Prva HNL: Dinamo startao pobjedom, Istra 1961 svladana u prvom dijelu susreta

Subota, 15. srpnja 2017. 20:53 Napisao/la  SC

Utakmica 1. kola Prve HNL: Dinamo – Istra 1961 2:0

Dinamo je otvorio ovogodišnje prvenstvo na svom terenu u Maksimiru pobjedom nad Istrom 1961 rezultatom 2:0.

Utakmica je bila debi trenera Marija Cvitanovića nakon što je prije dva dana  Ivajlo Petev dobio otkaz.

Gosti su odlično ušli u susret i prvih petnaestak minuta imali su dvije izgledne prilike preko Matjaža i Gržana.

Dinamo se probudio nakon dvadesetak minuta, u 23. poveo je izvrsnim pogotkom Mora koji je efektno pogodio protivnička vrata udarcem sa preko 25 metara.

Na 2:0 povisio je Benković u 42. minuti udarcem glavom nakon kornera koji je izveo Čorić.

U prvih desetak minuta nastavka ponovo su gosti imali više od igre, ali u dva navrata vratar Livaković odlično je reagirao.

Ante Čorić zamijenjen je u 55. minuti zbog ozljede.

Od 65. minute Dinamo kreće agresivnije u napad, te u dvije minute ima dvije stopostotne prilike preko Soudanija, Hodžića i Gojaka koji nisu precizni.

Zadnju priliku na utakmici imao je Moro koji je pogodio gostujućeg vratara, nakon što ga je izvrsno uposlio Fernandes.

DINAMO: Livaković, Stojanović, Benković, Sigali, Lecjaks, Antolić, Moro, Soudani, A. Ćorić (55 Gojak), Fernandes (90 Knežević), Hodžić (74 Fiolić)

ISTRA 1961: Ivušić, Miloš, Gojković, Mitrevski, Bertoša, Paracki, Prelčec (80 Urošević), Kitanovski (86 Grujević), Maksimović, Gržan, Matjaž (72 Burić)

Utakmica 1. kola Prve HNL: Dinamo – Istra 1961 2:0 (Moro 23, Benković 42)