MEĐUŽUPANIJSKA LIGA

Crikvenica pobijedila Halubjan, Krk bolji od Nehaja

Subota, 14. ožujka 2015. 18:18 Napisao/la  SC

Rezultati 18. kola: Grobničan - Funtana 3:0, Crikvenica - Halubjan 2:1, Nehaj - Krk 0:1

Međužupanijska liga NS Rijeka - 18. kolo, rezultati:

GROBNIČAN - FUNTANA 3:0

Stadion Mavrinci. Gledatelja 200

Sudac: Davor Majnarić (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Cianci (3), 2:0 Jukić (84-11m), 3:0 Conjar (90)

Žuti kartoni: Benić (Grobničan), Bošnjak, Krijan, Jugovac (Funtana)

GROBNIČAN: Herman, Jukić, Smojver, Vukelić, Miculinić, Žeželj (88 Sokoli), Prtenjača (77 Kurilić), Cianci, Lončar, Brdar (69 Conjar), Benić

FUNTANA: Lisjak, Šegon, Đurčinovski, Bošnjak, M. Štifanić (46 Jakovčić), E. Štifanić, Popović, Ibrić, Krijan (44 Radenović), Buršić, Jugovac

Od samog početka vidjelo se koliko Grobničan želi pobjedu, a prva prava prigoda na utakmici bila je pogodak. Brdar je centrirao s desne strane, a Kristijan Cianci na drugoj vratnici glavom pogodio za 1:0.

U nastavku su malo i gosti se trgnuli pa zaprijetili preko Bošnjaka i Buršića, ali su udarci bili zamalo neprecizni.

U posljednjih deset minuta susreta Grobničani su postigli još dva pogotka što je samo pokazalo koliko je Funtani nedostajalo sedam, osam igrača. Na klupi Funtane sjedila su samo dvojica igrača!

NEHAJ - KRK 0:1

Igralište Pod Nehajem. Gledatelja 100

Sudac: Vladimir Merle (Rijeka)

Strijelac: 0:1 Čuturilo (83)

Žuti kartoni: Lopac (Nehaj)

NEHAJ: Baričević, Šebalj, Bilen, Vukelić, Vrban (76 J. Prpić), Tonković, Pejanović, Lopac, Pečanić, P. Prpić (69 Tomac), Vukelić

KRK: Tomašić, Čuturilo, Konjić, Nenadić, Kovačević, Tucaković, Pejanović, Turčić (80 Lugušić), Kurolt, Jurasić, Zec (89 Jerković)

Živahni početak utakmice obilježio je prodor Pečanića u 1. minuti, na asistenciju Pejanovića. Već u 4. minuti slijedi slobodan udarac Pečanića sa vrha kaznenog prostora, koji prolazi za malo iznad vratnice. Tek u 13. minuti i Krk je u prilici, ali udarac vrlo poduzimljivog Zeca, prolazi iznad gola, kao i deset minuta ranije prilika Pečanića. U posljednjoj minuti prvog poluvremena nenadana šansa Pečanića završava prvom od tri maestralne obrane prvog igrača utakmice – vratara Marijana Tomašića.

Vremenski samo dvadesetak sekudni kasnije (u međuvremenu igrači su koristili odmor), u drugom sučeljavanju istih igrača, vratar Krka refleksno brani udarac sa 5-6 metara udaljenosti. Isti akteri na sceni su u 54. minuti, Pečanić kreće sam prema golu Krka, ali Tomašić otklanja opasnost izbijanjem lopte nogom. Kvotu prilika Uskoci nisu materijalizirali, a gosti sve češće igraju na domaćoj polovici, sve su bliže golu Baričevića. Sveprisutni Tucaković sjajno proigrava svoju suigrače, a u dva navrata (62. I 76.) i sam prijeti sigurnom domaćem vrataru.

U 83. gosti vode nakon odličnog i snažnog udarca Čuturila lijevom nogom. Vrlo lijepi pogodak, kojega nitko od domaće obrane nije ni pokušao blokirati...

Do završnice utakmice gostujući igrač nije se upuštao u ofenzivne akcije, a onda se je u 84. mogao i drugi puta upisati u listu strijelaca. Baričević je u drugoj prilici bio uspješniji. Nehaj povećava do kraja utakmice broj igrača u napadu, ali vremena je sve manje...

