Subota, 08. studenog 2014. 14:19 Napisao/la  SC

Grobničan je protiv Nehaja izjednačio u 92. minuti, Lošinj slavio u Crikvenici

Strijelci: 0:1 Dorčić (18), 1:1 Čuturilo (55-11m), 2:1 Tucaković (90+1)

Žuti kartoni: Maglić, Muminović, Kovačević, Tucaković, Pejanović (Krk), Kružić, Savić, Radmanović, Jasprica, E. Petrović (Naprijed)

Crveni karton: Savić (67, drugi žuti)

KRK: Tomašić, Čuturilo, Maglić, Muminović, Kovačević, Tucaković, Lugušić (46 Iljazi), Pejanović, Kurolt, Jurasić (56 Bajramović, 77 Turčić), Zec.

NAPRIJED: Grlj, Merle (A. Petrović 90+2), Ende, Kružić, Savić, Radmanović, Čop (51 Žarić), Jasprica, Petrović, Dorčić, Jović (60 Behđeti)

Nogometaši Krka ostvarili su pobjedu protiv Naprijed pogotkom Tucakovića u 91. minuti. Kada su se skoro svi pomirili sa podjelom bodova u derbiju, na scenu stupa Tucaković koji iz dosuđenog slobodnog udarca iskosa gađa gornji kut vrlo dobrog golmana Grlja, za slavlje domaćina protiv izravnog konkurenta na tablici Međužupanijske lige.

Nakon početnog ispitivanja snaga na sredini terena Hreljani dolaze u vodstvo u 18. minuti utakmice, kada upućena lopta prema golu Tomašića zahvaća jednog obrambenog domaćeg igrača, mijenja smjer i odsjeda iza leđa golmana Krka.

Slijedi vrlo dobra prilika Čuturila iz blizine gola golmana Grlja, no lob istog igrača završava iznad grede. Slijedi dosta grubih startova gostujućih igrača, ali i protesti domaćina što sudac Trbulin sankcionira kartonima. U 36. minuti sudac pokazuje na bijelu točku nakon kontakta stopera Maglića i napadača gostiju u kaznenom prostoru a igračima Krka ne uspjevaju nagovoriti istog da promjeni odluku. Petrovićev udarac u sam donji desni kut, čita vratar Tomašić i zadržava aktivan rezultat svojoj ekipi.

U drugom djelu nastavak rovovske bitke sa puno prekida i valjanja igrača po travnjaku. Najava preokreta zbila se na samom početku poluvremena nakon bijega Tucakovića po desnom boku i odličnog centaršuta na Pejanovića, ali umjesto lopte u golu završava obrambeni igrač gostiju.

Igrala se 55. minuta utakmice kada se agilni Zec odlučio na solo prodor, ušavši u šesnaesterac biva oboren sa leđa, a sudac ispravno pokazuje na jedanaest metara. Siguran realizator bio je Čuturilo. Od 67. minute igrači Krka imaju brojčanu prednost nakon što je Savić zaradio drugu opomenu, a gosti se zatvaraju pokušavajući sačuvati neriješeni ishod.

U 75. minuti teže se ozlijedio najbolji strijelac Krka Dino Bajramović nakon oštrog starta Kružića. Igrač Krka kolima hitne pomoći prebačen je u Sušačku bolnicu, sumnja se na frakturu skočnog zgloba.

Čak jedanaest javnih opomena te jedno isključenje kod gostiju epilog je derbija u Krku. (Ž. Dminić)

GROBNIČAN - NEHAJ 2:2

Stadion Mavrinci. Gledatelja: 200.

Sudac: Dalibor Šušnjara (Klana).

Strijelci: 0:1 Vukelić (4), 1:1 Babić (35), 1:2 Pečanić (64), 2:2 Kuši (90+2)

Žuti kartoni: Jukić, Miculinić, Grbac, Miškulin (Grobničan), Šebalj, Tonković, Tomac, Brlić (Nehaj)

GROBNIČAN: Ciani, Jukić, Vukelić, Miculinić, Škarica  (46 Kuši), Prtenjača, Babić (55 Miškulin), Grbac, Sokoli (69 Conjar), Lončar, Sobotinčić.

NEHAJ: Baričević, Šebalj, Massarini (42 Brlić), Vukelić, Žunić (30 Špalj), Tonković, Tomac (70 Pejanović), P. Prpić, Pećanić, Vukelić, Hajdini.

