1. HKL: Kvarner 2010 poražen od Dinama, Jasmin Perković debitirao

Nedjelja, 14. veljače 2021. 18:39 Napisao/la  KS

Prva liga košarkaša, 16. kolo

KVARNER 2010 – DINAMO 77:90 (16:29, 15:14, 22:29, 24:18)

Dvorana mladosti. Bez gledatelja.

Suci: Terlević, Đuraki (Pula), Koraca (Poreč).

KVARNER 2010: Štemberger 5 (2-2), Jashari 9 (1-2), Jadrijev 14 (2-2), Krstinić 12 (4-5), Perković 13 (5-5), Delpin 14 (2-2), Smojver, Ćosić, Volarević 10 (1-2), Krulčić, Smokvić, Penić.

DINAMO: Jurić 10 (1-2), Garafolić 13 (1-1), Šušak 3, Rezo 6, Nakić-Vojnović 12 (2-2), Radman 1 (1-2), Jablan, Maljić, Torić 8 (1-1), Majić 13 (1-1), Bušić 22.

Košarkaši Kvarnera 2010 poraženi su od Dinama u utakmici u kojoj je debitirao Jasmin Perković.

Zagrepčani su pitanje pobjednika riješili u prvih 10 minuta, sjajnim vanjskim šutom (pogodili su pet trica iz osam pokušaja) odmah na početku utakmice stekli su veliku prednost (29:16) pa su se Riječani našli u nezavidnoj poziciji.

U drugih deset minuta Riječani su ušli sa znantno kvalitetnijom igrom u obrani, malo je pomogla i činjenica da gosti nisu uspjeli zadržati istu razinu preciznosti s perimetra, pa je Kvarner 2010 serijom 9:0 od 15. do 17. minute došao na sasvim prihvatljivih 27:33.

Mogli su Riječani to svoje razdoblje dobre igre možda i malo bolje iskoristiti, kada su Zagrepčani izašli iz krize iznova su vratili prednost na svoju stranu.

Ako je nekakva nada i postojala, ugašena je odmah na početku treće dionice, košarkaši Dinama odvojili su se na 58:35 u 25. minuti i tada je bilo apsolutno izvjesno da se tu malo što može učiniti.

Sasvim logičan je onda bio izbor trenera Gorana Šućurovića da u posljednjih petnaestak minuta odmori Sinišu Štembergera i Jasmina Perkovića, više su prilike dobili neki igrači iz drugog plana i oni kojima će ove minute silno koristiti u procesu sazrijevanja.

Ta postava Riječana uopće nije loše odigrala svoju dionicu, u 36. minuti tricom Delpina zaostatak je praktički prepolovljen (68:81).

Riječani nemaju za čime žaliti, Dinamo je na Trsatu opravdao status favorita.

Vrijedi notirati i da je Jasmin Perković u svojoj povratničkoj utakmici odigrao 25 minuta, ubacio 13 poena (šut 4-7, slobodna bacanja 5-5), uz četiri skoka.