MŽNL NS RIJEKA

Lokomotiva i Orijent odigrali neodlučeno

Subota, 19. studenog 2016. 16:01 Napisao/la  SC

Utakmice 13. kola: Mladost - Crikvenica 1:3, Vinodol - Rovinj 3:3, Cres - Pazinka 2:1, Lokomotiva - Orijent 1919 1:1

Međužupanijska liga NS Rijeka – 13. kolo

LOKOMOTIVA - ORIJENT 1919 1:1

Stadion Robert Komen. Gledatelja: 50

Sudac: Davor Bogičević (Rijeka)

Strijelci: 0:1 Sertić (15), 1:1 Bonicioli (64)

Žuti kartoni: Fumić, Brkljača, Bonicioli, Pašuld (Lokomotiva), Brdar, Biasiol, Grbac, Baljak (Orijent 1919)

LOKOMOTIVA: Stipanov, Brkljača, Radoslović (46 Smolčić), Alinčić, Fumić (76 Pribanić), Šestan, Bonicioli, Sablić, Jovičić (61 Sobotinčić), Pašuld, Popović (90 Čubelić)

ORIJENT 1919: Nicoletti, Andrić, Biasiol, Baljak, Barišić (46 Benić), Mikulić, Brdar, Leskur, Sertić, Grbac (80 Vlizlo), Ismaili

Nogometaši Lokomotive i Orijenta 1919 podijelili su bodove u dvoboju na stadionu Robert Komen. Orijentu je pripalo prvo poluvrijeme, dok se Lokomotiva bolje snašla na težem terenu u nastavku dok je kiša nemilice pljuštala.

- Poveli smo rano i dobro igrali dok nije bilo jakog pljuska. U tom smo razdoblju stvorili još neke prilike, a zatim kada je krenuo pljusak igra se počela preskakati i nogomet je kao takav izgubio smisao. Lokomotiva se bolje snašla, imali su veliku želju za izjednačenjem i to im je uspjelo iz jednog odibijanca. Mi smo imali dvije stative i prečku, ali nije lopta htjela u mrežu. Jednostavno, nismo imali sreće. Čestitam Lokomotivi na bodu, a meni ostaje žal za sva tri boda. Ne zato jer je Lokomotiva slabija već zato jer smo bili u pozitivnom nizu i bilo bi lijepo da smo ga nastavili, rekao je trener Orijenta 1919 Elvis Brajković nakon susreta.

Trener Lokomotive Milorad Burul nije nezadovoljan bodom.

- Orijent je imao tri, četiri prilike, ali nisu ih realizirali. Po teškim uvjetima moji igrači su pokazali mrvciu više htijenja. Možda smo mogli i okrenuti rezultat nakon izjednačenja, ali ipak najrealnija je podjela bodova, rekao je trener Lokomotive Milorad Burul.

MLADOST – CRIKVENICA 1:3

Stadion Oliva. Gledatelja 50

Sudac: Nevio Klarić (Matulji)

Strijelci: 1:0 Kostešić (3), 1:1 Rubčić (10), 1:2 Buršić (65), 1:3 Butorac (74)

Žuti kartoni: Subanović, Kostešić (Mladost), Frančišković, Mazzarolli (Rovinj)

MLADOST: Mudrić, Lazendić, Subanović, Racan, Nišević (79 Mofardin), Kostešić, Halilović, Kovač (75 Markić), Matejčić, Valčić, Livović

CRIKVENICA: Srok, Merle, Mijolović (46 Gašparović), Vukelić,  Rubčić, Buršić (74 Xheladini), Kuna, Frančišković, Mazzaroli, Firkelj, Butorac

Nogometaši Crikvenice uspješno su odardili gostovanje u Fažani unatoč nemogućim uvjetima na terenu.

U trećoj minuti Mladost je povela golom Marka Kostešića nakon kornera, a sedam minuta kasnije Deni Rubčić lijepim pogotkom izjednačava na 1:1.

Igrati se nakon uvodnog dijela moglo sve manje, jer kiša ne da nije prestajala, nego je jačala.

Ključni trenutak utakmice dogodio se u 65. minuti, kada Kirci vraćaju loptu domaćinu u sklopu „fair play“ igre, a kada se lopta zaustavila u lokvi, Fažanci nisu brzo reagirali, što su gosti iskoristili, uposlili Josipa Buršića koji pogađa za 1:2.

Devet minuta kasnije konačni rezultat postavlja Ivan Butorac.

