MAXtv Prva liga: Split nadigrao Istru 1961 u Parku mladeži, četvrta splitska pobjeda u nizu

Nedjelja, 06. travnja 2014. 21:08 Napisao/la  Ivan Jelić

Utakmica 29. kola: Split - Istra 1961 2:0

MAXtv Prva liga - 29. kolo

SPLIT - ISTRA 1961 2:0 (1:0)

Stadion u Parku mladeži. Gledatelja 400.

Strijelci: 1:0 Belle (40-11m), 2:0 Glumac (64)

Žuti kartoni: Glumac (Split) te Pilipović, Yoon i Blagojević (Istra 1961).

SPLIT: Zagorac (-) - Ibriks (7), Galović (6,5), Glumac (7), Glavina (6,5) - Dujmović (6,5), Vidović (6,5) - Bagarić (7), Erceg (6,5) (od 82. Mršić -), Belle (6,5) - Roce (6,5) (od 90. Baraban -).

ISTRA 1961: Lovrić (6) - Obšivač (5) L. Vučko (5,5), Budicin (5,5), Pilipović (5) (od 46. Kramarić -) - Batarelo (5,5), Blagojević (5,5) - Havojić (5,5), Mutombo (5) (od 82. Hajder -), Yoon (5,5) (od 82. Ilić -) - Radonjić (5).

Split je poveo kada je pritisak na vratar Istre malo popustio. Bagarić je probio desnu stranu, ušao u kazneni prostor gdje ga je srušio Pilipović. Mlakar je pokazao na bijelu točku, ali nije Pilipoviću i drugi žuti karton. Siguran realizator najstrože kazne bio je Kamerunac Belle.

Potvrda pobjede domaćina stigla je u 64. minuti. Nakon ubačaja Ercega iz kornera Glumac je glavom zabio za 2:0. To je već peti pogodak stopera Glumca u prvenstvu. Da je Ibriks u kontri u 87. minuti bio prisebniji, mogli su Puljani doživjeti katastrofu.

Ozljedama desetkovani gosti (na klupi je trener Pamić imao samo vratara i trojicu igrača) u nastavku susreta uspjeli su konačno uspostaviti ravnotežu na travnjaku, ali izuzev šanse Budicina u 89. minuti nisu stvorili prave opasnosti za uglavnom besposlenog vratara domaćih Zagorca.

Četvrta je ovo pobjeda Splita u nizu na Parku mladeži kojom su pobjegli Lokomotivi na četiri boda razlike.