Slavio je Nijemc John Degenkolb s vremenom 4:37.48 sati
Kišerlovski je dionicu svladao za 6:14:19 sati, koliko je trebalo i pobjedniku Talijanu Enricu Battaglinu
Lampred-Merida, za koju nastupa Kristijan Đurasek, osvojila je šesto mjesto s 22 sekunde zaostatka, dok je Radio Shack Leopard, u čijim redovima ulogu prvog vozača ima Robert Kišerlovski, zauzeo 14. mjesto s 43 sekunde zaostatka
Prvo mjesto osvojio je Mark Cavendish koji je etapu svladao za 2:58.38 sati
Kišerlovski nikada nije skrivao da mu je Giro najdraža utrka
Kišerlovski je u drugoj etapi stigao na cilj 56. u vremenu pobjednika Litvanca Ramunasa Navardauskasa
Radilo se o kronometru (7.4 kilometra), a Kišerlovski je na cilj je stigao s 13 sekundi zaostatka za pobjednikom Britancem Chrisom Froomeom (Sky). U srijedu je na rasporedu prva etapa od St Mauricea do Renensa u dužini od 176 kilometara.
Emanuel Kišerlovski je dionicu Škalnica – Rupa – Permani – Ružići – Breza – Škalnica dugu 122 kilometra svladao za 2:30 sati