Svjetski kup: Filip Zubčić 13. u posljednjem slalomu i peti u ukupnom poretku

Nedjelja, 21. ožujka 2021. 14:41 Napisao/la  SC

Filip Zubčić

Filip Zubčić zauzeo je 13. mjesto u posljednjem slalomu sezone voženom u Lenzerheideu.

Pobjeda je pripala Austrijancu Manuelu Felleru, koji je stazu prošao za 1:47.24 minute, najbolji hrvatski skijaš za pobjednikom je zaostao 2.35 sekundi.

Drugo mjesto pripalo je Francuzu Noelu Clementu, treći je bio njegov sunarodnjak Alexis Pintaurault.

Mali kristalni globus u slalomu je još ranije osvojio Marco Schwarz, a drugo mjesto pripalo je Clementu Noelu. Treći je Švicarac Ramon Zenhausern, koji jučer nije završio utrku.

Filip Zubčić sezonu je završio kao peti skijaš svijeta, u ukupnom poretku veleslaloma zauzeo je treće mjesto, u slalomu je na kraju sezone bio 24.