MŽNL NS RIJEKA

Prva pobjeda Grobničana, tri gola Pilčića

Subota, 17. rujna 2016. 19:05 Napisao/la  SC

Utakmica 4. kola: Grobničan - Mladost 5:2. Pilčić postigao tri pogotka i promašio kazneni udarac, Sharbini i Prtenjača strijelci

MŽNL NS Rijeka - 4. kolo

GROBNIČAN - MLADOST (F) 5:2

Stadion Mavrinci. Gledatelja: 200

Sudac: Kristijan Radovan (Rovinjsko Selo)

Strijelci: 1:0 Sharbini (22), 2:0 Pilčić (40), 2:1 Halilović (41), 3:1 Pilčić (77), 4:1 Pilčić (78), 5:1 Prtenjača (90+2), 52 Kovač (90+3)

Žuti kartoni: Valčić, Škaro, Halilović (Mladost F)

GROBNIČAN: Herman, Čaval, Golić (80 Jovanović), Vukelić, Miculinić, Sharbini, Pilčić, Avgustinović, Fućak (86 Matković), Prtenjača, Furijan (84 Iskra).

MLADOST (F): Stamenković, Nišević, Racan (53 Markić), Subanović (46 Škaro), Halilović, Kovač, Mofardin (46 Bradarić), Valčić, Matejčić, Kostešić (86 Tretinjak), Vidović.

Nogometaši Grobničana dočekali su prvu pobjedu ove sezone! U 3. kolu iskusna grobnička momčad uvjerljivo je pobijedila mladu momčad iz Fažane rezultatom 5:2 u utakmici koja je obilovala uzbuđenjima i prilikama.

Nakon tri uzastopna poraza manje je važno da Grobničan nije u igri uspostavio protok lopte kao što se očekuje od tako vrsnih igrača, važnije je da napadači Grobničana opet zabijaju pogotke.

Posebno je bio raspoložen trostruki strijelac Dražen Pilčić iako nije iskoristio kazneni udarac.

U 23. minuti Fućak je obavio glavinu posla, prošavši kroz sredinu prije nego što je pravodobno odigrao za Sharbinija, koji prvi trese mrežu gostiju - 1:0.

Goste je dugo vremena u utakmici držao aktivni rezultat, a u 35. minuti Halilović je propustio priliku poravnati. Napadač Mladosti izašao je pred Hermana, koji je obranio udarac. Kazna je brzo stigla!

U 40. minuti Pilčić je atraktivnim pogotkom povećao vodstvo, "škarice" zaslužuju najvišu ocjenu za tehničku izvedbu - 2:0.

Gosti su krenuli s centra i odmah smanjili rezultat. Halilović je prošao lijevom stranom pokraj Avgustinovića i pogodio mrežu pokraj Hermana - 2:1.

U 47. minuti Kovač je prošao lijevom stranom, opet je ispred Hermana izašao jedan gostujući napadač... Opet je Herman spriječio pogodak.

U 55. minuti Pilčićev udarac obranio je Stamenković, prva sljedeća prilika bila je još bolja.

Miculinić je snažnim udarcem s distance natjerao vratara Stamenkovića da odbije loptu do Sharbinija, koji je zaustavljen prekršajem za najstrožu kaznu. Pilčić je udarcem s bijele točke pogodio vratnicu.

Pilčić više nije pogriješio! U 77. minuti Furijan je ubacio, Piličić udarcem glavom sa 6 metara pogodio mrežu - 3:1.

Minutu kasnije Fućak je ubacio, Pilčić je opet udarcem glavom pogodio što je želio - 4:1.

U 80. minuti Sharbini je s 15 metara pogodio vratnicu čime je završila serija prilika u 90 minuta utakmice.

U sudačkoj nadoknadi mreža se još dvaput zatresla. U 92. minuti Pilčić je proigrao Pretnjaču, koji je povećao vodstvo na 5:1.

Poraz je ublažio Kovač, pogotkom u 93. minuti.