VINODOL – ROVINJ 3:3

Stadion Bahalin. Gledatelja: 200

Sudac:  Slaven Skender (Rijeka)

Strijelci: 1:0 T. Petrinović (13), 1:1 Hasanbegović (25), 2:1 Brusić (55), 2:2 Jozić (59), 3:2 T. Petrinović (71), 3:3 Maružin (85)

Žuti kartoni: Brusić, Mataija, Šmit, Tomić (Vinodol), Tanković, Maružin, Baltić (Rovinj)

VINODOL: Hodžić, Smolčić, Lenac, Brusić, A. Petrinović, Šmit (84 Buljat), Tomić, Radetić,  Filipović, T. Petrinović, Mataija

ROVINJ: Pavlić, Jozić, M. Pamić, Baltić (75 Moscarda), Tanković, Maružin (90 Đuričić), Perković, Špiranac (86 Bernobić), A. Pamić (72 Matošević) , Bobić, Hasanbegović

Šteta da su u najboljoj utakmici ove jeseni na Bahalinu izostali gledatelji u većem broju.

Točnije - samo 67 ljubitelja nogometa  uživalo je u reviji golova, dobrih vratarskih obrana, ali i pogrešaka, dobrog i otvorenog nogometa bez kalkulacija.

Rovinj je doputovao sa odličnim referencama i zavidnom efikasnošću iskazanoj u posljednja dva kola.

Žuti sa Valbrune postigli su 10 golova u posljednje dvije utakmice.

Od navike postizanja golova nisu odustali niti na Bahalinu.

Vinodol se odlično postavio protiv dobrog protivnika. Napadom i otvorenom igrom, brzim proigravanjima i osvajanjem terena. Vrlo rano domaći nogometaši su poveli iz vrlo jednostavne, ali atraktivne akcije u tri poteza.

Filipović - Tomić i spretna realizacija Tonija Petrinovića, koji je munjevito gurnuo loptu ispod istrčalog Pavlića - 1:0.

Vrlo brzo uzvratili su gosti iz slobodnog udarca sa 17 metara koji je odlično izveo Hasanbegović.

Lopta je uz pomoć snažnog naleta juga projurila kroz aljkavo postavljeni živi zid, a reakcija Hodžića nije mogla spriječiti izjednačenje – 1:1.

Gosti ponovno prijete u 27. minuti preko Pamića, ali je Hodžić siguran.

Dvije minute kasnije Radetić puca vrlo precizno u gornji lijevi kut vratara Pavlića, ali gostujući vratar izbija loptu u korner.

Najveću priliku propuštaju gosti u 43. minuti.

Tanković koristi pogrešku u sredini domaće obrane i juri sam prema domaćim vratima, ali smjela intervencija Hodžića spašava Vinodol od gostujućeg vodstva.

Domaći vratar izletava na 13-14 metara i izbija loptu u korner.

Još jednom je Hodžić sjajno reagirao nakon slobodnog udarca Hasanbegovića sa 20 metara, koji je vrlo brzo procijenio snagu vjetra, ali je domaći vratar ponovno izbio loptu u korner.

U nastavku tempo igre je još življi.

Nakon kornera sa desne strane koji je izveo Mataija, na prvoj vratnici se našao Brusić i naklonom glave nadvisio gostujućeg vratara za novo vodstvo – 2:1.

Uvećanje domaćeg vodstva i novi gol Tonija Petrinovića spriječio je nalet juga, a gosti su ponovno odigravši dupli pas u sredini domaćeg kaznenog prostora, gdje su se ukazivale prečeste praznine uspjeli izjednačiti - 2:2.

Novo, treće domaće vodstvo uslijedilo je slično kao i kod drugog gola.

Mataija je ubacio loptu u gostujući kazneni prostor, a Toni Petrinović je budno pratio let lopte, poletio zrakom 3-4 metra i glavom neumoljivo zakucao loptu u mrežu za 3:2.

Potpuno zasluženo gosti osvajaju bod zbog napadačkog pristupa igri lišene kalkulacija.

