1. HKL: Oslabljeni Kvarner 2010 u završnici ispustio pobjedu

Subota, 06. veljače 2021. 21:29 Napisao/la  SC

Riječani su u zadnju četvrtinu ušli s deset poena zaostatka, 2:48 minuta prije kraja imali su prednost (65:69), ali je završnica ipak pripala domaćinima

Košarkaši Kvarnera 2010

Prva liga košarkaša, 15. kolo

ZAPRUĐE – KVARNER 2010 73:69 (21:15, 15:18, 23:16, 14:20)

Dvorana Boško Božić Pepsi. Bez gledatelja.

Suci: Galić, Rogić, Šonjić.

ZAPRUĐE: Garvanović 11 (5-7), Joksimović 13 (0-1), Jelenek 21 (2-4), Škara 13 (4-6), Perić 9 (3-3), Barešić, Joksimović, Ribarić 6 (2-2), Paleka, Vrbanec.

KVARNER 2010:  Štemberger 23 (6-6), Delpin 9, Krstinić 16 (2-3), Jadrijev 6, Penić, Smojver 11, Jashari, Volarević 4, Krulčić, Ćosić, Smokvić.

Devetnaest sekundi prije kraja Dorian Ribarić, Opatijac sa zagrebačkom adresom, realizirao je dva slobodna bacanja i doveo Zapruđe u minimalnu prednost (71:69).

Trener Goran Šućurović pozvao je minutu odmora, Riječani su krenuli u napad, deset sekundi prije kraja Roko Delpin je pokušao realizirati tricu, loptu je nakon njegova promašaja pokušio Škara, uslijedio je brzi prekršaj Volarevića na Garvanoviću koji je realizirao još dva slobodna bacanja i potvrdio pobjedu Zapruđa.

Riječani su se u iznimno bitnoj utakmici s direktnim suparnikom u borbi za ostanak u ligi uspjeli vratiti iz ponora, nakon treće dionice imali su deset poena zaostatka 59:49, ali su se sjanom zadnjom četvrtinom potpuno vratili u utakmicu i došli nadomak pobjede, koja je na kraju ipak izostala

Serijom 8:0 na otvaranju posljednje dionice Riječani su došli na samo dva poena zaostatka (59:57), onda su novom serijom 10:0 zaključenom Krstinićevim zakucavanjem 2:48 minuta prije preuzeli vodstvo (65:69).

Na njihovu žalost, završnica je ipak pripala domaćinima.