Domaćini (Pečanić) mogu žaliti za svojim velikim prilikama, koje su vratara Tomašića inaugurirale u prvog igrača utakmice.

- Utakmica nije bila previše kvalitetna. Mi smo u polju bili za nijansu bolji. Nehaj je imao nekoliko dobrih prilika, ali nisu zabili. Mi smo imali i malo sreće i tri boda su na našem kontu. Igrom nisam baš zadovoljan jer možemo puno bolje i više, ali bodovi se pišu i pamte, a igra se zaboravlja. Nadam se da ćemo biti bolji u idućim kolima, komentirao je trener Krka Davor Dželalija.

S druge strane domaći trener Marin Tomljanović ima za čime žaliti, ali u nogometu ne pobjeđuje uvijek momčad koja ima više šansi.

- Možda će zvučati egoistično i ne želim da mi Krk zamjeri, ali mi smo imali više čistih prilika i remi bi bio najrealniji ishod. Zbog naših problema prepustili smo gostima inicijativu i čekali smo svoju priliku, ali realizacija je bila problem. Pećanić cijeli tjedan nije trenirao i danas mu je bio prvi kontakt s loptom nakon sedam dana. Kao trener skidam kapu svojim igračima, pružili su maksimum, unatoč problemima koji nas prate, logističkim, financijskim i rezultatskim, a Krku čestitam na pobjedi, rekao je Tomljanović.

Nehaj je još uvijek u iščekivanju rješavanja žalbe na odluku o registriranju utakmice s Pazinkom u njihovu korist. Sve to muči Senjane, koji pokušavaju bez obzira na sve nedaće što bolje rezultatski proći.

- Situacija je stvarno loša. To sa Pazinkom stvara veliki problem i iskreno ne znam kako ćemo raditi ovaj tjedan. Nadam se i dalje da će žalba biti uvažena, dodao je Tomljanović. (S. L. - V. P.)

LOŠINJ - ROVINJ 1:0

Igralište na Malom Lošinju. Gledatelja 100

Sudac: Zoran Janković (Rijeka)

Strijelac: Babić (19-11m)

Žuti kartoni: Udović (Lošinj), Pokarajac. Marangon, Denić, Abdulrazak (Rovinj)

LOŠINJ: Radman, Gašpert, Valenčić, Jergović, Udović (55 Viskić, 85 Kauzlarić), Martuslović (46 Mrvac), Tuzlak, Jerneić, Babić, Mance, Lazić

ROVINJ: Starčić, Pokrajac, Perković, ANdrošić, Marangon, Mihajlović (72 Abdulrazak), Maružin (55 Marinović), Tanković, Ivanović, Lleshdedaj, Čosić

Rutinska pobjeda domaćih. U 19. minuti Marangon je izbio loptu na rubu šesnaesterca iskosa u korner, igrač Lošinja pada preko njega, a sudac Janković, bez dileme, šalje već uvježbanog Boška Babića prema penalu koji pogađa svoj treći ovosezonski kazneni udarac na Malom Lošinju.

To je bilo sve u prvom dijelu, a u nastavku su domaći dvaput zaprijetili preko Lazića i Jerneića, ali je oba puta Starčić dobro reagirao.

Gosti imali također dvije prigode, prvu je promašio Mihajlović na povratnu Lleshdedaja, a drugu potonji sam u 82. minuti kada je izbio na Radmana.

JADRAN - BUJE 1:0

Igralište Veli Jože. Gledatelja 100

Sudac: Bojan Sobol (Rijeka)

Strijelac: 1:0 Dujanić (63)

Žuti kartoni: Tomić, Tikas (Jadran), Čović, Kapular (Buje)

JADRAN: Petrušić, Belušić, Kastrati, Fabijančić, Pelizzar, Tomić, Baša, Šendula, Sumić, Tikas (63 Banko), Dujanić (83 Legović)

BUJE: Milocani, Klinc, Višković, Uzelac, Pavlović (39 Horvat), Čović (70 Antunović), Šoškić, Bojić, Bašić, Premužić, Kapular (74 Čavarović)

Pobjedi Jadrana danas na Velom Joži nema zamjerki, ali teško je reći da je ostvarena uz sjajnu igru. U osmoj minuti domaći su imali prigodu povesti nakon dosuđenog indirektnog udarca za njih na 12 metara od Milocanijevog gola. Ipak, udarac Dujanića je bujska obrana odbila u korner.

