Prva HNL: Željko Kopić debitirao pobjedom, Hajduk do odmora triput zatresao mrežu Istre 1961

Nedjelja, 19. studenog 2017. 20:16 Napisao/la  SC

Utakmica 16. kola: Istra 1961 - Hajduk 1:3. U sudačkoj nadoknadi Stipica obranio Ofosuov udarac s bijele točke

Said i Mitrevski

Željko Kopić debitirao je pobjedom na klupi Hajduka.

U utakmici 16. kola Hajduk je do tri boda u Puli došao na relativno lagan način trima pogocima u prvom dijelu utakmice.

U 8. minuti Borja López iskoristio je loptu Ivušićevu reakciju, odbijenu loptu poslao je u mrežu - 0:1.

U 42. minuti Erceg je u kaznenom prostoru u primanju prebacio loptu preko ukopanog  Borje Lópeza i otvorio sebi poziciju za udarac - 0:2.

U 43. minuti Said je dvaput tijelom odnio loptu igračima Istre, prvo Mitrevskom pa onda Ivušiću, i zatresao nezaštićenu mrežu - 0:3.

Iamo je Said u prvom dijelu još jednu veliku priliku, morao je i Ivušić nešto obraniti.

U  17. minuti došlo je do kratkog prekida utakmice kada je Torcida zasula teren bakljama, uz uobičajeno vrijeđanje svih uključujući igrače Hajduka, splitski klub uobičajeno će platiti još jednu kaznu.

U drugom dijelu Hajduk je rutinski čuvao veliku prednost, Istra je smanjila kada je Kitanovski pogodio u 66. minuti s ruba šesnaesterca.

Nakon toga Istra je preuzela jalovu inicijativu, a Radošević promašio zicer.

U sudačkoj nadoknadi Ofosua je u kaznenom prostoru srušio Nižić, sudac Pajač pokazao je na bijelu točku.

Ofosuov udarac s bijele točke obranio je Stipica, Halilović nije uspio odbijenu loptu gurnuti mrežu.

ISTRA 1961: Ivušić, Kokorović (78 Prelčec), Čuljak, Gotal (63 Grujević), Bertoša, Mitrevski, Kitanovski, Ofosu, Pereira (46 Halilović), Vojnović, Puclin

HAJDUK: Stipica, Memolla, Borja Lopez, Nižić, Tudor, Savvas, Radošević, Hamza (78 Kožulj), Erceg, Bašić (86 Juranović), Said (68 Pešić)

Utakmica 16. kola: Istra 1961 - Hajduk 1:3 (Kitanovski 66/Borja López 8, Erceg 42,  Said 43)