Nogometaši Grobničana uspjeli su izjednačiti u 92. minuti utakmice protiv Nehaja, kada je Kuši zatresao mrežu gostiju za konačnih 2:2. Jedno je sigurno, momčad Dušana Gruevskog ove sezone jamči obilje pogodaka i uzbuđenja za nespristranu publiku. Simpatizerima Grobničana možda nije do takvih uzbuđenja, ali..

- Mi smo definitivno atraktivni za publiku, opet je bilo puno golova. Igralo se vrlo otvoreno, bilo je šansi na objema stranama. Imali smo prilike ranije prelomiti utakmicu iako smo loše počeli. Odmah smo dobili gol, počeli smo stiskati, uspjeli smo izjednačiti i onda opet iz kontre primili pogodak. Imali su i oni dvije kontre iz kojih su mogli postići pogodak, ali mislim da je rezultat realan, kaže trener Dušan Gruevski.

Inača, domaćini se žale na suđenje, smatraju da su zakinuti za kaznene udarce. Kako god bilo, sudačke odluke unijele su dosta nervoze u igru.

CRIKVENICA - LOŠINJ 0:2

Gradski stadion. Gledatelja: 100.

Sudac: Igor Rajko (Tinjan).

Strijelci: 0:1 Lazić (13), 0:2 Valenčić (90)

Žuti kartoni: Smojver, Nevoljan (Crikvenica), Vajić, Babić (Lošinj)

Crveni karton: Smojver (89, drugi žuti)

CRIKVENICA: Srok, Matešković (46 D. Fazlji), Firkelj, Kuna, Murica (65 Nevoljan), Smojver, Jovanović, Butorac, K. Fazlji, Xheladini (46 Cianci), Gašparović.

LOŠINJ: Radman, Vajić, Valenčić, Jergović, Viskić, Udović, Martuslović, Mrvac, Milanović, Babić, Lazić.

Nogometaši Crikvenice doživjeli su novi poraz nakon iznenađujućeg remija u Opatiji u prošlom kolu. Ovog puta bodove iz Crikvenice odnijela je momčad Lošinja u utakmici koja je rezultatski bila otvorena do 90. minute, kada je Valenčić postigao drugi pogodak za goste.

- Jako smo loše ušli u utakmicu. Cijelo smo prvo poluvrijeme igrali slabije, oni su bili puno bolji do odmora. U drugom smo se dijelu dignuli, bili smo življi i imali više od igre, imali smo i šansi iako se mora reći da je Lošinj tijekom cijele utakmice bio bolja momčad. Nisu bili konkretni, ali su držali kontrolu. Zaslužena pobjeda gostiju, koji su bolje reagirali u svim segmentima igre, kaže trener Crikvenica Marin Mikac.

- Mislim da smo zasluženo pobijedili. Možda je Crikvenica imala nešto veći posjed lopte, ali mi smo tijekom cijele utakmice više prijetili, kaže iskusni vratar Lošninja Velimir Radman.

Zanimljivo, u momčadi Lošinja nije bilo zamjena:

- Došli smo s 13 igrača! Nažalost, situacija je takva, imamo mali kadar. Na klupi su bili rezervni golman i dečko koji tri mjeseca nije igrao, tako da nismo imali zamjene. Izdržali smo!, kaže Radman.

MLADOST - OPATIJA 1:1

Igralište Oliva. Gledatelja: 100.

Sudac: Gabrijel Flegar (Rijeka).

Strijelci: 1:0 Marjanović (22), 1:1 Rukavina (68)

Žuti kartoni: Marijanović (Mladost)

MLADOST: Perković, Makić, Peruško (74 Valčić), Pavić, Deak, Ljubešić, Halilović, Bogdan, Hoxha, Marijanović (64 Peršić), Livović.

OPATIJA: Stjepić (46 Milenković), J. Rudan, Hasičić (69 Jug), Dunković, Matovina, Krešić, Šuker, Rukavina, Vrdoljak (46 Mance), Dadić, Erceg.

Brzu i dinamičnu utakmicu odigrali su nogometaši Mladosti i Opatije na lošem travnjaku Olive. Podjela bodova na kraju djeluje najrealnije.

David Peruško u 7. minuti s 20 metara loptu šalje tik pored vratnice. Tri minute kasnije Bernard Šuker odapinje s gotovo 30 metara, ali udarac ljevicom odlazi preko gola.