U 28. minuti jedinu prijetnju imali su Buježi kada je udarac Uzelca glavom otišao pored gola. Tri minuta kasnije Šendula prolazi po lijevoj strani i sa 40 metara pogađa centaršutom Tikasa, koji s desetak metara glavom šutira ispod grede, a Milocani sjajnom intervencijom odbija u korner.

Iz tog kornera nastala je gužva u šesnaestercu Buježa, a Dujanić je sa sedam metara pogodio vratnicu.

U nastavku toliko priželjkivani pogodak. U 63. minuti Dujanić je poveo kontru i pogodio s 25 metara - 1:0.

Buježi su zaprijetili u posljednjoj minuti, ali je udarac Antunovića otišao pored gola pa je ostalo 1:0.

RUDAR - NAPRIJED 1:0

Gradski stadion, Labin. Gledatelja 100

Sudac: Danijel Trbulin (Rijeka)

Strijelac: 1:0 Barišić (4)

Žuti kartoni: Munjas, Mehić, Čudić, Juričić, Škopac (Rudar), Kružić, Savić, Jasprica, Jović (Naprijed)

Crveni kartoni: Barišić (31, udaranje protivničkog igrača), Dorčić (37, udaranje protivničkog igrača), Škopac (90+1, drugi žuti karton)

RUDAR: Vozila, Načinović, Munjas, Mehić, Čudić, Juričić, Škiljan (85 Kurtić), Fejzić (55 Stepčić), Barišić, Škopac, Radočaj (75 Alić)

NAPRIJED: Grlj, Čop, Ende, Kružić, Simanović, Savić (46. E. Petrović), Škulić (46 Lukačić, 62 A. Petrović 62), Jasprica, Jović, Dorčić, Behđeti

Treba naglasiti da je Naprijed bio drugoplasirana momčad lige, a da pobjeda Rudara, najviše zbog disciplinirane igre u obrani, nije dolazila u pitanje. Utakmica je bila prenervozna pa je sudac Trbulin podijelio devet žutih i tri crvena kartona.

Od samog početka nogometaši Rudara napali su goste „kao osice“. Rezultiralo je to jednim centaršutem Mehića u trećoj minuti nakon kojeg je u sredini najviši u skoku Goran Barišić, koji dovodi Labinjane u vodstvo.

U prvih 45 minuta bilo je to sve od nogometa, tek su još Barišić i Dorčić pocrvenjeli zbog udaranja, ali ne međusobnog.

U 48. minuti Jović šutira iskosa, a Vozila odbija u korner. Uzvratili su "rudari" u 73. minuti kada Stepčić upošljava Ariana Radočaja koji ulazi u šesnaesterac iskosa, ali njegov udarac Grlj brani.

- Tko nije gledao utakmicu rekao bi da je bila klaonica, ali doista nije bilo tako. Suđenje je bilo obostrano korektno i nitko nije oštećen. Žuti kartoni podijeljeni su zbog gestikuliranja i nekoliko žešćih startova. Što se dva crvena kartona tiče, to su dva izdvojena ekscesa i posve zasluženo podijeljena. U jednom je slučaju bilo zbog udaranja glavom, a u drugom zbog udaranja laktom u glavu, ali nije bilo nikakve namjere. Igrači su si dali ruke, komentirao je suđenje trener Naprijeda Goran Gajzler.

Naprijed može žaliti, prvenstveno za propuštenim prilikama kojih nije nedostajalo, ali je nedostajalo koncentracije u završnici.

- Utakmica je bila silno žustra i dinamična. Dominirali smo svih 90 minuta, no nismo uspjeli realizirati naše prilike i Rudar je zasluženo pobijedio. Imali smo nekoliko situacija koje su mirisale na pogodak, ali je nedostajalo drskosti. Domaćin je igrao čvrsto i zatvoreno. Mogu reći da sam zadovoljan pas igrom, lopta je brzo cirkulirala i imali smo posjed lopte. Ako ne zabiješ, dobiješ i to se nama dogodilo, dodao je Gajzler.

Trener Naprijeda već je misli usmjerio na iduće kolo, iako su igrači još uvijek razočarani.

