MŽNL NS RIJEKA

Otočac pobijedio Grobničan u prvom kolu

Subota, 27. kolovoza 2016. 17:01 Napisao/la  SC

Utakmice 1. kola: Lošinj - Crikvenica 2:1, Otočac - Grobničan 3:2, Naprijed - Cres 5:0

Četvrta HNL-Zapad-1.kolo

LOŠINJ - CRIKVENICA 2:1

Igralište Čikat. Gledatelja 150.

Sudac: Branko Vučinić (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Babić (42-11m), 1:1 Kuna (53-11m), 2:1 Jerneić (90+2)

Žuti kartoni: Valenčić (52), Imamović (62), Magazin (85), Jerneić (90+2)

LOŠINJ: Radman, Abramov (60 Magazin), Valenčić, Jergović (79 Udović), Marić (87 Mrvac), Kauzlarić, Jerneić, Fatić, Babić (79' Šepuka), Gršković, Erceg.

CRIKVENICA: Srok, Merle, Kvezić (66 Mijolović), Imamović, Vukelić, Frančišković, Kuna (82 Lekaj), Buršić, Rubčić, Butorac, Smojver.

Nogometaši Lošinja koje od ove sezone vodi Igor Tkalčević svoju su konkretniju igru okrunili pogotkom Josipa Jerneića u 92. minuti susreta.

Nekadašnji prvoligaški igrač pogodio je glavom iz neposredne blizine, nakon što mu je loptu ubacio David Magazin.

Do tog trenutka činilo se da će sve ostati na dvama kaznenim udarcima, na svakoj strani po jedan koji su stanje na semaforu doveli do 1:1.

Lošinj je krenuo bolje i već u četvrtoj minuti Boško Babić je dobro potegao sa šesnaest metara, vratar Srok odbio je loptu, a potom je ukrotio i njegov drugi pokušaj.

Veliku priliku za goste imao je Ivan Butorac, no s ruba kaznenog prostora pucao je u nebo.

Najveću priliku iz igre u prvom dijelu Lošinjani ne koriste u 33. minuti kada je na, dodavanje Babića, Jerneić promašio glavom s nekoliko metara.

Lošinj je poveo u 40. minuti pogotkom iz jedanaesterca - strijelac je bio Babić koji je i izborio najstrožu kaznu.

U 53. minuti Crikvenica je poravnala. S bijele točke pogodio je Goran Kuna, nakon što je Jergović napravio prekršaj na Merleu.

Sve do opisane završnice igra je bila rastrgana i prilično nervozna, no na kraju se radovalo stotinjak domaćih navijača. (B. Purić)

PAZINKA - PAZIN HALUBJAN 2:1

Gradski stadion Gledatelja: 100

Sudac: Vladimir Merle (Rijeka)

Strijelci: 0:1 Šanjug (6), 1:1 Vale (20), 2:1 Prenc (80)

Žuti kartoni: Gatara (45), Galir (68), Kovčalija (88)

PAZINKA-PAZIN: Funčić, Ružić, Batel (82 Erik), Pinčan, Rabar, Ivetac (64 Turčinović), Rudela, Damijanić (39 Prenc), Lepinjica, Vale, Banko.

HALUBJAN: Galer, Kovčalija, Miletić, Pinjuh, Kinkela, Miočić, Gatara, Vukelić (46 Štimac), Šanjug (58 Samardžija), Bilobrk, Galir (72 Brnčić).

Nekadašnji prvoligaš Pazinka sezonu je otvorila pobjedom do koje je stigla nakon preokreta.

Igrala se šesta minuta kada su domaći navijači doživjeli "hladan tuš".

Miletić je centrirao iz kornera, a Dragan Šanjug glavom zatresao mrežu za 0:1.

U 20. minuti, iskusni Dalibor Vale stiže u prigodu nakon duge lopte Rudele i poravnava na 1:1.

U nastavku je centralna figura susreta bio domaći vratar Roberto Funčić.

