Subota, 19. studenog 2016. 18:15 Napisao/la  Igor Vranić

Utakmica 13. kola: Grobničan - Lošinj 2:2

Strijelci: 1:0 Fućak (17), 1:1 Babić (18), 2:1 Conjar (58), 2:2 Jerneić (78)

Žuti kartoni: Prtenjača, Miculinić (Grobničan), Jergović, Mrvac (Lošinj

GROBNIČAN: Herman 6,5, Golić 6, Jukić 6,   Vukelić 6, Miculinić 6, Furijan 6, Poropat 6, Sharbini 6,5, Conjar 6,5, Fućak 7, Prtenjača 6

LOŠINJ: Busanić 6,5, Abramov 6,  Erceg 6,5, Jergović  6 (od 61 Udović), Valenčić 6, Gršković 6, Marić 6, Fatić 6, Mrvac 6 (od 55 Kauzlarić 6,5), Babić 6,5, Jerneić  6,5

Grobničan i Lošinj u derbiju kola podijelili su bodove u zanimljivoj i sadržajoj utakmici s četiri pogotka.

Igrači obiju momčad zaslužuju pohvale za tehničku izvedbu po raskvašenom terenu zbog kojega su najviše ostali uskraćeni gledatelji.

S obzirom na kvalitetu igre po iznimno teškom terenu, pojedinačna kvaliteta u objema momčadima gledateljima bi sigurno priuštila puno više zadovoljstva u iole normalnijim uvjetima za igru.

Potezima su prednjačili raspoloženi Fućak i Sharbini na jednoj, Babić i Jerneić na drugoj strani.

Budući da obojica trenera nisu kalkulirali, igralo se za pogodak više od početka do kraja utakmice.

Prvi dio nije bio toliko sadržajan kao drugi dio iako su gledatelji vidjeli dva pogotka u stalnim izmjenama napada.

U 17. minuti uspjeli su domaćini poremetiti raspored gostujuće obrane, otvorio se Fućku slobodan prostor na lijevoj strani kaznenog prostora.

Najbolji igrač utakmice izašao je ispred Busanića i loptu plasirao u mrežu - 1:0. Veselje domaćih igrača nije dugo trajalo.

Minutu kasnije dogodila se demonstracija pojedinačne kvalitete gostiju. Babić je s 18 metara loptu poslao u mrežu ne baš jakim, ali tako precizno odmjernim udarcem da Herman nije imao šanse - 1:1.

Nekoliko obećavajućih akcija na objema stranama ostale su bez završnice, kako je vrijeme odmicalo blato je sve više zaustavljalo protok lopte.

U 27. minuti Marić je s 20 metara snažno uputio loptu pokraj vratnice, što je bio potez najbliži pogotku do odmora.

Drugi dio utakmice bio je puno sadržaniji ponajprije zbog odlučnijeg ulaska u utakmicu domaće momčadi.

Grobničan je dominirao više od pola sata tijekom kojega su do izražaja došla Fućkova probojnost i Sharbinijeva lucidna proigravanja. Opasno je živjela gostujuća obrana dvadesetak minuta...

U 51. minuti Busanić je sam sebi priredio probleme na gol-crti da bi nakon ubačaja iz kuta skrenuo loptu nakon  udarca glavom.

U 54. minuti Fućak je prošao lijevom stranom i pogodio suprotu vratnicu.

U 56. minuti Sharbini je ponovo Fućka proigrao na lijevoj strani, ovaj puta Busanić je skrenuo loptu u bližu vratnicu.

U 58. minuti Sharbini je pravodobno uočio Conjara, idealno gurnuo loptu domaćem napadaču koji je istrčao ispred Busanića i poslao loptu u mrežu - 2:1.

Nisu domaćini stali! U 60. minuti Sharbini je ponovo precizno ubacio, Fućak je ostao sam na drugoj vratnici, ali nije dobro zahvatio loptu.

Nakon otprilike pola sata gosti su opet uspjeli podignuti ritam igre, u 73. minuti zatresla se greda iznad Hermana prije nego što je Fatić udarcem glavom propustio prvu priliku za izjednačenje.

Prebacilo se težište igre na polovicu domaće momčadi, Lošinj je izgledao vrlo ubojito u završnici.

U 78. minuti Jukić je izbacio loptu iz kaznenog prostora do Kauzlarića, koji je s lijevoga boka precizno pogodio Jerneića na drugoj vratnici. Iskusni napadač Lošinja nije pogriješio - 2:2.

U preostalih dvadesetak minuta obje su momčadi jurile treći pogodak pa se gledatelji nisu dosađivali.

U 81. minuti Miculinić je idealno dubinskom loptom pronašao Prtenjaču, koji nije dobro zahvatio loptu u izglednoj poziciji ispred Busanića.

Do kraja utakmice Babić (83) i posebno Jerneić (86), koji je sam izašao na lijevoj strani kaznenog prostora, još su jednom pokazali kako Lošinj lakoćom ulazi u prilike.

Babićev udarac nije bio precizan, Herman je pravodobno ušao u Jerneićev udarac.