SUPERKOMBINACIJA U WENGENU

Ivica Kostelić slavio nadoknadivši 2.96 sekundi

Petak, 13. siječnja 2012. 12:32 Napisao  Marko Babić

Kostelić je slalom odvozio za 48.75 sekundi i sa ukupnih 2:42.16 minute zauzeo je prvo mjesto. Natko Zrnčić Dim je slalom prošao za  49.43 sekundi i sa 2:42.95 minute bio je peti

Ivica Kostelić drugu godinu zaredom pobjednik je superkombinacije u Wengenu! Hrvatski skijaš, kojem je ovo bila ukupno peta pobjeda u Wengenu, slalom je odvozio za 48.75 sekundi i sa ukupnih 2:42.16 minute stigao je do novih sto bodova u prvenstvu. Nakon spusta situacija nije bila idealna, Kostelić je za vodećim Švicarcem Beatom Feuzom zaostajao 2.96 sekundi i držao je 23. mjesto. Švicarac ipak nije uspio sačuvati prednost i sa 29 sekundi zaostatka zauzeo je drugo mjesto.

Puno se očekivalo i od Bodea Millera koji je nakon spusta bio drugi sa 2.18 sekundi prednosti ispred Kostelića i imao je odličnu priliku za slavlje. Ipak, do zadnjeg prolaza slaloma Milleru je ostalo samo 23 stotinki prednosti i Amerikanac je daleko od nekadašnjih izdanja.

Natko Zrnčić Dim je slalom prošao za 49.43 sekundi i sa 2:42.95 zauzeo je peto mjesto

Ivica je s novih 100 bodova došao na 130 bodova zaostatka za Hirscherom.

Rezulati, superkombinacija Wengen: 1. Ivica Kostelić (Hrv) 2:42.16, 2. Beat Feuz (Švi) +0.20, 3. Bode MIller (SAD) +0.45, 4. Alexis Pinaurault (Fra) +0.81, 5. Natko Zrnčić Dim (Hrv) +0.68....

Ukupan poredak u Svjetskom kupu: 1. Marcel Hirscher (Aut) 725, 2. Ivica Kostelić (Hrv) 595, 3. Ted Ligety (SAD) 493, 4. Aksel Lund Svindal (Nor) 468, 5. Beat Feuz (Švi) 445....