Josipović (65 Štanfel), Šanjug, Radan

GROBNIČAN: Herman, Jovanović, Jukić, Vukelić (74 Lončar), Miculinić, Prtenjača, Pilčić, Babić, Juničić (63 Poropat), Kurilić (46 Miškulin), Škarica

Nogometaši Grobničana na Brnase su stigli sa velikom željom za pobjedom što su i ostvarili. U prošlom kolu Grobničan je poražen od Orijenta što je jedini poraz koji je momčad sa Mavrinaca doživjela od početka prvenstva.

S druge strane domaći Halubjan ove je sezone samo dvije utakmice pobijedio na domaćem terenu i derbi s Grobničanom bio je prilika za popravak negativnog skora, ali i pomak na ljestvici. No, bez obzira što su domaći nogometaši u pojedinim dijelovima utakmice imali loptu više u nogama, Grobničan je bio puno konkretniji u prilikama i u realizaciji.

Obje momčadi su od prve minute igrale čvrsto. Borba se vodila za svaki komadić terena. Prvu opasniju priliku na susretu stvorili su gosti u 11. minuti, ali udarac Juničića u korner je odbio domaći vratar Bedenik. Halubjan je pokušavao domoći se gostujućeg kaznenog prostora, ali konkretnije prilike su izostale. U 31. minuti

Grobničan je poveo zahvaljujući nepažnji domaće obrane koja je ostavila Marka Miculinića samoga. Miculinić je pucao s desne strane, lopta se odbila od poda i otišla u suprotan kut Bedenikove mreže. Bedenik je bio uspješniji četiri minute kasnije kada je udarac Škarice odbio. U 36. minuti Halubjan je mogao do izjednačenja. Josipović se našao jedan na jedan sa vratarom Hermanom, ali previše je čekao za udarac te je Herman uspio blokirati.

Nastavak su otvorili domaći pokušajem Kovčalije, ali Herman je nesavladiv. U 58. minuti Gatara je pokušao iz daljine, ali štu je bio preslab. Unatoč jalovom pritisku domaćih, gosti su povećali vodstvo u 68. minuti kada je Prtenjača izmakao pažnji domaćih branića i matirao Bedenika.

Lončar je u 79. sa 18 metara pogodio stativu, ali minutu kasnije treći gol za Grobničan postigao je Pilčić koji se oslobodio svojih čuvara i iz blizine zatresao domaću mrežu. Novu priliku gosti su imali u 84. minuti Poropat je ubacio s desne strane, ali je Bedenik bio brži na lopti ispred natrčalog Pilčića.

Konačan rezultat postavio je Marko Miculinić u 88. minuti. Nakon što je prekršaj napravljen na Pilčiću na rubu šesnaesterca, slobodan udarac izveo je Miculinić i pogodio Bedenikov kut.