Atletico i Athletic u finalu UEFA lige, španjolski klubovi igraju utješno finale

Četvrtak, 26. travnja 2012. 22:24 Napisao/la  SC

Uzvratne utakmice polufinala UEFA lige: Valencia - Atletico 0:1, Athletic - Sporting 3:1. Kada su svi očekivali produžetke, najbolji pojedinac Athletica Llorente u 88. minuti pogodio je za 3:1

Polufinale UEFA lige – uzvratne utakmice

ATHLETIC – SPORTING 3:1

Stadion San Mames. Gledatelja: 40 000.

Glavni sudac: Martin Atkinson (Engleska). Pomoćnici: Mullarkey i Child (obojica Engleska).

Žuti kartoni: Amorbieta, Van Wolfswinkel, Carrico, Ibai Gomez, Xandao

Strijelci:  1:0 Susaeta (17'), 1:1 Van Wolfswinkel (44'), 2:1 Ibai Gomez (45+1'), 3:1 Llorente (88')

Athletic: Iraizoz, Aurtenetxe, Amorebieta, Iraola, Iturraspe, Ander Herrera, Javi Martinez, Llorente, Susaeta, Muniain (od 90' Ekiza), Ibai Gomez.

Sporting: Rui Patricio, Polga, Joao Pereira, Insua, Xandao, Schaars, Capel, Fernandez (od 46' Carrico), Pereirinha (od 63' Suarez), Andre Martins (od 83' Carillo), Van Wolfswinkel.

VALENCIA  - ATLETICO 0:1

Stadion Mestalla. Gledatelja: 30 000.

Glavni sudac: Damir Skomina (Slovenija). Pomoćnici: Arhar i Stančin (obojica Slovenija).

Žuti kartoni: Courtois, Jordi Alba, Soldado, Aduriz

Crveni karton: Tiago (79')

Strijelci: 0:1 Adrian Lopez (69')

Valencia: Diego Alves, Rami, Barragan, Jordi Alba, Ricardo Costa, Albelda, Feghouli, Canales (od 59' Mathieu), Parejo (od 68' Costa), Jonas (od 57' Aduriz), Soldado.

Atletico: Courtois, Godin, Filipe Luis, Miranda, Mario Suarez (od 46' Gabi), Tiago, Arda Turan (od 74' Salvio), Adrian Lopez, Falcao, Juanfran, Diego.

Nogometaši Athletica i Atletica igrat će finale UEFA lige u Bukureštu. Španjolci će tako nakon neuspjelog pokušaja španjolskog finala u Ligi prvaka igrati utješno finale UEFA lige.

Na stadionu San Mames u Bilbaou se odvijala prava drama, Susaeta je u 17. minuti doveo domaćina u vodstvo, Van Wolfswinkel izjednačio je u 44. minuti, a nadu Španjolcima vratio je u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena Ibai Gomez. S obzirom da je prvi susret završio pobjedom Sportinga 2:1 svi su već očekivali produžetke kada je najbolji pojedinac Athletica Llorente u 88. minuti pogodio za 3:1. Athletic je finale osigurao ukupnim rezultatom 4:3

Susret Valencije i Atletica nije bio toliko zanimljiv, Atletico je imao velikih 4:2 iz prvog susreta, prvo poluvrijeme završilo je rezultatom 0:0, a kada je Adrian Lopez u 60. minutiu pogodio za vodstvo gostiju bilo je jasno da Atletico ide u Bukurešt. Na kraju je ukupni rezultat glasio 5:2 za Atletico.