Pogodak je stigao u 11. minuti. Stefano Ljubešić izveo je prekid, vratara Stjepića iznenadila je lopta koju je odbio, ali samo na nogu Mladena Marijanovića kojem je bilo teže promašiti nego pogoditi – 1:0.

Do kraja prvog dijela tek je Almir Halilović u 37. minuti zaprijetio iskosa sa nekih 18 metara, ali lopta odlazi pored gola.

U drugom poluvremenu gledatelji na Olivi vidjeli su tek dvije prigode. Ona domaća, Halilovića u 54. minuti, bila je izgledna, ali je Milenković obranio u padu. Gostujuću je u pogodak udarcem glavom pretvorio Rukavina u 68. minuti.

FUNTANA - RUDAR 1:4

Igralište Funtana. Gledatelja: 100

Sudac: Branko Vučinić (Rijeka).

Strijelci: 0:1 Juričić (43), 0:2 Čudić (48), 0:3 Juričić (60), 1:3 Ćamili (75-11m), 1:4 Fejzić (90)

Žuti kartoni: Gjumić, Fedotov, Jugovac (Funtana), Čudić (Rudar)

FUNTANA: Lisjak, Šegon, Štifanić, Popović, Gjumić, Fedotov, Radenović (46 Sulejmani), Buršić, Jugovac, Mišan (65 Ćamili), Bilandžić (46 Bošnjak).

RUDAR: Vozila, Mehić, Čudić, Juričić (79 Alić), Ruba, Fejzić, Barišić, Škopac, Radočaj (78 Stepčić), Kurtić (88 Dobrić), Jašarević.

Nakon mnogo sezona u kojima su gostujući bodovi bili tek sanak pusti, nogometaši Rudara upisali su drugu ovosezonsku gostujuću pobjedu, ovog puta u Funtani.

Od 43. minute vode gosti. Juričić je ukrao lotpu Šegonu, ušao u šesnaesterac i pogodio pokraj nemoćnog Lisjaka. Već u trećoj minuti nastavka vodstvo gostiju je udvostručeno. Juričić je uposlio Ervina Čudića, a ovaj preciznim udarcem pogodio za 0:2.

U 56. minuti odličnim udarcem Voziline dlanove zagrijao je Denis Bošnjak. A onda, u 60. minuti, rješenje svih dvojbi. Juričić je primio loptu na tridesetak metara i poslao bombu iza Lisjaka za 0:3.

U 75. minuti lopta u šesnaestercu u ruku pogađa Škopca, a jedanaesterac je realizirao Bekim Ćamili. U posljednjih deset minuta Vozila dvaput spašava svoja vrata, a u posljednjoj minuti Almir Fejzić iz blizine postavlja konačnih 1:4.

PAZINKA - JADRAN 1:0

Gradski stadion. Gledatelja: 100

Sudac: Peta Pejkunović (Potpićan).

Strijelac: 1:0 Vale (21-11m)

Žuti kartoni: Baša, Levak, Vale, Tomišić, Rudela, Matković (Pazinka), Pelizzar, Tomić, Sumić (Jadran)

PAZINKA: Funčić, Baša, Erik, Levak, Pinčan, Koraca, Zgrablić, Kišić (77 Matković), Vale (60 Rudela), Videkić, Tomišić (48 Rabar).

JADRAN: Petrušić, Belušić (46 Badrov), Fabijančić, Pelizzar, Užila, Tomić (68 Kastrati), Ereiz, Šendula, Sumić, Legović (86 Devović), Dujanić.

Zaslužena pobjeda Pazinke u derbiju začelja protiv Jadrana. Prva poluprigoda dogodila se pred Funčićevim golom, ali udarac Davida Dujanića u petoj minuti okončava u vanjskoj strani mreže. Sedam minuta kasnije Nikola Tomišić ulazi u šesnaesterac, neoprezno ga ruši Goran Tomić, a Pejkunović daje znak da se mora izvesti kazneni udarac.

Odgovornost je preuzeo Dalibor Vale i preciznim udarcem doveo Pazinjane u vodstvo. Po blatnjavom travnjaku nije bilo pretjerano dopadljive igre, ali su Pazinjani mogli u nastavku rješiti pitanje pobjednika.

Četiri prigode, dvaput je promašio Filip Kišić, a dvaput Nikola Baša pa je ostalo minimalnih 1:0 za domaće kojima je ovaj trobod zlata vrijedan u borbi za ostanak u ligi.