Novu pogreška koja je uslijedila nakon nesporazuma Hodžića i svojih obrambenih igrača ispratio je Maružin i postigao konačnih 3:3. (S. Lončarić)

NEHAJ – OTOČAC 0:0

Stadion Nehaj. Gledatelja: 100

Sudac: Marko Raguž (Rijeka)

Žuti kartoni: P. Prpić, J. Prpić (Nehaj)

NEHAJ: Baričević, Babić, Bilen, Hodak (46 Vukelić), Biondić, J. Prpić, P. Prpić (88 Špalj), Šojat (70 M. Prpić), Vukelić, Hajdini, Peričić

OTOČAC: Božičević, Kostelac, Rudelić (54 Orešković), Banić, Vukić, Tomac (70 Tomaić), Grivičić (78 Benčić), Čurčić, Vuković (90 Kostelac), Plecić, Bunjevčević (46 Krznarić)

Nogometaši Nehaja i Otočca odigrali su bez golova.

- Imali smo inicijativu u prvom poluvremenu, a iz toga su se izrodile dvije dobre prilike koje nažalost nismo realizirali. U drugom dijelu gosti su došli do daha jer su uveli neke mlađe igrače, a mi smo malo pali u snazi. No, pred kraj smo imali još jednu priliku jedan na jedan, no pogodak je izostao, rekao je predsjednik Nehaja Željko Biondić koji je najavio da će novog trenera tražiti u polusezoni.

Trener Otočca Tomislav Lopac mišljenja je da bi bilo što drugo izuzev remija bilo nezasluženo.

- Doslovce ništa s obje strane. teren neravan, nikakav za igru. Po jedna ozbiljnija šansa sa svake strane i to je sve. Mi smo zadovoljni bodom, sve drugo bi bilo nerealno i sa naše i sa njihove strane, rekao je Lopac.

CRES – PAZINKA 2:1

Stadion Dari. Gledatelja: 30

Sudac: Zvonko Radić (Kastav)

Strijelci: 1:0 Kučinić (45 - 11m), 2:0 Mance (49), 2:1 Levak (82)

Žuti kartoni: Mance (Cres), Levak, Rudela (Pazinka)

CRES: Zmajla, Petrović (65 Kovačić), Inić, Nikolić, Cianci (82 Martuslović), A. Zubović (58 Štemberger) , Žarić, Mance (87 Nastić), T.Zubović, Omerović, Kučinić

PAZINKA: Funčić, Batel (76 Ivetac), Levak, Pinčan, Matika, Rudela, Prenc, Ružić (46 Zgrablić), Vale, Rabar (66 Piletić), Krajcar

Nogometaši Cresa zaustavili su drugoplasiranu Pazinku.

- Vrijeme je bilo loše, a teren težak. Poveli smo iz kaznenog udarca, zatim smo drugi gol dali na vrijeme te zatvorili utakmicu. Imali smo još dvije prilike, ali ih nismo uspjeli realizirati pa je Pazinka smanjila pred kraj. Prvih 15-20 minuta igra je bila izjednačena, možda su čak oni bili malo bolji, ali zatim smo preuzeli inicijativu i kontrolirali utakmicu do kraja, rekao je trener Cresa. Živko Cunjak.

FUNTANA – HALUBJAN 0:4

Stadion Funtana. Gledatelja: 50

Sudac: Sobol Bojan (Hreljin)

Strijelci: 0:1 Alilović (11), 0:2 Miočić (53), 0:3 Alilović (72), 0:4 Štimac (84)

Žuti kartoni: Jugovac, Šegon (Funtana), Samardžija (Halubjan)

FUNTANA: Lisjak, Radenović, Buršić, Šegon, B. Gjurchinoski, Škiljan, Vuković, Legović, Ljubas (51 Ven), A. Gjurchinoski (82 Begić), Jugovac

HALUBJAN: Bedenik, Samardžija, Šipura, Miletić, Pinjuh, Kovčalija, Alilović (88 Radan), Gatara, Vukelić (88 Kinkela), Šanjug (86 Majetić), Miočić (76 Štimac)

Nogometaši Halubjana lako su se obračunali sa posrnulom Funtanom u gostima. Završilo je 4:0 za raspoložene goste.

Jedna duga lopta je u 11. minuti dobila ubrzanje, a na nju je stigao Mario Alilović te uspio proći Ljubasa i udarcem u suprotni kut dovesti goste u vodstvo.

Udvostručenje vodstva, a pokazati će se i kraj neizvjesnosti, donio je Miočić na asistenciju Šanjuga u 53. minuti. Doslovno nekolicina gledatelja vidjela je još dva pogotka u mreži domaćina, a zabili su još jednom Alilović i Štimac.

- Težak teren, blatnjav na kojem smo se mi bolje snašli. Rano smo dali gol i utakmica je krenula na našu stranu. domaći praktički nisu zapucali na gol, rekao je trener Halubjana Nenad Sušanj.