Miočić glavom, Samardžija sa deset metara i Bilobrk zaustavljeni su u vrlo izglednim situacijama od vratara Pazinke.

Pobjedu Pazinjanima donio je mladi Tino Prenc koji je primio loptu u kaznenom prostoru, oslobodio se, pucao i pogodio "malu mrežicu" za veliko slavlje i konačnih 2:1.

OTOČAC - GROBNIČAN 3:2

Gradsko igralište Gledatelja: 150

Sudac: Danijel Klarić (Ratulje)

Strijelci: 1:0 Vuković (15), 2:0 Tomac (42), 3:0 M. Krznarić (45), 3:1 Sharbini (71), 3:2 Čaval (80)

Žuti kartoni: M. Krznarić (31), Tomac (34), Poropat (37), Sladović (55)

Crveni karton: Egri (83-drugi žuti karton)

OTOČAC: A.Krznarić, Benčić, Rudelić, Banić, Vukić, Tomac (90 Bogdanić), Vuković (86 A. Kostelac), M.Krznarić (84 K. Kostelac), Plecić, Sladović (60 Orešković), Tomaić (67 Marincel).

GROBNIČAN: Peruško (46 Herman), Jovanović, Čaval, Egri, Vukelić, Poropat, Sharbini, Linić, Furijan, Fućak (46 Prtenjača), Jukić.

Otočac je u derbiju prvoga kola pobijedio Grobničan sa 3:2 prije svega zahvaljujući sjajnoj igri u prvom poluvremenu.

Trener domaćina Tomislav Lopac nije skrivao zadovoljstvo ostvarenim:

- Ovo je moja najveća pobjeda u trenerskoj karijeri koja traje 11 godina. Odigrali smo odlično prvo poluvrijeme, zapravo skoro savršeno. Postigli smo tri pogotka igrajući na 120 posto. U drugom poluvremenu gosti su se probudili i smanjili no smatram da smo zaslužili pobjedu protiv momčadi koja je po meni na granici treće i druge lige. Moram spomenuti i da su nam nedostajala dva bitna igrača, koji su se ozlijedili na Kup utakmici u Novskoj, pa je ova pobjeda tim slađa, zaključio je Lopac.

Naravno, u poraženom taboru trener Dušan Gruevski nije krio razočaranje:

- Dobili smo tri gola nakon tri naše katastrofalne pogreške. Ulazak u utakmicu je bio jako loš, na poluvremenu smo se probudili i uspjeli ublažiti poraz. Ova momčad ima potencijal za velike stvari, ali pristup mora biti bolji i moramo eliminirati početničke pogreške, rekao je Gruevski koji nije mogao računati na nekoliko stadardnih prvotimaca (Pilčić, Miculinić, Conjar...)

NAPRIJED - CRES 5:0

Igralište Lonja. Gledatelja: 100

Sudac: Zoran Vasiljević (Fažana)

Strijelci: 1:0 Ende (38), 2:0 Tomić (60), 3:0 Iskra (74), 4:0 Am. Petrović (81), 5:0 Čop (87)

Žuti kartoni: Prpić (30), Jasprica (79)

NAPRIJED: Ciani, Čop, Ende (75 Juraga), Kružić, Matešković, Rukavina (70 Gržinčić), Lončar (75 Blašković), Iskra, E. Petrović (75 Am. Petrović), Tomić, Prpić (67 Jasprica).

CRES: Zmajla, Avgustinović, Štemberger, Inić, Nikolić (77 A. Zubović), Cianci, Kovačić, An. Petrović (59 Martuslović), Bandalo (46 Francetić), Mance, Omerović.

