Hrvatska - Srbija 6:9 (1:1, 3:1, 1:3, 1:4). Srbija osigurala plasman na OI
 Hrvatska zna što znači izgubiti u Bergamu dok je Srbija do finala došla nakon pet uvjerljivih pobjeda
Susret poluzavršnice: Hrvatska - SAD 11:6 (2:2, 3:2, 2:0, 4:2). Izjednačena utakmica iz prvog poluvremena slomljena je u trećoj četvrtini kada se Hrvatska prvi puta rezultatski odvojila.
Polufinale: Hrvatska - SAD i Brazil - Srbija. Bilo bi idealno kada bi Hrvatska i Brazil ponovno ukrstili koplja u velikom finalu
Susret četvrtzavršnice: Hrvatska - Italija 14:12. Gallo je u trećoj seriji raspucavanja pogodio vratnicu, a Di Fulviu je kasnije obranio Pavić. Barakude pokazale dobru igru
Pričati o skrivenim kartama neke od reprezentacija spram protivnika potpuno je bespredmetno. Veliki dio hrvatskih reprezentativaca igrao je ili igra u talijanskim klubovima.
Skupina A, 3. kolo: Hrvatska - Kina 14:4, Mađarska - Brazil 16:3. Zahvaljujući pobjedi na otvaranju Brazil je zbog boljeg međusobnog omjera s Hrvatskom zadržao drugo mjesto
Utakmica 3. kola (18.40): Hrvatska - Kina. Bez podcjenjivanja reprezentacije Kine sve osim dvoznamenkaste pobjede Barakuda u današnjoj utakmici može se smatrati neuspjehom.