EP: Nakon poraza od Srbije Hrvatska se iskalila na Francuskoj i slavila s 15 golova viška

Utorak, 12. siječnja 2016. 18:41 Napisao/la  SC

Skupina B, 2. kolo: Francuska - Hrvatska 5:20 (0:7, 1:1, 2:8, 2:4). U četvrtak (9.30) Hrvatskoj predstoji odigrati susret trećeg kola u skupini protiv Malte.

Europsko prvenstvo u vaterpolu - Skupina B, 2. kolo

FRANCUSKA - HRVATSKA 5:20 (0:7, 1:1, 2:8, 2:4)

Kombank Arena, Beograd. Gledatelja 500

Suci: Frank Ohme (Njemačka) i Luis Santos (Portugal)

FRANCUSKA: Garsau, Saudadier, Kovacevic, Khasz, Blary 1, Simon, Crousillat 1, Izdinsky, Marzouki 1, Laversanne, Tomasevic, Camarasa 2, Moriame

HRVATSKA: Pavić, Burić 2, Petković 3, Lončar, Joković 4 (1), Bukić 1, Vukičević 2, Bušlje 2, Sukno 3 (1), Pavlović 2, Šetka 1 (1), Macan, Bijać

Igrač više: Francuska 11 (2) Hrvatska 13 (8)

Peterci: Francuska 0 (0) Hrvatska 4 (3)

Tri isključenja: Tomasevic (8), Lončar (30), Marzouki (31)

Nakon startnog podbačaja protiv Srbije, najbolji hrvatski vaterpolisti ostvarili su prvu pobjedu na Europskom prvenstvu u Beogradu. Uvjerljivo, možda i uvjerljivije nego što se očekivalo izabranici Ivice Tucka svladali su Francsku rezultatom 20:5. Barakude ništa nisu prepuštale slučaju, drugo mjesto u skupini B osigurano je, kao i susret u osmini finala s Nizozemskom koja će natjecanje najvjerojatnije završiti na trećem mjestu u skupini A nakon jutarnje pobjede nad Slovačkom. Raspucani hrvatski reprezentativci pokazali su da je na startu protiv Srbije poražena ostala ekipa koja nije imala svoj dan. Igrom u oba pravca hrvatski vaterpolisti pokazali su da se zahuktavaju...

Sve je bilo gotovo već u samom uvodu utakmice. Prva je četvrtina završila vodstvom 7:0, zabijali su igrači u kockastim kapicama gotovo sa svih pozicija, kao uostalom i kroz cijelu utakkmicu. Očekivao se, barem prema najavama nešto jači otpor Francuza koji su prvoga dana svladali Maltu rezultatom 17:7. Na poluvrijeme se otišlo sa 8:1 nakon što su se napadi obje reprezentacije pritajili u odnosu na suparničke obrane. Francuzi prvi gol zabijaju tek u devetoj minuti, a do kraja se u strijelce njihovi igrači upisuju još svega četiri puta.

Na startu je u dva navrata bio precizan Joković zabivši čak tri pogotka u pet minuta, Burić je do poluvremena dodao dva, Sukno je jedan peterac zabio, a drugi u osmoj minuti propustio iskoristiti. S još po jednim pogotkom pridodali su se Petković i Pavlović, jedini strijelac za Hrvatsku u drugoj četvrtini.

U trećoj su Barakude opet pojačale gas i zabile osam pogodaka. Sukno je pogodio dvaput izvana, Šetka i Joković zabili su iz nova dva peterca, dvaput je zabio vrlo agilni Bušlje, a po jednom su za 16:3 na kraju treće zabili Vukičević i Petković. Bio je to uvod u posljednji period u kojem s jedne strane zabijaju Bukić, Vukičević, Petković i Pavlović, a s druge Marzouki i Blary za konačnih 20:5. Hrvatska je u posljednje dvije minute ušla bez triput isključenog Lončara, a Francuzi su u tijeku utakmice izgubili čak dva igrača. Petar Tomašević, Kotoranin s francuskom putovnicom nije ni dočekao kraj prve četvrtine u bazenu, a nedugo nakon svoga gola vani je morao i Mehdi Marzouki.

Hrvatska reprezentacija će u četvrtak od 9.30 sati ujutro odraditi posao u trećem kolu protiv Malte. U tom susretu sve osim nove dvoznamenkaste pobjede bilo bi ravno iznenađenju