Naprijed je na Hreljinu Cresu podario pet lakih komada no trener domaćih Marin Mikac "spušta loptu na zemlju"

- Kada netko vidi samo rezultat od 5:0 pomisli bilo je to "razvaljivanje", ali moram reći da su gosti odlično parirali dok su imali snage. Lijepo je ući u novu sezonu sa uvjerljivom pobjedom, no tako je bilo i lani pa smo nanizali tri poraza. Sada već svi znaju da smo digli igru i svi u utakmice sa nama ulaze ozbiljnije. Siguran sam da će tako biti i u drugom kolu u gostima kod Grobničana, rekao je Mikac

Trener gostiju Živko Cunjak bio je savršeno svjestan nedostataka u igri svoje momčadi

- Jednostavno nismo još uvijek dovoljno tjelesno spremni. Kroz nekoliko tjedana trebali bi vidjeti pravo lice Cresa. Ne mislim da nešto treba mijenjati u našoj igri, jednostavno nedostajalo nam je snage za ozbiljan ritam igre kakav je zadala ekipa Naprijeda, zaključio je Cunjak

ROVINJ - LOKOMOTIVA 3:0

Igralište Valbruna. Gledatelja: 100

Sudac: Dalibor Šušnjar (Rupa)

Strijelci: 1:0 Perković (5), 2:0 Maružin (75), 3:0 Hasanbegović (87-11m)

Žuti karton: Smolčić (79)

ROVINJ: Denić, Jozić, Baltić, Đuričić (57 Špioranac), Vošten (82 Marinović), Matošević, Maružin (88 Ruba), Perković (71 Ćosić), Tanković, Hasanbegović, Moscarda.

LOKOMOTIVA: Stipanov, Brkljača (62 Alinčić), Nemetz, Smolić-Ročak, Gundić, Šolaja, Šestan (44 Šimić), Čubelić (65 Fumić), Bonicioli (77 Sablić), Smolčić, Juričić (54 Lacković).

Riječka Lokomotiva u Rovinju je poražena sa 0:3, a gotovo da je to bilo bez borbe.

Već nakon pet minuta domaći navijači imali su razloga za zadovoljstvo.

Korner je izveo Baltić a Manuel Perković pogodio "u devedeset" za vodstvo "Kanarinaca".

U 39. minuti Rovinj je mogao povećati vodstvo, ali je Adnan Hasanbegović iz slobodnog udarca pogodio vratnicu.

U posljednjih 15 minuta domaćini su potvrdili pobjedu, najprije je u 75. minuti Loren Maružin na asistenciju Špiranca pogodio za 2:0, a onda je u 87. Hasanbegović realizirao jedanaesterac za konačnih 3:0.

MLADOST (F) - NEHAJ 2:0

Igralište Oliva. Gledatelja: 80

Sudac: Slaven Skender (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Kostešić (20), 2:0 Subanović (30)

Žuti kartoni: Valčić (68), Vukelić (79), Biondić (88)

MLADOST (F): Cindrić, Subanović, Racan, Halilović, Kovač (46 Nišević), Mofardin (90 Markić), Valčić, Matejčić, Bradarić, Kostešić, Livović.

NEHAJ: Baričević, Biondić, M. Prpić, L. Vukelić, Bilen, J. Prpić, Hodak, Babić, Pećanić, Tomljanović, I. Vukelić.

Nogometaši Nehaja sa samo 11 igrača doputovali su u Fažanu.

Predug put ostavio je traga na njima i ništa osim pristojnog poraza i nije bilo za očekivati.

Da nije bilo raspoloženog vratara Nehaja Baričevića, već do odmora bila bi puna senjska mreža.

Najbolje prigode propustili su Livović i Kovač, a pogodili su Mark Kostešić nakon solo akcije i udarca sa 15 metara te Matija Subanović na asistenciju Mofardina iz auta.

U drugom dijelu Mladost je čuvala stečenu prednost a uz nekoliko prigoda na obje strane vrijedi istaknuti vratnicu Kostešića.

