MEĐUŽUPANIJSKA LIGA NS RIJEKA

Grobničan nadigrao Nehaj na Mavrincima

Petak, 13. studenog 2015. 16:39 Napisao/la  SC

Utakmica 13. kola: Grobničan - Nehaj 1:0. U 16. minuti Babić postigao pogodak vrijedan tri boda.

Međužupanijska liga NS Rijeka - 13. kolo

GROBNIČAN - NEHAJ 1:0

Igralište na Mavrincima. Gledatelja 200

Sudac: Gabrijel Flegar (Rijeka)

Strijelac: 1:0 Babić (16)

Žuti kartoni: Babić (Grobničan), Baričević, P. Prpić, Tomljanović, Pećanić (Nehaj)

GROBNIČAN: Herman, Vukelić, Jukić, Jovanović, Miculinić, Lončar (70 Conjar), Žeželj, Škarica (89 Žarković), Babić (46 Miškulin), Pretnjača, Pilčić

NEHAJ: Baričević, P. Prpić, Vukelić, Tomljanović, Bilen, J. Prpić, Peričić, Lopac, Babić (74 Massarini), Vukelić, Pećanić

Nogometaši Grobničana ostvarili su pobjedu (1:0)) protiv Nehaja u utakmici odigranoj dan ranije zbog svadbe domaćeg igrača Marka Miculinića, jednog od najboljih igrača utakmice.

Upravo je Miculinić u 16. minuti ubacio, a Babić iz blizine udarcem glavom zetresao mrežu iza leđa vratara Baričevića, najboljega igrača gostiju - 1:0.

Relativno rani pogoodak rasteretio je domaću momčad, koja je tijekom utakmice stvorila nekoliko izglednih prilika, ali se rezultat nije promijenio velikom zaslugom vrlo dobrog vratara Baričevića.

Gosti iz Senja doputovali su na Mavrince sa samo dvojicom pričuvnih igrača (Massarini, M. Prpić), u prvom dijelu prisiljeno su se branili i dugim loptama pokušavali aktivirati osamljenog napadače Pećanića.

Jedinu priliku propustili su realizirati u 32. minuti, nakon pogrešnog Hermanova ispucavanja Pećanić nije bio precizan s 18 metara.

Grobničan je u prvom dijelu bio izrazito nadmoćan, već u 12. minuti Vukelić je bio u prilici zatresti mrežu glavom nakon Miculinićeva ubačaja.

U 28. minuti Pilčić je propustio prvu od svoje četiri prilike: opet je Miculinić ubacio, a Piličić s pet metara promašio cilj udarcem glavom.

U 40. minuti Škarica je s 20 metara obećavajuće udario loptu koju je Baričević uspio dohvatiti. Minutu kasnije Lončar je ubacio, Pilčić loptu skrenuo glavom, Baričević je sjajnim refleksom loptu skrenuo na gol-crti.

U 43. minuti ponovo Pilčić nije bio precizan na Miculinćev ubačaj.

U drugom dijelu gosti su krenuli nešto odlučnije i otvorenije, pa je odmah do izražaja došao Pećanić. U 52. minuti Jukić je s gol-crte izbacio loptu koju je u mrežu poslao Pećanić.

Opet je napadač Nehaja zaprijetio u 54. minuti, udarac nije bio precizan.

Zadnjih pola sata ponovo je pripalo domaćoj momčadi, u 65. minuti Žeželj je s 19 metara uputio loptu koju je Baričević uspio skrenuti.

U 67. minuti Pilčić ponovo nije bio precizan, ovog puta napadač Grobničana s 3 metra nije nogom pogodio mrežu nakon Prtenjačina ubačaja.

U 75. minuti domaći su zadnji puta mogli povećati vodstvo, Conjar sa 16 metara nije pogodio što je htio.