EUROPSKA LIGA

Slaven Bilić pobijedio Partizan u Beogradu

Četvrtak, 23. listopada 2014. 23:23 Napisao/la  SC

Rezultati: Partizan - Besiktas 0:4,  Inter - St. Etienne 0:0, Young Boys - Napoli 2:0

U ostalim susretima trećeg kola Europske lige postignuto je nekoliko iznenađujućih rezultata. Drugo najelitnije nogometno natjecanje u Europi iz kola u kolo nudi čitav niz iznenađenja, a bilo je tako i ove večeri. U skupini A visoke su pobjede upisali domaćini Villarreal i Borussia iz Monchengladbacha. Dramatično je bilo u Brugge gdje su golovi padali u samoj završnici, dok je Torino kod kuće slavio protiv finskog HJK-a. Skupina C također je ponudila visoke pobjede favorita. Tottenham se lako obračunao s grčkim Asterasom na White Hart Laneu, a veliko je slavlje ostvario Besiktas u Beogradu. Momčad bivšeg hrvatskog izbornika Slavena Bilića s četiri je pogotka napunila mrežu Partizana.

Susret Slovana i Sparte nakratko prekinut
U Bratislavi je došlo do novih sukoba na tribinama u Europskoj ligi. Rivali iz bivše republike Čehoslovačke sukobili su se u glavnom slovačkom gradu. Susret između domaćeg Slovana i praške Sparte prekinut je nakon pola sata igre zbog masovnih nereda na tribinama. Po intervenciji policije, stvari su se smirile pa je susret nastavljen.

U skupini E moskovski je Dinamo svladao Estoril, a PSV i Panathinaikos podjelili su bodove. Za goste je cijelu utakmicu odigrao Gordon Schildenfeld, dok je Danijel Pranjić izašao nakon sat vremena igre. Svoje minute dobio je i Mladen Petrić, ušavši u igru petnaest minuta prije kraja. Skupina F ponudila je tek jedan pogodak, onaj Qarabaga u Ukrajini kod Dnipra, za kojeg su Nikola Kalinić i Ivan Strinić odigrali cijeli susret. U remiju Intera na San Siru protiv francuskog St. Etiennea Mateo Kovačić također je odigrao cijelu utakmicu.

Wolfsburg je u skupini H pobijedio u Krasnodaru rezultatom 4:2, a u njoj je sudjelovao i hrvatski dvojac. Ivan Perišić izašao je iz igre u 61. minuti dok je Ivica Olić igrao do 78. minute susreta. U pobjedi Fiorentine nad PAOK-om u grčkom Solunu cijeli je susret odigrao Milan Badelj dok je pobjedu varšavske Legije kod Metalista oplemenio kapetan poljske momčadi Ivica Vrdoljak.

Europska liga, 3. kolo - rezultati

Skupina A: Villarreal - Zurich 4:1 (Cani 6, Vietto 57, Bruno 60, dos Santos 78/Schonbachler 43)), Borussia (M) - Apollon 5:0 (Traore 11, 67, Hrgota 56, Herrmann 83, Hazard 90+1)
Poredak: Villarreal 7, Borussia (M) 5, Apollon 3, Zurich 1 bod

Skupina B: Club Brugge - Kopenhagen 1:1 (Vazquez 90+2/Amartey 89), Torino - HJK Helsinki 2:0 (Molinaro 35, Amauri 58)
Poredak: Torino 7, Club Brugge 5, Kopenhagen 4, HJK bez bodova

Skupina C: Tottenham - Asteras 5:1 (Kane 13, 76, 82, Lamela 30, 66/Barrales 89), Partizan - Besiktas 0:4 (Kavlak 18, Ba 45, Ozyakup 52, Tore 54)
Poredak: Tottenham i Besiktas 5, Asteras 4, Partizan 1 bod

Skupina D: Salzburg - Dinamo 4:2 (Alan 14, 45, 52, Ramalho 49/Ademi 81, Henriquez 89), Celtic - Astra 2:1 (Ščepović 73, Johansen 79/Enache 81)
Poredak: RB Salzburg i Celtic 7, Dinamo 3, Astra bez bodova

Skupina E: Estoril - Dinamo Moskva 1:2 (Tavares (90+4/Kokorin 53, Zhirkov 81), PSV - Panathinaikos 1:1 (Depay 43/Ajagun 87)
Poredak: Dinamo Moskva 9, PSV 4, Estoril 3, Panathinaikos 1 bod

Skupina F: Inter - St. Ettiene 0:0, Dnipro - Qarabag 0:1 (Muarem 21)
Poredak: Inter 7, Qarabag 4, St. Etienne 3, Dnipro 1 bod

Skupina G: Rijeka - Feyenoord 3:1 (Kramarić 63, 70, 76-11m/Toornstra 66), Standard - Sevilla 0:0
Poredak: Sevilla 5, Standard i Rijeka 4, Feyenoord 3 boda

Skupina H: Lille - Everton 0:0, Krasnodar - Wolfsburg 2:4 (Granqvist 51-11m, Wanderson 86/Granqvist 37-ag, De Bruyne 46, 80, Luiz Gustavo 64)
Poredak: Everton 5, Wolfsburg 4, Lille 3, Krasnodar 2 boda

Skupina I: Young Boys - Napoli 2:0 (Hoarau 52, Bertone 90+2), Slovan Bratislava - Sparta Prag 0:3 (Lafata 56, Konate 61, Krejci 81)
Poredak: Young Boys, Sparta i Napoli 6, Slovan bez bodova

Skupina J: Steaua - Rio Ave 2:1 (Rusescu 17, 45/Del Valle 48), Aalborg - Dinamo Kijev 3:0 (Enevoldsen 11, Thomsen 39, 90+1)
Poredak: Steaua, Dinamo Kijev i Aalborg 6, Rio Ave bez bodova

Skupina K: PAOK - Fiorentina 0:1 (Vargas 38), Dinamo Minsk - Guingamp 0:0
Poredak: Fiorentina 9, Guingamp 4, PAOK 3, Dinamo Minsk 1 bod

Skupina L: Metalist - Legia 0:1 (Duda 28), Trabzonspor - Lokeren 2:0 (Yatabare 54, Constant 86)
Poredak: Legia 9, Trabzonspor 6, Lokeren 3, Metalist bez bodova