Petak, 19. travnja 2013. 19:51 Napisao/la  SC

Utakmica 28. kola: Inter - Istra 1961 0:2, Zagreb - Zadar 1:1

Strijelci: 0:1 Križman (72), 0:2 Milić (73)

Žuti karton: Plazanić (Inter), Obšivač, Blagojević (Istra)

INTER: Delač, Herceg (57 Plazanić), Milardović, Vujčić (46 Hajradinović), Bagarić, Mlinar, Čeliković (68 Kramarić) Pokrivač, Šarić, Oršić, Budimir

ISTRA 1961: Ježina, Zgrablić, Hadžić (55 Milić), Budicin, Havojić, Anđelković, Blagojević, Woon, Ottochian, Križman (89 Jerković)

Nogometaši Istre pobijedili su Inter u Zaprešiću čime su se za još jedan korak udaljili iz zone ispadanja. S druge strane Inter je nakon poraza u 28. kolu izvjesno zapečatio svoju prvoligašku sudbinu.

U 72. minuti Havojić je pobjegao je lijevom stranom, uposlio Križmana koji je rutinski zatresao mrežu – 0:1. Inter je dotukao Milić minutu kasnije, kada je desne strane pogodio bliži kut – 2:0

ZAGREB – ZADAR 1:1

Stadion u Kranjčevićevoj. Gledatelja: 1000

Sudac: Goran Gabrilo (Split)

Strijelci: 0:1 Mršić (63), 1:1 Medić (86)

Žuti kartoni: Medić, Kolinger, Handžić (Zagreb), Jerbić, Surać (Zadar)

ZAGREB: Livaković, Djengoue, Graf, Kolinger, Štiglec, Handžić, Mitrović (46 Štrok), Bevab, Abdurahimi, Šovšić, Medić

ZADAR: Gluić, Sarić, Con, Heister (79 Vasilj), Buljat, Gržan (54 Surać), Jerbić, Prahić, Begonja, Ivančić, Mršić (90+2 Tokić)

Derbi začelja završio je bez pobjednika. Zagreb je izvukao bod pogotkom Medića u 86. minuti. Podjela bodova dobit će na težini samo ako iz Prve lige budu ispala samo dva kluba, jer u tom slučaju Zadar i Zagreb još uvijek  imaju šanse sačuvati prvoligaški status.