- Ova momčad je velik i sjajan kolektiv. Poraz ih je potresao, glave su bile dolje u svlačionici nakon utakmice, ali to su dječje bolesti. Ovako se od dječaka postaje muškarac. Bit će sve u redu na treningu. Idemo dalje, ima još puno utakmica pred nama, zaključio je Goran Gajzler.

CRIKVENICA - HALUBJAN 2:1

Gradski stadion. Gledatelja 100

Sudac: Danijel Klarić (Ratulje)

Strijelci: 0:1 Šanjug (12), 1:1 Gašparović (30-11m), 2:1 Smojver (77)

Žuti kartoni: Murica, Jovanović (Crikvenica), Pinjuh, Štimac (Halubjan)

Crveni karton: Pinjuh (56, vrijeđanje pomoćnog suca)

CRIKVENICA: Srok, Smojver, Matešković, Murica, Mazzarolli (83 Špiranac), Iskra, Jovanović (64 Njegovan), Firkelj,  Ivanda, Gašparović, Butorac

HALUBJAN: Bedenik, Omerović, Šipura (89 Mrvčić), Miletić, Pinjuh, Kinkela, Štimac, Kučinić, Josipović (62 Bedenik), Šanjug, Miočić (60 Marić)

Nogometaši Crikvenice imaju razloga za slavlje nakon što su na svom terenu svladali vodeću momčad lige Halubjan. Svaka utakmica u proljetnom dijelu za Crikveničane je kvalifikacijska, jer bodovi su im itekako potrebni za ostanak u ligi.

Halubjanu je domaći remi u prošlom kolu sa Nehajem ostavio gorak okus koji su svakako htjeli isprati pobjedom nad davljenikom. Gosti su poveli u ranoj fazi susreta golom Šanjuga. Izjednačenje je stiglo u 30. minuti kada je Gašparović bio precizan sa bijele točke, a zatim je u 56. minuti igrač gostiju Pinjuh zaradio crveni karton zbog vrijeđanja suca. Pobjedu domaćima donio je Smojver u 77. minuti.

- Mi smo se pripremili na grčevitu borbu. Halubjan je sebi stvorio pritisak zbog prošlih rezultata i svakako su očekivali pobjedu. Bila je to tvrda utakmica, bez neke ljepote u igri na ne baš dobrom terenu. Mi smo iskoristili svoje šanse, oni nisu. Isključenje je bilo otežavajuća okolnost za njih, jer smo mi pojačali pritisak i uspjeli doći do važne pobjede. Suđenje neću komentirati, rekao je trener Crikvenice Marin Mikac.

Andrej Živković, trener Halubjana, nije bio nikako raspoložen za razgovor.

- Sve je to skupa smiješno! To je jedino što vam mogu reći. Najbolje da nabavite snimku i pogledate sami, kratak je bio nezadovoljni Živković. (V. Prokić)

MLADOST - PAZINKA 0:0

Igralište Oliva, Fažana. Gledatelja 100

Sudac Željko Bunčić (Poreč)

Žuti kartoni: Deak, Valčić (Mladost), Krajcar (Pazinka)

MLADOST: Perković, Nišević, Racan (46 Hodža), Ljubešić, Vijatović, Halilović, Dedić (77 Škaro), Deak, Valčić (64 Peruško), Pavić, Livović

PAZINKA: Funčić, Ružić, Tomišić, Levak, Pinčan, Rabar, Krajcar, Baša, Flegar, Ivetac (90 Banko), Vale (10 Hrvatin, 77 Matković)

Nakon istarskog derbija na Olivi sigurno su nezadovoljniji domaćini, koji su bili bliže pogotku dok Pazinjani mogu ponosni na obrambeni dio koji su odigrali bez greške, ali i zabrinuti obzirom na sterilnost.

Gosti su došli pod bod i discipliniranom obranom držali su Fažance podalje svog gola, iako se većina utakmice igrala na polovici Pazinjana.

U prvom dijelu domaći su zaprijetili tri puta. Prvi udarac Ljubešića je obranio Funčić, drugi je otišao pored gola, a Halilovićev preko. Prvi i jedini udarac Pazinke u okvir uputio je Ružić u 83. minuti, a kod domaćih još jedanput je šutirao Ljubešić, ali pogotka danas na Olivi nije bilo.