Jug doživio poraz, Szolnoki europski prvak

Subota, 27. svibnja 2017. 18:28 Napisao/la  SC

Finale Lige prvaka: Jug CO - Szolnoki 5:10 (2:1, 2:5, 1:2, 0:2)

Finale završnog turnira Lige prvaka

JUG CO - SZOLNOKI 5:10 (2:1, 2:5, 1:2, 0:2)

JUG CO: Bijač 6 obrana, Macan 1, Fatović, LOnčar 1, Joković 1, Garcia, Marković 2, Pavličević, Vrlić, Perrone, Benić, Obradović, Popadić Batina

SZOLNOKI: Nagy 10 obrana, Gocić 1, Crousillat, Vamos 2, Jansik, Mezei, Aleksić 3, Younger, Prlainović 3, Varga, Kis 1, Fulop, Gerely Kardos

Vaterpolisti dubrovačkog Juga nisu uspjeli obraniti naslov pobjednika Lige prvaka. U finalu u Budimpešti bolja od Juga bila je mađarska momčad Szolnoki koji je pobijedila 10:5.

Nakon vodstva Mađara 0:1, Jug je preokrenuo i poveo 2:1, Strijelac prvog pogotka bio je od danas četverostruki prvak Europe s četiri različita kluba, Andrija Prlainović. Dubrovački kolektiv na prvi će odmor s vodstvom, najprije Marković, a onda i Joković zabijaju za 2:1.

Kao i početkom druge četvrtine kada Jug vodi s 3:1. Zabija tada Luka Lončar, prvi centar hrvatske reprezentacije iz igre s dva igrača više. Mađari tada ubacuju u višu brzinu. Diže se ritam utakmice, što uvelike odgovara kasnijim pobjednicima koji će, uzgred rečeno, uzeti titulu s nestvarnom – dvostrukom rezultatskom prednosti. Koristi Szolnoki tri uzastopna igrača više, dvaput zabija Milan Aleksić, a Jug vodi još samo jednom. Macan se izvukao na stativu i točno na polovici druge četvrtine zabio za 4:3.

Ostalih 20 minuta utakmice Szolnoki osvaja rezultatom 7:1. Andrija Prlainović zabija dva peterca, a Bijačevih pet obrana izgleda puno premalo prema čak 13 Nagyjevih. Jug od svoga vodstva neće iskoristiti osam vezanih situacija s igračem više, a samo Pavo Marković u 21. minuti vratit će tračak nade za svoj sastav prilikom pogotka za 5:7. No, bilo je to sve. Szolnoki zasluženo osvaja naslov.

U susretu za treće mjesto Pro Recco je sa 15:6 pobijedio Eger.