Hrvatska u finalu turnira u Kairu, Ivica Ivušić obranio tri jedanaesterca

Subota, 23. ožujka 2024. 23:16 Napisao/la  SC

Ivica Ivušić zamijenio je Dominika Livakovića na početku drugog dijela i na ruletu jedanaesteraca trima sjajnim reakcijama osigurao pobjedu Dalićevim izabranicima

Hrvatska nogometna reprezentacija igrat će u utorak protiv Egipta u finalu prijateljskog nogometnog turnira u Kairu.

Hrvatska je plasman u finale izborila pobijedivši Tunis boljim izvođenjem jedanaesteraca, u drugom polufinalu Egipat je pobijedio Novi Zeland 1:0.

Hrvatska je pobijedila 5:4, junak pobjede bio je Ivica Ivušić, koji je obranio tri jedanaesterca Tunižanima.

Pogotke za Hrvatsku postignuli su Andrej Kramarić, Bruno Petković, Lovro Majer, Mario Pašalić i Marco Pašalić, Dahmen je obranio udarce Nikole Vlašića i Josipa Juranovića.

Hrvatska je dominirala čitavim tijekom susreta, iako su nekoliko iznimno kvalitetnih prigoda imali i Tunižani, naročito se to odnosi na situacije iz 26. minute, kada je Abdi praktički bio oči u oči s Livakovićem i promašio vrata, 76. minute, kada je Ltaief ostao potpuno usamljen na petercu i glavom pucao zamalo preko vrata, te 88. minute, kada je Jaziri pucao ravno u ruke Ivušića.

Najviše zasluge što su Tunižani došli do jedanaesteraca pripadaju vrataru Ben Saidu, koji je upisao nekoliko zaista kvalitetnih obrambenih reakcija, poput onog Kramarićevog udarca glavom u 56. minuti, odnosno „bombe“ Marca Pašalića u četvrtoj minuti sudačke nadoknade vremena, kada je lopta još i promijenila smjer okrznuvši Brunu Petkovića.

Spomenuti vrijedi i 58. minutu, kada je igru zbog ozljede morao napustiti Martin Erlić.

HRVATSKA - TUNIS 5:4 (0:0)

HRVATSKA: Livaković (46. Ivušić), Juranović, Erlić (58. Ćaleta-Car), Gvardiol, Sosa, Modrić (58. Vlašić), Brozović (58. Marco Pašalić), Kovačić (67. Petković), Mario Pašalić, Kramarić, Ivanušec (67. Majer).

TUNIS: Ben Said (90+4. Dahmen), Kechrida, Bronn, Jelassi, Haddadi, Abdi, Laidouni, Ghandri, Ben Romdhane, Rafia (73. Ltaief), Achouri  (88. Jaziri).