VINODOL - RUDAR 1:0

Igralište Bahalin. Gledatelja: 200

Sudac: Zoran Janković (Rijeka)

Strijelac: 1:0 Petrinović (19)

Žuti kartoni: Brusić (71), Mataija (78), Bilić (88)

VINODOL: Hodžić, Mataija, Smolčić (86 Preni), Brusić, A. Petrinović, Lenac, T. Petrinović (90 Lagumdžija), Tomić, Radetić (86 Vidović), Filipović, Buljat (73 Perušić).

RUDAR: Vozila, Bilić, Načinović, Škopac, Šepić, Macan, Jurićić, Stepčić (53 Čudić), Kurtić, Mehić, Maksenčuk (46 Ivanović).

Za prvu prvenstvnu pobjedu protiv Rudara, nogometaši Vinodola odradili su pravi rudarski posao. Mnogo truda, htjenja, posebno u prvom poluvremenu kada su domaći igrači imali i izglednije prilike.

Gosti iz Labina ostavili su dojam vrlo dobre momčadi, kojoj neće baš ići na ruku niz od šest gostovanja zbog uređenja svojeg stadiona u Labinu. Utakmicu je pratio u predsjednik Rudara Remzo Zalihić koji se je uvjerio na licu mjesta o snazi svoje momčadi.

Udarnu priliku za izjednačenjem gosti su propustili u 75. minuti, kada je Juričić nije postigao pogodak iz kaznenog udarca.

Prekršaj Brusića bio je na rubu baznenog prostora. Do mjesta gdje se je dogodio prekršaj dotrčao je sudac Janković i bez dvojbe pokazao na bijelu točku, jer je lopta bila u šesnaestercu.

Udarac je izveden nonšalantno, u žargonu Juričić je „telefonirao“ Hodžiću, koji je obranio jedanaesterac.

U 16. minuti najbolji igrač utakmice Toni Petrinović pucao je glavom, ali dosta zaposleni Vozila lagano je ulovio loptu.

Dvije minute kasnije velika radost na Bahalinu. Toni Petrinović je pucao dva puta, Vozila prvi puta obranio, a na odbijenu loptu iz drogog pokušaja spretni domaći napadač pogodio je iz prve desni donji kut nemoćnog Vozile – 1:0.

Slijede dvije uzastopne reakcije Hodžića. Najprije Macan puca sa 20 metara, a Hodžić odbija loptu na vrh kaznenog prostora.

U 24. minuti Škopac puca sa još veće udaljenosti, ali je iskusni domaći vratar bio na mjestu.

Utakmica ulazi u razdoblje bogato prilikama sa obje strane. Toni Petrinović izbija sam pred Vozilu, ali završnica nije naspretnije izvedena.

Slijedeću priliku ima Marijan Tomić, koji odlično izvodi slobodan udarac sa 30 metara, ali je lopta fijuknula pokraj gola.

Početkom nastavka gužva je pred Vozilom, lopta čak pogađa i vratnicu, ali gosti uspijevaju sačuvati mrežu.

U 58. Tomić puca odlično, Vozila uspijeva odbiti loptu, a na nju natrčava mladi Buljat, sa neznatnim zakašnjenjem u realizaciji, a utakmicu odveo u mirnu završnicu.

Vinodol se povlači, prepušta inicijativu gostima koji sve više prijete. Najprije su lijepu akciju izveli Macan i Juričić, sa nespretnom završnicom, da bi i Ivanović nakon solo prodora zamalo pucao kraj gola.

Neiskorišteni kazneni udarac malo je pokolebao goste, a i velika vrućina iscrpila je sve aktere utakmice. Rudar više nema siline, a Vinodol kreće sa izmjenama i umješnim čuvanjem vrijedne pobjede.

Pet minuta prije kraja utakmicu još jednom se je iskušao Marijan Tomić sa dalekometnim udarcem sa 25 metara, ali je Vozila bio na mjestu.

Na kraju je ostalo ipak snage za radost, zajedničko klupko svih igrača te ples i pjesmu na sredini igrališta. (S. Lončarić)