Kup: Hajduk rutinski pobijedio Zagreb, S. Belupo eliminirao Osijek nakon jedanaesteraca

Srijeda, 02. prosinca 2015. 19:15 Napisao/la  SC

Utakmice 1/4 finala kupa: Zagreba - Hajduk 1:2, S. Belupo - Osijek 5:2, nakon izvođenja jedanaesteraca

Nogometaši Hajduka pobijedili su u Kranjčevićevoj momčad Zagreba rezultatom 2:1 i ostvarili plasman u polufinale Kupa.

Pogoci su se dogodili u prvih pola sata, poveo je domaći autogolom. Juranović je skrenuo loptu u vlastitu mrežu nakon ubačaja Brune Bobana - 1:0.

Jefferson je izjednačio u 24. minuti udarcem glavom nakon ubačaja iz kuta, pobjedu Hajduka osigurao je Bencun u 32. minuti udarcem s desetak metara.

Hajduk je kontrolirao rezultat do kraja utakmice bez problema, posebice od 77. minute, kada je Matić dobio drugi žuti karton.

ZAGREB: Livaković, Mudražija, Kolinger, Matić, Bevab, Muić (46 Čavar), Tešija (63 Šehić), Stepčić, Medić, B. Boban (63 Konopek), G. Boban

HAJDUK: Stipica, Juranović, Velazquez, Bilyi (46 Maglica), Milić, Jefferson, Bencun, Sušić (89 Balić), Caktaš, Tudor (77 Maloku), Vlašić

Slaven Belupo eliminirao je Osijek nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca.

Antonio Perošević dobio drugi žuti karton u 92. minuti, trener Osijeka Zoran Zekić isključen je u 94. minuti zbog napuštanja teh. prostora.

Utakmice 1/4 finala kupa: Zagreb - Hajduk 1:2 (Juranović 18-ag/Jefferson 24, Bencun 32), S. Belupo - Osijek 5:2 (1:1 - Savić 47/Lesjak 54), nakon izvođenja jedanaesteraca (strijelci iz jedanaesteraca: Ejupi, Ozobić, Crepulja, Paracki za S. Belupo, Škorić, Lukić, Šarić za Osijek)